SKLEP

Forum - Kąciki - Technologie - Problem z Laptopem

"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 76
REP.: 46826
Czytelnik
Fox460 dodano: 24.05.2019, 18:49 #1
Problem nie tyczy mojego a sprzętu znajomego.

Mam problem z laptopem mianowicie dziś odpaliłem laptopa a na nim windows 7 normalnie działał, przeglądarka/muzyka w tle sobie leciała (na słuchawkach) i nagle się muzyka całkowicie wyciszyła a system się zwiesił.
Po restarcie wbiło do BIOSU, kiedy wychodzę z biosu i staram się odpalić system znowu mnie sprowadza do biosu. Tak jest cały czas, co mogło się stać ?? co uległo awarii albo uszkodzeniu ?? miał ktoś podobnie.

Dodam że HDD działa, wypięty i podpięty pod 2x różne PC i wykrywa wszystko działa dane są itd:
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 90
REP.: 76626
Czytelnik
Cherubinek dodano: 24.05.2019 20:31 #2
Współczuję.
Mojej córce też wysiadł. Tylko, że u niej w ogóle nie chce się włączyć. Trzy lata ma więc jeszcze nie taki stary.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 78
REP.: 42805
Czytelnik
Dobermann dodano: 24.05.2019 22:23 #3
pytanie czy dysk jest widziany w biosie tego laptopa?
jesli nie to zobacz czy jesli dysk podlaczysz jako dysk zewnetrzny (podlaczajac go przez kieszen do usb) i wybierzesz w biosie/uefi w menu boot override ten podlaczony dysk czy wstanie system, jesli wstanie to znaczy sie ze poszedl kontroler sata na plycie. jesli dysk nie jest wykrywany ani tu ani tu, to problem z dyskiem, jesli dysk jest wykrywany przez bios zarowno w laptopie jak i podlaczeniu zewnetrznym to moze po prostu sie okazac ze dysk ma bledne sektory ktore uszkodzili boot sector - to moze spowodowac ze dysk podlaczony do innego pc bedzie widzial dane, ale nie da sie z niego zabootowac.

mam nadzieje ze jest to wzglednie zrozumialy opis, w razie czego daj znac Mrugnięcie
pozdrowka i powodzenia!
Best regards #smiesznypiesek
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 76
REP.: 46826
Czytelnik
Fox460 dodano: 28.05.2019 01:02 #4

Dobermann napisał:

pytanie czy dysk jest widziany w biosie tego laptopa?
jesli nie to zobacz czy jesli dysk podlaczysz jako dysk zewnetrzny (podlaczajac go przez kieszen do usb) i wybierzesz w biosie/uefi w menu boot override ten podlaczony dysk czy wstanie system, jesli wstanie to znaczy sie ze poszedl kontroler sata na plycie. jesli dysk nie jest wykrywany ani tu ani tu, to problem z dyskiem, jesli dysk jest wykrywany przez bios zarowno w laptopie jak i podlaczeniu zewnetrznym to moze po prostu sie okazac ze dysk ma bledne sektory ktore uszkodzili boot sector - to moze spowodowac ze dysk podlaczony do innego pc bedzie widzial dane, ale nie da sie z niego zabootowac.

mam nadzieje ze jest to wzglednie zrozumialy opis, w razie czego daj znac Mrugnięcie
pozdrowka i powodzenia!

Rano ci odpiszę rzetelniej, ale ten znajomy właśnie coś potem zmienił w biosie, w sensie coś z HDD zmienił jedną opcję. I potem jak chciał odpalić kompa to miał po prostu ciemny ekran, ani mu już do biosu nie wchodził. Po prostu cisza, czarny ekran i nic, ani nawet kontrolki w lapku się nie świeciły chyba tylko kontrolka POWER i tyle.

A HDD działa bardzo dobrze, bo podpięty do Mojego laptopa jak i PC wykryty został bez problemu. Przeskanowany i działa OK, zresztą ten HDD stosunkowo nowy jest bo nie ma ani roku.
Teraz zamówił nowego lapka właśnie tego którego poleciłeś HP Pavilon, no ale może tamtego dało by się jakoś podratować. Nie wiem są też przypuszczenia w sumie to jego, że mogła mu karta paść, ale zaś bez karty nie wchodziło by mu z początku do biosu, ja obstawiam zaś że coś z płytą główną, jak pisałeś może wejście na HDD albo pierdyknął mu jakiś mostek czy coś. Bardziej bym stawiał na płytę główną, czyli permanentną śmierć lapka.

W razie gdyby faktycznie był ten Boot Sector to jak takie coś naprawić??

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 28.05.2019 o godz. 01:05

"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 78
REP.: 42805
Czytelnik
Dobermann dodano: 28.05.2019 13:15 #5
juz Ci na PW odpisalem :)
Best regards #smiesznypiesek

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat