Forum - PPE.pl - PPE.pl - opinie, uwagi, sugestie - PERSON a uzależnienie od banów

Przejdź do strony

Strona

surprise
Play4Win
Poziom: 37
REP.: 411
Czytelnik
Play4Win dodano: 14.02.2020 22:38 #31
Mój post odkopujący ten wątek okazał się świetną prowokacją. Modzi już znaleźli sposób, żeby wlepić mi parodniowego bana. Pomyślałbym inaczej, gdyby nie fakt, że post kolegi Cherubinka, w którym jawnie wyśmiewał ofiary molestowania seksualnego został jedynie usunięty bez dodatkowych konsekwencji (użytkownik po tym incydencie nadal komentował inne posty), a za mój, w którym merytorycznie opisałem obłudę i inne grzechy powszechne w polskim społeczeństwie, oczywiście dostałem bana. Za podstawę mód uznał to, że „został on zgłoszony i doigrałem się”.

Serio, poziom patologii moderacji tego portalu zasługuje na głośny artykuł w internecie. Myślę, że o tym mogłoby być głośno. A co sądzą moderatorzy? Mrugnięcie
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 98
REP.: 97855
Czytelnik
Cherubinek dodano: 15.02.2020 04:33 #32
Nikogo nie wyśmiewałem kolego. Ciągle prowokujesz tym opluwaniem Kościoła, a później się dziwisz, że komuś to nie odpowiada. Żyj i pozwól żyć innym.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
drunkparis
Poziom: 56
REP.: 3761
Administrator
drunkparis dodano: 15.02.2020 11:56 #33

Play4Win napisał:

Mój post odkopujący ten wątek okazał się świetną prowokacją. Modzi już znaleźli sposób, żeby wlepić mi parodniowego bana. Pomyślałbym inaczej, gdyby nie fakt, że post kolegi Cherubinka, w którym jawnie wyśmiewał ofiary molestowania seksualnego został jedynie usunięty bez dodatkowych konsekwencji (użytkownik po tym incydencie nadal komentował inne posty), a za mój, w którym merytorycznie opisałem obłudę i inne grzechy powszechne w polskim społeczeństwie, oczywiście dostałem bana. Za podstawę mód uznał to, że „został on zgłoszony i doigrałem się”.

Nie każdy post w każdym temacie jesteśmy w stanie sprawdzić. Jeśli tak by miało być każdy z nas musiałby spędzać 24h na portalu, a jest jeszcze życie prywatne, które jest bardziej priorytetowe. Co więcej, jeśli pojawia się zgłoszenie na komentarz, który przekracza normy regulaminu, to w czym widzisz problem? Ta funkcja właśnie do tego służy.

Z tego co widzę w historii ostrzeżeń Twój komentarz odnosił się w temacie, który kompletnie nie nawiązywał do newsa, więc można było go potraktować jako spam. Może faktycznie tutaj kara była zbyt wygórowana przez moderatora, ale generalnie podstawy były. Kwestia podejścia, ale fakt jest taki, że nie zostały przekroczone według mojej opinii zasady karania użytkownika.

Play4Win napisał:

Serio, poziom patologii moderacji tego portalu zasługuje na głośny artykuł w internecie. Myślę, że o tym mogłoby być głośno. A co sądzą moderatorzy? Mrugnięcie

Patologia według większości oburzonych za ukaranie wywodzi się z tego, że mało który użytkownik czyta regulamin portalu. Konsekwencje później są takie jakie są, a wystarczy normalnie się zachowywać i nikt nie będzie miał żadnych uwag w stronę danego użytkownika. Taka prosta zasada.
Everything lost is meant to be found.
In my restless dreams i see that town...
Carnage
Poziom: 95
REP.: 18371
Czytelnik
Carnage dodano: 15.02.2020 19:12 #34

drunkparis napisał:

Kwestia podejścia, ale fakt jest taki, że nie zostały przekroczone według mojej opinii zasady karania użytkownika.

Jeśli karanie banami i ostrzeżeniami ma zależeć od "kwestii podejścia" moderatora to niestety dochodzimy do sytuacji gdzie praktycznie wszystko można zakwalifikować jako spam, obrazę kogoś, trollowanie, shitstorm czy inne formy naruszania regulaminu. Taka płynność interpretowania zasad prowadzi do całkowitej samowolki zarówno moderatorów jak i redaktorów, którzy już obecnie karają użytkowników za to że ktoś uraził ich ego zwracając uwagę na błędy ortograficzne lub stylistyczne w tekście newsa. Coraz mocniejsza paranoja.
Welcome to Silent Hill...
surprise
Play4Win
Poziom: 37
REP.: 411
Czytelnik
Play4Win dodano: 15.02.2020 22:14 #35

drunkparis napisał:

Nie każdy post w każdym temacie jesteśmy w stanie sprawdzić.

Poprawka: Nie każdy chcecie, zwłaszcza jeśli to post kolegi. Notorycznie tych postów nie sprawdzacie pomimo zgłoszeń, a jeśli już zdarzy się taki cud, to nie karacie zgodnie z regulaminem.

drunkparis napisał:

Może faktycznie tutaj kara była zbyt wygórowana przez moderatora

Jak zawsze.

A w kwestii opinii, kolega wyżej napisał wystarczająco.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 16.02.2020 05:16 #36

Play4Win napisał:

drunkparis napisał:

Nie każdy post w każdym temacie jesteśmy w stanie sprawdzić.

Poprawka: Nie każdy chcecie, zwłaszcza jeśli to post kolegi. Notorycznie tych postów nie sprawdzacie pomimo zgłoszeń, a jeśli już zdarzy się taki cud, to nie karacie zgodnie z regulaminem

Zapewniam Cię, że nie jestem kolegą moderacji. MrGreen
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Fanboy trzaskajacego plastiku
majster1981
Poziom: 69
REP.: 30381
Czytelnik
majster1981 dodano: 16.02.2020 10:53 #37

drunkparis napisał:

Play4Win napisał:

Nie każdy post w każdym temacie jesteśmy w stanie sprawdzić. Jeśli tak by miało być każdy z nas musiałby spędzać 24h na portalu, a jest jeszcze życie prywatne, które jest bardziej priorytetowe. Co więcej, jeśli pojawia się zgłoszenie na komentarz, który przekracza normy regulaminu, to w czym widzisz problem? Ta funkcja właśnie do tego służy.

Z tego co widzę w historii ostrzeżeń Twój komentarz odnosił się w temacie, który kompletnie nie nawiązywał do newsa, więc można było go potraktować jako spam. Może faktycznie tutaj kara była zbyt wygórowana przez moderatora, ale generalnie podstawy były. Kwestia podejścia, ale fakt jest taki, że nie zostały przekroczone według mojej opinii zasady karania użytkownika.

Play4Win napisał:

Patologia według większości oburzonych za ukaranie wywodzi się z tego, że mało który użytkownik czyta regulamin portalu. Konsekwencje później są takie jakie są, a wystarczy normalnie się zachowywać i nikt nie będzie miał żadnych uwag w stronę danego użytkownika. Taka prosta zasada.

Person uważa inaczej a co najważniejsze powinien zacząć od siebie. Hmmm się tak zastanawiam dlaczego tylko on moderatuje?
Perez
Poziom: 71
REP.: 12108
Administrator
Perez dodano: 16.02.2020 15:06 #38
Moderatorów jest 6, do tego zdarza się, że i ja sprawdzam posty.
drunkparis
Poziom: 56
REP.: 3761
Administrator
drunkparis dodano: 16.02.2020 15:19 #39

Carnage napisał:

Jeśli karanie banami i ostrzeżeniami ma zależeć od "kwestii podejścia" moderatora to niestety dochodzimy do sytuacji gdzie praktycznie wszystko można zakwalifikować jako spam, obrazę kogoś, trollowanie, shitstorm czy inne formy naruszania regulaminu. .

Nie, spam to spam - trolling, to trolling, a obrażanie użytkowników, to obrażanie bez wrzucania wszystkiego do jednego worka. Akurat Ty Carnage, doskonale o tym wiesz, bo nie jeden chamski komentarz w stronę redaktorów już czyściliśmy i za to tez swoje odsiedziałeś. Bierzesz udział w dyskusji i żalisz się, że moderacja to ten najgorszy koń, a w lustro nawet nie raczysz spojrzeć.

Nikt za darmo nic nie dostał i nie dostanie, a chamstwo tępimy znacznie ostrzej - jakiś poziom musi być. Chcesz obrażać, to wyjdź na zewnątrz do kolegów na trzepaku i wrzucajcie sobie ile możecie.

Play4Win napisał:

Poprawka: Nie każdy chcecie, zwłaszcza jeśli to post kolegi. Notorycznie tych postów nie sprawdzacie pomimo zgłoszeń, a jeśli już zdarzy się taki cud, to nie karacie zgodnie z regulaminem.

Regulamin nie jest tylko dla Was, ale i również dla moderatorów. Każde przewinienie i ban jest uwarunkowany od regulaminu i często macie to podane w wiadomości o takim ostrzeżeniu i dokładną formę za co. Gwarantuję Ci, że sprawdzamy tyle ile jesteśmy w stanie - tak jak pisałem: wszystkiego nie da się sprawdzić, ale myślę, że dużą część jednak realizujemy, prędzej czy później.
Everything lost is meant to be found.
Ultima
Poziom: 13
REP.: -182
Czytelnik
Ultima dodano: 24.02.2020 11:51 #40
Może zaczniecie się podpisywać pod ostrzeżeniami czy banami? Czy boicie się sądów za dyskryminację wszelaką?
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 24.02.2020 16:27 #41

Ultima napisał:

Może zaczniecie się podpisywać pod ostrzeżeniami czy banami? Czy boicie się sądów za dyskryminację wszelaką?

Czasem się podpisują, a czasem nie. MrGreen
Microsoft Über alles
Kriss_Hietala
Poziom: 68
REP.: 10594
Czytelnik
Kriss_Hietala dodano: 25.02.2020 14:20 #42
Populacja Pelikanów zmniejsza się.
They see me trollin', they hatin'
noobkiller
Poziom: 48
REP.: 4288
Czytelnik
noobkiller dodano: 25.02.2020 16:13 #43

Kriss_Hietala napisał:

Populacja Pelikanów zmniejsza się.

To co Ty tu jeszcze robisz?
They see me trollin', they hatin'
noobkiller
Poziom: 48
REP.: 4288
Czytelnik
noobkiller dodano: 25.02.2020 16:15 #44

Cherubinek napisał:

Ultima napisał:

Najczęściej jednak brak im do tego odwagi.
BTW czy tylko ja uważam, że zablokowane konto powinno mieć możliwość pisania odwołań z poziomu konta?
Konieczność pisania maili jest jawną kpiną z użytkowników.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 25.02.2020 16:55 #45

noobkiller napisał:

Cherubinek napisał:

Ultima napisał:

Najczęściej jednak brak im do tego odwagi.
BTW czy tylko ja uważam, że zablokowane konto powinno mieć możliwość pisania odwołań z poziomu konta?
Konieczność pisania maili jest jawną kpiną z użytkowników.

Na te maile i tak nikt nie odpisuje. MrGreen
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych