SKLEP
NO FATE.ONLY THE POWER OF WILL.
ManoWar74
Poziom: 69
REP.: 24176
Czytelnik
ManoWar74 dodano: 08.10.2017, 14:53 #1
Dobre fantasy do czytania - co polecacie :) ?
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 42
REP.: 4028
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 08.10.2017 15:25 #2
Nie będę zjawiskowy, ale jeśli ktoś lubi Tolkiena i Władcę, to Silmarillion powinien być na półce. Opis, jak wszystko powstało, jak ponawiły się rasy itp., plus pierwsze wojny i wydarzenia przebija Władcę moim zdaniem.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
łatwo osądzać, trudniej zrozumieć
MSaint
Poziom: 53
REP.: 13218
Czytelnik
MSaint dodano: 08.10.2017 18:27 #3
Ja obecnie czytam ósmy tom Malazańskiej Księgi Poległych, "Myto Ogarów". Czytanie tego cyklu trwa w moim przypadku już dość długo, bo będzie chyba tak z 10 lat już, ale przy większych dawkach mój mózg się wyłącza. A trzeba mieć łeb jak sklep, żeby spamiętać choćby podstawowe wątki - sam muszę posiłkować się netem w przypadkach, gdy nie pamiętam, skąd się wzięła pojawiająca się w tym tomie postać, a jest tak w co najmniej 1/3 przypadków. Za czytanie tomu 9 będę musiał się wziąć nieco prędzej niż po 3 latach przerwy, jaką miałem między siódmym a ósmym, to i powinno być nieco lepiej.
https://www.youtube.com/user/MSaint
Dajzner
Poziom: 62
REP.: 2364
Czytelnik
Dajzner dodano: 08.10.2017 19:17 #4
Z polskiego poletka polecam książki Anny Brzezińskiej (zwłaszcza Sagę o zbóju Twardokęsku).
retronagazie .eu
repip
Poziom: 73
REP.: 30387
Czytelnik
repip dodano: 08.10.2017 21:47 #5
Chętnie bym coś polecił, ale "specjalizuję" się w fantasy klasy B, a czasem nawet C + oczywiste oczywistości jak Tolkien i Sapkowski, więc nic co by zaskoczyło.

Może polecę książkę historyczną o wczesnym średniowieczu Wikingowie - Wojownicy Północy mam aktualnie na tapecie i jest świetna. Tytuł nieco mylący bo owszem główną oś stanowią wikingowie, ale jest bardzo dużo o wyspach brytyjskich (Anglosasi, Piktowie, Irlandczycy itp), państwie Franków, Ottonów, a nawet Słowian i Węgrów z tamtej epoki. Książka w całości poświęcona działaniom wojennym, ale traktująca temat bardzo szeroko, od logistyki (stan i budowa dróg, zwierzęta pociągowe) przez wyposażenie (w tym gdzie w co się zaopatrywało) po organizacje samej bitwy (znaczenie sztandarów, ustawienia wojsk itp.).

www.retronagazie.eu
ManoWar74
Czytelnik
ManoWar74 dodano: 08.10.2017 22:54 #6
Dodam od siebie to co przeczytałem i sam mogę polecić- kolejność przypadkowa:
-Tad Williams - trylogia"Pamięć,Smutek i Cierń"
-Brandon Sanderson - cykl "Archiwum Burzowego Światła"
-Terry Goodkind - cykl "Miecz Prawdy"
-Patrick Rothfuss - cykl "Kroniki Królobójcy"
-Robert M. Wegner - "Opowieści z meekhańskiego pogranicza"
-Karl Edward Wagner - cykl "Kane"
-David Gemmel trylogia "Troja"
-Robert E. Howard - "Conan"
-A. Sapkowski - cykl "Wiedźmin"

Jak sobie przypomnę coś jeszcze to dopiszę, nie wymieniłem Tolkiena i jego dzieł ,bo przedmówcy już to zrobili.
Co do Malazańskiej Księgi Poległych to posiadam pierwsze 4 tomy kupione kiedyś "na zapas" , ale niestety jeszcze nie czytałem - niestety dochodzą mnie natomiast plotki o trudnościach z zakupem poszczególnych tomów tego cyklu..
Ten człowiek od Nintendo
Rayos
Poziom: 57
REP.: 9762
Administrator
Rayos dodano: 09.10.2017 11:19 #7
Pan Lodowego Ogrodu.
MSaint
Czytelnik
MSaint dodano: 09.10.2017 18:07 #8

ManoWar74 napisał:

-Karl Edward Wagner - cykl "Kane"
-David Gemmel trylogia "Troja"

Lubię cię jakby bardziej. "Troja" jest według mnie BARDZO dobra, może za wyjątkiem ostatniego tomu, który już kończyła żona po śmierci pisarza i według mnie trochę to widać.

Co do zakupu Malazańskiej to faktycznie jest problem; ja kupowałem w miarę regularnie w czasie, jak się ukazywały, ale puściłem pierwszą połowę ostatniego tomu i teraz tej książki najzwyczajniej w świecie nie ma do kupienia, a jeśli będzie, to pewnie za jakieś chore kwoty. Potem wydawnictwo wydało ładnie 10 tomów bez dzielenia na połowy, ale teraz dla przykładu widzę, że ten ostatni tom na allegro to skromne 99 zł...
ManoWar74
Czytelnik
ManoWar74 dodano: 09.10.2017 23:06 #9
Skoro doceniasz Troję Gemmella , to i ja lubię Cię trochę bardziej:)
Pierwszy raz czytałem to gdzieś w okolicach 2005 czy 2006 roku i byłem pod olbrzymim wrażeniem tej trylogii.
Jest tak jak gdzieś ktoś trafnie to opisał - Troję powinien przeczytać każdy dorastający chłopak zanim stanie się mężczyzną, a potem jeszcze raz :)

Dziś chciałem zakupić pierwszy tom cyklu "Pierwsze Prawo" pt . "Ostrze" Joe Abercrombie , ale niestety pani w księgarni powiedziała że książka jest trudno dostępna i poleca poszukać w internetach lub allegro..drugi i trzeci tom leżą spokojnie na półkach - cóż będę szukał:)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.10.2017 o godz. 23:11

Ashin
Poziom: 29
REP.: 3080
Czytelnik
Ashin dodano: 10.10.2017 09:16 #10
Prattchet wszystkie książki ze świata dysku genialna zabawa konwencją i wytykanie znanych klisz z książek fantasy. Wiedźmina chyba nie muszę nikomu polecać prawda?
Jak lubisz horrory to teraz wychodzi kolekcja książek Kinga za 17zł to, większość opowiadań mieści się w jednym, nawet gdyby miała zalec na półce to warto.
Książki o Kane'ie od Wagnera są całkiem fajne, trafiłem przez przypadek w bibliotece i są na swój sposób świetne, a chyba trochę mało znane.
Saga o Kotołaku Lewandowskiego, jak lubisz Wiedźmina zajawisz temat. No i Pilipiuk z swoim egzorcystą amatorem, świetne lekkie i dobrze się czyta
MSaint
Czytelnik
MSaint dodano: 10.10.2017 17:59 #11

ManoWar74 napisał:

Troję powinien przeczytać każdy dorastający chłopak zanim stanie się mężczyzną

Mam wrażenie, że już o tym przy jakiejś okazji pisaliśmy, ale whatever: ja najbardziej doceniam ten cykl za "odmitologizowanie" wydarzeń. Komiks (i później film) "300" mitologizuje wydarzenia historyczne, a "Troja" robi coś przeciwnego - mity stara się opisać z grubsza tak, jakby były wydarzeniami historycznymi. Jasne, czasem są elementy fantasy (przepowiednie Kasandry w pewnym momencie, jeśli dobrze pamiętam), ale całość bywa całkiem racjonalna, nie tracąc przy okazji nic ze swojego epickiego klimatu.

I jeszcze nie mogę nie zachęcić ponownie do czytania Malazańskiej. Ale dodaj jakąś fanowską wiki do zakładek albo rób notatki. W każdym razie pierwszy tom raczej trudno się czyta, ale już drugi jest jedną z najbardziej epickich rzeczy, z jaką miałem przyjemność się zapoznać.
ManoWar74
Czytelnik
ManoWar74 dodano: 12.10.2017 21:46 #12
Przyjdzie czas że przysiądę do Malazańskiej Księgi Poległych i zacznę czytać przynajmniej te 4 tomy które mam, wczoraj kupiłem i już czytam Viriona Ziemiańskiego i jak na razie po 160 kartkach jest ok.
Tak chyba już gdzieś razem coś pisaliśmy o Gemmelu i jego Troi:)
Ja z polskich autorów to mam jeszcze sporo do nadrobienia, nie licząc oczywistego Wiedźmina którego miałem szczęście czytać na bieżąco jak był znany tylko z pierwszych dwóch tomów opowiadań, zaliczyłem Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza, Siewcę Wiatru i Zbieracza Burz Kossakowskiej.
Również pierwszy tom Sagi o Kotołaku Lewandowskiego.

A zapomniałem o dwóch ciekawych cyklach:
Anthony Ryan i jego trylogia Kruczy Cień: pierwsze dwa tomy - Pieśń Krwi i Lord Wieży bardzo dobrze mi się czytało, czekam na ostatni tom pt. Królowa Ognia.
Drugim ciekawie zapowiadającym się cyklem jest Kronika Nieciosanego Tronu - szczerze mówiąc zaliczyłem dopiero pierwszy tom pt "Miecze Cesarza" , ale z tego co pamiętam pozostałe dwa tomy (u mnie leżą na półce w poczekalni:) zostały dobrze ocenione przez czytelników:)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.10.2017 o godz. 21:55

Metaverse
munvert
Poziom: 23
REP.: 242
Czytelnik
munvert dodano: 02.11.2017 16:47 #13
Z MKP miałem też spore problemy z zakupem, trzeba po prostu cierpliwie co jakiś czas przeglądać strony (ja wszystkie kupiłem na aros.pl) i liczyć, że się uda ale naprawdę warto, jak dla mnie jednak z najlepszych rzeczy jakie w życiu czytałem.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych