SKLEP

Forum - PPE i PSX Extreme - PSX Extreme - opinie, uwagi, sugestie - Kiedy zacząłeś przygodę z PSX Extreme?

Przejdź do strony

Strona

Za Gomeza!
Cieplutki
Poziom: 42
REP.: 2579
Czytelnik
Cieplutki dodano: 08.10.2017, 02:03 #1
Jak w temacie - który numer był waszym pierwszym, w jaki sposób zaczęliście czytać szmatławca? Mój pierwszy PSX ma numer 156 z Mafią II na okładce. Kupił go starszy brat, niedługo po sprawieniu sobie PS3. Ot cała historia, choć nikt się nie spodziewał, że ta przygoda będzie trwała nieprzerwanie już od ponad 7 lat.
Powiedzmy sobie szczerze: przyszedłeś tutaj tylko dlatego, żeby móc pocałować Gomeza w dupę!
Tom Ha
Poziom: 26
REP.: 540
Czytelnik
Tom Ha dodano: 08.10.2017 11:57 #2
Kupując pierwszy numer szmatławca (numer 1 w ogóle) bylem świeżym posiadaczem pierwszej Plejstacji, nareszcie można było poczytać o swoim ukochanym szaraku po polskiemu, przed tym skazany byłem na wertowanie zagramanicznych czasopism w Empiku, które z racji sporego zainteresowania czytaczy-oglądaczy były z reguły w stanie zaawansowanego zużycia, więc do kupna i tak się już nie nadawały :D
Tam do kata, minęło od tego czasu już 20 lat .....
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 69
REP.: 22380
Czytelnik
Gomlin dodano: 08.10.2017 12:30 #3
Ja chocbym chciał to nie mogę sobie przypomnieć jaki był mój pierwszy - choć było to stosunkowo późno biorąc pod uwagę ile lat już wychodzi pismo.
Pierwsze lata moich magazynowych zakupów to były PlaystationMagazine, potem głównie PCtowe z pełniakami. Łykałem CDA, Playe, Clicki, KŚG, i parę pojedyńczych numerów NEO i PE. Potem długo długo CDA, powstały i zdechły PlaBox i w końcu PE na stałe czyli od ok 2012/2013 dokładnie nie pamiętam ale zawsze pierwszego dnia byłem w kiosku a od jakiegoś czasu stała prenumeratka :)
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 42
REP.: 4041
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 08.10.2017 14:32 #4
U mnie numer 15. Właśnie pytałem auxa, czy ma na sprzedaż Smiley Niestety, tylko obszedłem się smakiem.
Dostałem go matki, która nieświadomie rozpędzała moją pasję (nałóg) do gier. Wtedy PSX był jeszcze marzeniem, ale bliskim realizacji. Te stare numery często czytałem kilka razy, były świetne. Naładowane informacjami o grach, ale też Zgredy byli zajebiści. Te ich fazy jak Matrix na korytarzu, albo zjazd na ulicy na krzesełkach. I widok z samochodu Hiva, z obrazem GT (chyba), a na desce browar zdaje się leżał. Piękne czasy.
"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
miki66
Poziom: 26
REP.: -1406
Czytelnik
miki66 dodano: 08.10.2017 17:14 #5
O kurde, nie pamiętam ale to był coś numer 25-30, muszę posprawdzać okładki stare to może coś skojarze
vanshei
Poziom: 52
REP.: 6174
Czytelnik
vanshei dodano: 08.10.2017 19:49 #6
nie pamiętam ale to było za czasów szaraka, gdybym zobaczył wszystkie okładki to może bym poznał ten mój pierwszy raz ze Szmatławcem :)
GreyFOX1PL
Poziom: 5
REP.: 0
Czytelnik
GreyFOX1PL dodano: 08.10.2017 20:19 #7
Pierwszy numer, jeszcze zanim to przejął Ściera. A Ściere poznałem lata wcześniej na katowickiej giełdzie. Szacun ^^
watch out!
aux
Poziom: 55
REP.: 4356
Czytelnik
aux dodano: 08.10.2017 23:25 #8
Późno stałem się fanem Psx Extreme, bo w marcu 2005 przy okazji numeru 91 (okładka z Gran Turismo 4). Zaraz był jubileusz (słynny numer 100) i Ściera zbierał wspominki od czytelników. Skrobnąłem coś tam o moim pierwszym kontakcie ze szmatławcem w kiosku. Jakież było moje zdziwienie gdy znalazłem swój tekst w numerze 100. Byłem dumny jak paw :) Wcześniej czytałem wszystko co wpadało w łapska, głównie CDA, Neo+, Play i Click. Czasem SS i ŚGK, zależy co ziomki przyniosły do szkoły. Byłem głównie pecetowcem, choć konsolami interesowałem się od dawna (pierwszą jaką poznałem w 1992 był Game Boy). O Psx Extreme oczywiście słyszałem, ale myślałem że to jakieś dziwactwo skierowane wyłącznie do posiadaczy PS1. Omawiana tu gazetka urzekła mnie w 2005 swoim klimatem, ogromem tekstów i podejściem do czytelnika. Nie mały wpływ na kupno tego numeru (91) miały też zrecenzowane gry. Mowa tu o MGS3 Snake Eater, Resident Evil 4 czy Gran Turismo 4. Do dziś mam obsesje na punkcie tych gier. W 2005 kupiłem sobie wreszcie PS2 i rzuciłem granie na kompie. Uzbierałem sobie kasę na konsolę, akcesoria i kilka gier które najbardziej mnie interesowały. To był bardzo dobry rok, który na zawsze zostanie w mojej pamięci. Jak policzyłem, jestem z PE od 12 lat i 151 numerów. Regularnie kupuję i wiem że będę z PE do końca. Pytanie tylko czyjego, hehe
kocham grać w gierki na konsolach
sejfer
Poziom: 62
REP.: 6746
Czytelnik
sejfer dodano: 09.10.2017 19:06 #9
U mnie zaczęło się od 41 numeru już nie pamiętam kto zakupił ja czy brat wcześniej kupowałem psx fan
They see me trollin', they hatin'
noobkiller
Poziom: 43
REP.: 4028
Czytelnik
noobkiller dodano: 09.10.2017 19:12 #10
Ze szmatławcem pierwszą styczność miałem już w czasie szaraka.
Wtedy też skupiał się on wyłącznie na tej konsoli. Czytało się na zmianę z PlayStation Magazyn.
Przyznam się, że głównie w poszukiwaniu kodów ;)
Play for fun
Sendo1910
Poziom: 56
REP.: 10815
Czytelnik
Sendo1910 dodano: 09.10.2017 19:39 #11
Mój pierwszy numer PSX Extreme to 137, z okładką z Prince of Persia. Dotąd ominąłem chyba dwa numery, ale pismo generalnie kupuję z przyzwyczajenia. W latach młodości królowało CD-Action :)
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 70
REP.: 31070
Czytelnik
bigbird dodano: 10.10.2017 11:17 #12
Ja czytam od numeru 7. Nigdy nie zapomnę tej żółtej okładki ze Spice Girls :-)
Wałs0raj
Poziom: 31
REP.: 425
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 10.10.2017 11:33 #13
Pierwszy raz taki prawdziwy kontakt z gazetką miałem ponad 7 lat temu, gdy przez kolizję z betonowym ogrodzeniem miałem pęknięty obojczyk i siedziałem na zwolnieniu 1,5 miesiąca. Nie pamiętam który to był nr, ale pamiętam, że przeczytałem od początku do końca w sumie pomijając ok 2 stron, a jak przeczytałem to z bratem ciotecznym wymieniłem się extremami, dał mi on nr w którym na okładce był przedostatni mortal kombat, ale za wiele nie poczytałem. Chyba jakoś nie cały rok później jak postanowiłem skończyć z piractwem kupiłem (trzeci już egzemplarz) x360 w bundlu z gearsami 3 i wtedy też kupiłem PSX nr chyba 170 z okładką właśnie z gearsami 3 i od tamtej pory każdy nr kupuję, choć ostatnio mniej czytam, bo niestety nie za bardzo z czasem u mnie i od roku nie kupuję pojedynczo w kiosku tylko roczna prenumerata i co miesiąc świeży egzemplarz wprost z drukarni przychodzi :)
wynurzenia gracza
Ojciec-Gracz
Poziom: 72
REP.: 26376
Czytelnik
Ojciec-Gracz dodano: 10.10.2017 11:54 #14
Pierwszy numer jaki kupiłem to numer 7. Gazetę polecił mi kolega. Oczywiście po jakimś czasie mam dała mi na numery archiwalne i miałem wszystkie od i do 75. Potem przestałem czytać gazetę bo zaczęły się studia. Ponownie PE czytam od numeru 200.

AKTUALNIE ZBIERAM KOLEJNY KOMPLET PE. Do kompletu brakuje mi 70 numerów. Gazety, które posiadałem za dzieciaka po prostu zgniły w piwnicy.
Wałs0raj
Poziom: 31
REP.: 425
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 10.10.2017 12:20 #15
No nieźle, też kompletuję wszystkie nr. Brakuje mi ok 60 chyba. Mam od nr 1 do 115 wszystkie prócz 25, ale mam nadzieję że już leci ten nr od aux-a :) no i nie mam żadnego pomiędzy 115, a 170 i z 4szt. powyżej 170, zacznę resztę kompletować jak ta nieszczęsna 25 będzie.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych