Forum - Platforma - Sony - PS5 nadchodzi - co z PS4?

GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 45
REP.: 3724
Czytelnik
TyskiPL dodano: 26.10.2019, 11:10 #1
Cześć,

Piszę ten temat, ponieważ chciałbym skonsultować z Wami jedną rzecz.

Chodzą plotki, że PS5 ma wspierać gry z PS4 i poprzednich generacji konsol Sony.
Aktualnie posiadam PS4 w wersji podstawowej Slim i PS3 60GB PAL.

Zastanawiam się, czy powinienem już myśleć o sprzedaży tych konsol, by zbierać budżet na nowy sprzęt, czy może się jeszcze wstrzymać?
Jeśli sprzedawać, to czy z grami, czy bez? Niestety nawet nie wiadomo, czy PS5 uruchomi płyty gier z poprzednich generacji. Już teraz PS4 i większość modeli PS3 nie wczytuje płyt gier z PS2 - tam granie w klasyki z czasów Czarnulki odbywa się przez zakup specjalnej, cyfrowej wersji gry. Nie jest to specjalnie wygodne, ponieważ np. taki "Rayman 2" dostępny cyfrowo jest tylko w wersji biedniejszej "The Great Escape", a nie w bogatszej wersji "Revolution" :/

Podsumowując - sprzedawać sprzęty, czy może nie? A może sprzedać tylko PS4 i PS3 60GB PAL trzymać by kiedyś w odległej przyszłości sprzedać jako wartość kolekcjonerską?

Dla nieogarniających na czym polega wyróżnik PS3 60GB PAL - to jedyna wersja konsoli PAL, wydanej w Europie, która ma wsteczną kompatybilność z PS2 i PSX.
sprinter311
Poziom: 36
REP.: 1191
Czytelnik
sprinter311 dodano: 26.10.2019 11:36 #2
Powiem Ci co ja zrobię. Czekam na oficjalne ogłoszenia ps5 z datą i cena i wtedy wystawiam moje PS4 na dprzedaz. Jeśli sprzedam konsole bardzo szybko to właśnie kupiłem dwoje switcha lite i na nim będę grał do premiery
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 78
REP.: 35669
Czytelnik
bigbird dodano: 26.10.2019 13:38 #3
A nie lepiej poczekać na oficjalne informacje? Przecież flotę na nową konsolę możesz i tak sobie odkładać.

A przy okazji to ps3 czy ps4 to wartości kolekcjonerskiej nie będą miały żadnej. Ps2 czy PS1 można kupić za grosze więc ta wsteczna kompatybilność w 60GB facie na nikim nie zrobi wrażenia.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 94
REP.: 87768
Czytelnik
Cherubinek dodano: 27.10.2019 05:05 #4
Poczekaj jeszcze. Nowa generacja za rok i w co będziesz grał przez ten czas? Na telefonie?

Ja też sprzedam ps4, ale tak miesiąc lub dwa przed premierą PlayStation 5. Przy okazji takie kilkutygodniowe odstawienie konsoli zaostrza apetyt na granie. Smiley
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 79
REP.: 54810
Czytelnik
Fox460 dodano: 27.10.2019 15:45 #5
PS4 poleci na sprzedaż, tylko wtedy kiedy już nie będzie w co na nim grać. No chyba że wcześniej kupię PS5, to wtedy PS4 sprzedam. Ale na 100% nie polecę do sklepu w dniu premiery, najszybciej po pół roku, a najpóźniej rok po premierze. Choć i tak planuję kupić XBS + PS5 razem w tym samym dniu po roku od premiery. XO i PS4 to będą jedyne konsole, które ze mną nie zastaną. X1/X360/PSX/PS2/[Wkrótce kupię PS3] są i będą zawsze u mnie w domu.

Chciałbym aby XBS/PS5 nie były takim rozczarowaniem, jakim były XO/PS4 (mam tu na myśli hardware).
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych