Forum - Platforma - Multiplatformowe - Prośba o polecenie tytułów gier - open worldy z naciskiem na fabułę

Ludziolak
Poziom: 30
REP.: 330
Czytelnik
Ludziolak dodano: 17.07.2019, 21:56 #1
Hej,

Wynurzenia sfrustrowanego gracza ;-) Nie chcę, żeby mój wywód zabrzmiał jakoś infantylnie - grywam też w inne gatunki gier, dużo w coopie kanapowym, jednak te dwie wymienione poniżej ruszyły mnie najbardziej. W połowie zeszłego roku powróciłem do grania konsolowego, a konkretnie na xbox-ie. Ominęło mnie kilka generacji konsol i teraz nadrabiam co tam ciekawego znajdę. Moim szczęściem w nieszczęściu jest to, że zacząłem od 2 konkretnych tytułów: Wiedźmina 3 i później RDR2. Generalnie od ich ukończenia mam problem z wciągnięciem się w jakikolwiek bardziej złożony tytuł z otwartym światem. Próbowałem z Assasynami origins i odyssey - dla mnie za sterylne i naiwne, mimo że piękne. Nier: Automata - pusty świat i dużo mankamentów, chociaż setting i niektóre twisty mi się podobają (ale już nie chce mi się w to grać, minusy przeważają). Kingdom come ciekawe, ale strasznie zabugowane. Far Cry primal ukończyłem, ale było bez szału. Części 4-5 po dwóch godzinach sprawiły, że miałem silne de ja vu i odechciało mi się kontynuować. Itd. Itp. Oczywiscie są to moje odczucia odnośnie tych tytułów i nikt nie musi się z nimi zgadzać ;-). Kończyłem też fallout 3, fallout: new vegas, vampyra - były spoko. Generalnie wymieniane przeze mnie tytuły kupowałem po czytaniu recenzji, sprawdzaniu agregatów ocen itd.... Jestem jednak na maksa zawiedziony. Wszyscy piszą ochy - achy 7-9/10 a po odpaleniu tylko frustracja, że znów kasa wydana na coś, co mi totalnie nie leży. Boję się teraz kupić sinking city. Gram tylko w pozycje z game passa, bo po prostu jak coś mi się nie spodoba to robi wylot z konsoli i tyle. Czy jest ktoś w stanie mi polecić jakieś złożone gierki z naciskiem na fabułę, gdzie emocje i postacie są na pierwszym planie? Czy pozostaje mi czekać do outer worlds / cyberpunka, grać we wstecznej w wiedźmina 2, RDR1 i męczyć dalej przygodówki i symulatory spacerowicza?

Dzięki z góry za polecanki
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 89
REP.: 103536
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 17.07.2019 23:20 #2
Mafia
Mafia II
Day's Gone
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 92
REP.: 81544
Czytelnik
Cherubinek dodano: 18.07.2019 09:19 #3
Gram teraz w Days Gone i jest to najlepsza fabuła od czasu Red Dead Redemption moim zdaniem. Polecam.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Dziki żbik
Poziom: 35
REP.: 648
Czytelnik
Dziki żbik dodano: 18.07.2019 10:10 #4
Polecam Skyrim-a jeśli jeszcze nie grałeś, ciężko powiedzieć żeby Pray miał open world ale sama historia jest bardzo sympatyczna spróbowałbym też z nowymi Tomb Rider :)
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 70
REP.: 19768
Czytelnik
RasMass dodano: 18.07.2019 10:33 #5
Warto odświeżyć sobie Shenmue I & II, historia jest wspaniała.
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&am
Ludziolak
Poziom: 30
REP.: 330
Czytelnik
Ludziolak dodano: 18.07.2019 12:26 #6
Days gone na tą chwilę odpada - mam xbox-a ;-) mafia 1 i 2 chyba też, ewentualnie 3 wchodzi w grę.

Odpalę skyrima, shenmue i później tomb raider, dzięki za rady ;-)

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych