Forum - Platforma - Sony - PS3 a Dualshock 4

Go ahead, make my day!
montana
Poziom: 81
REP.: 42146
Administrator
montana dodano: 16.08.2019, 08:18 #1
Hejo. Trochę cioram na PS3 i myślę o drugim padzie. Nowy oryginalny DS3, jeżeli jakimś cudem się trafi kosztuje podobnie co Dualshock 4, więc zastanawiam się nad nowszą wersją. Gra ktoś DS4 na PS3? Wiem, że wibracje nie działają, żyroskop i nie działa przycisk PS, ale jakoś myślę da się to przeboleć. Lepiej brać Dualshocka 4 czy bawić się jeszcze w DS3?
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 92
REP.: 82415
Czytelnik
Cherubinek dodano: 16.08.2019 08:53 #2
Nie grałem na PlayStation 3 za pomocą DS4, ale moim zdaniem dedykowany pad zawsze lepszy. Oczywiście nie kupowałbym nówki za astronomiczne pieniądze lecz poszukał używki w dobrym stanie
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Wałs0raj
Poziom: 52
REP.: 2914
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 19.08.2019 21:00 #3
Ja trochę grałem i z tego co pamiętam to nie ze wszystkimi grami współpracował, a przynajmniej z jakąś tam częścią Fify.
In my restless dreams i see that town...
Carnage
REP.: 16080
Czytelnik
Carnage dodano: 19.08.2019 21:27 #4
Ja bym nie bawił się w takie rzeczy - pad od PS3 był w mojej opinii rewelacyjny i bardzo wytrzymały. Prawdopodobieństwo kupienia nowego pada od ps4 w tej samej cenie jest raczej nikłe, także wybór oczywisty.
Welcome to Silent Hill...
acidp0rn
Poziom: 37
REP.: 1550
Czytelnik
acidp0rn dodano: 20.08.2019 01:40 #5

montana napisał:

Hejo. Trochę cioram na PS3 i myślę o drugim padzie. Nowy oryginalny DS3, jeżeli jakimś cudem się trafi kosztuje podobnie co Dualshock 4, więc zastanawiam się nad nowszą wersją. Gra ktoś DS4 na PS3? Wiem, że wibracje nie działają, żyroskop i nie działa przycisk PS, ale jakoś myślę da się to przeboleć. Lepiej brać Dualshocka 4 czy bawić się jeszcze w DS3?

no niby DS4 działa bezproblemowo na PS3 ale tak jak napisałeś, nie działają niektóre funkcje i PS button, no i tak jak Wałs0raj napisał wyżej - nie działa ze wszystkimi grami więc raczej nie warto ryzykować. lepiej już kupić normalnego dualshocka 3. polecę Ci na swoim przykładzie - nie kupuj na allegro padów, które kosztują poniżej 100zł typu 70pln i są oznaczone jako nowe, to ściema. celuj tylko i wyłącznie w używki od osób prywatnych, olej sklepy i firemki. nacięłam się raz i dostałam podrobiony zamiennik ale to był mój pierwszy zakup pada do pleja 3 i już kolejny raz tego błędu nie popełniłam. potem na zwrot pieniędzy czekałam ponad 2 tygodnie bo szanowna pani nie była nawet łaskawa otworzyć mojej paczki ze zwrotem przez prawie tydzień, a wcześniej tydzień odbierała paczke z poczty. pal licho że był to zamiennik (na aukcji oczywiście było napisane, że to oryginał), mogłabym i na takim grać, ale w Diablo 3 analog nie wykonywał pełnych okręgów przez co postać poruszała się jakby kanciasto. no i zamienniki też mają to do siebie, że po kilkunastu minutach rozłącza je od konsoli i musisz go włączać na nowo. naprawdę nie jest trudno dostać pada w bardzo dobrym stanie za nie tak duże pieniądze, a im więcej pad kosztuje tym lepiej, bo wiadomo, że jest oryginalny. czerwonego kupiłam za 150zł w stanie idealnym i uważam to za bardzo dobry zakup. z kolei białego udało mi się również w stanie idealnym wyrwać za bodajże 90zł. wcale nie kosztują tyle ile normalny DS4. ale warto pogrzebać po necie trochę dłużej i faktycznie poświęcić czas na upolowanie tego dobrego egzemplarza, nie ma co na szybko kupować pierwszego lepszego z brzegu bo bardzo łatwo można się naciąć. zwróć uwagę czy aukcja oferuje rzeczywiste zdjęcia produktu, najlepiej niech pad będzie obfocony z każdej możliwej strony, aukcje ze stockowymi zdjęciami podwędzonymi z internetu lepiej olewać. pozdrawiam.

// Edytowano 10 razy, ostatni raz 20.08.2019 o godz. 01:45

Go ahead, make my day!
montana
Poziom: 81
REP.: 42146
Administrator
montana dodano: 05.09.2019 22:23 #6

Carnage napisał:

Prawdopodobieństwo kupienia nowego pada od ps4 w tej samej cenie jest raczej nikłe, także wybór oczywisty.

http://games(...)eski_ps3 - Jedno z niewielu miejsc, gdzie można kupić NOWEGO oryginalnego pada do PS3 (i to nawet nie czarnego)

https://www.emag.(...)19870050 - tu pad do PS4

Z tego wychodzi, że pad do PS4 nawet tańszy minimum o dyszkę, bo trzeba jeszcze dodać wysyłkę do DS3. Nowe pady do PS3 to nisza porównywalna do białego kruka, a używka to jednak zawsze loteria. Tak jak pisała @acidp0rn to naprawdę sztuka znaleźć konkretnego pada do starszej konsoli Sony, ale mimo wszystko chyba jednak zdecyduję się na niego zamiast irytować się tym, że coś mi będzie nie działać i nie będę mógł np. wyjść do głównego menu.
In my restless dreams i see that town...
Carnage
REP.: 16080
Czytelnik
Carnage dodano: 14.09.2019 21:49 #7
Jeśli poszukać dobrze to można spokojnie znaleźć pojedyncze oferty z nowymi nieużywanymi padami do ps3 w dobrej cenie na serwisach aukcyjnych - zwłaszcza tych zagranicznych typu ebay, choć i na polskich czasem się uda (Allegro lub OLX).
Welcome to Silent Hill...

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych