Forum - Platforma - Sony - Głośny wentylator PS4

Przejdź do strony

Strona

And so it is, That ash seeketh embers...
Znany
Poziom: 48
REP.: 12146
Czytelnik
Znany dodano: 02.05.2019, 19:27 #1
Witam!
Od pewnego czasu albo może i dłuższego wentylator zaczął mi głośniej chodzić. Fakt, faktem konsola fat ma już 6 lat ale trochę mnie to irytuje. Z kurzu wnetrzosci oczyszczone. Teraz pytanie. Co jeszcze? Pasta termoprzewodzaca? Dokupiłem jeszcze dodatkowe wentylatory chłodzące ale pytanie czy ktoś takie coś ma i czy w ogóle coś to daje? Z góry dzięki za pomoc!
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 91
REP.: 78216
Czytelnik
Cherubinek dodano: 04.05.2019 09:30 #2
Moja rada to sprzedać i kupić slima.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Wałs0raj
Poziom: 52
REP.: 2908
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 04.05.2019 20:40 #3
E tam, pasta termoprzewodząca i termopady Gelida i po sprawie, poszukaj wgłąb działu PS4 to znajdziesz więcej na ten temat, a na YT poradniki.
Znany
Czytelnik
Znany dodano: 06.05.2019 13:04 #4
Dzięki za odpowiedzi!
@Cherubinek kupno slimki na pewno odpada bo bez sensu jest dla mnie już wydawac pieniądze ponownie na PS4 jeśli za rok z hakiem wyjdzie PS5. Że sprzedazy mojej 6 letniej to pewnie bym nawet 500 zł nie dostał :) jak bym miał kupować ponownie PS4 to już tylko i wyłącznie PRO żeby chociaż zauważyć jakaś różnicę w oprawie :)

@Wałs0raj poczytalem troszkę i jeśli ten zamówiony wentylator chłodzący gówno da to albo sam wymienię albo dam gdzieś do serwisu bo koszt niewiele droższy niżeli bym miał sam kupować pastę+ termopady Gelide (ok. 80 zł, a w serwisie wymiana 120zl).
Wałs0raj
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 06.05.2019 14:22 #5
W 50zł zmieścisz się, no chyba że śrubokręta odpowiedniego masz i jak sam to zrobisz to chociaż będziesz wiedział jak zrobione jest, sam poczyścisz, nic na odwal, łatwa robota, dasz radę.
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 88
REP.: 99880
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 07.05.2019 11:24 #6
Daj znać jaki efekt końcowy będzie
Znany
Czytelnik
Znany dodano: 07.05.2019 12:55 #7
Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :)
Dzisiaj/ jutro odbieram te wentylatory chłodzące i napisze najwyżej czy coś dają. Jeśli będzie dupa to zamawiam pastę i termopady. Filmiki już lookalem na YT. Niby nic trudnego. Śrubokręt już mam T8 torx bo był potrzebny mi jak czyściłem środek konsoli :) kurzy w cholerę się nazbierało przez te 6 lat. Oby mi jeszcze posłużyła te 2 latka do PS5 i może iść na emeryturę :P
Ludzi coraz wiecej,a czlowieka jakby mniej.
sephi_pl
Poziom: 42
REP.: 784
Czytelnik
sephi_pl dodano: 11.05.2019 12:47 #8
Gwarantuje Ci,ze wymiana pasty i termopadow wywola efekt wow.Jakiej firmy kupisz to juz od Ciebie zalezy.Gelid czy Grizzly(ja w Pro tej uzylem) czy cos jeszcze innego.Blogo,cicho,elegancko.
Znany
Czytelnik
Znany dodano: 11.05.2019 17:59 #9

sephi_pl napisał:

Gwarantuje Ci,ze wymiana pasty i termopadow wywola efekt wow.Jakiej firmy kupisz to juz od Ciebie zalezy.Gelid czy Grizzly(ja w Pro tej uzylem) czy cos jeszcze innego.Blogo,cicho,elegancko.

Jednak wentylatory chłodzące jeszcze dorzuciły do pieca bo nie dość, że słyszę wentylatory od PS4, to jeszcze te chłodzące i czuję się w pokoju jakbym pod jakaś turbiną siedział... Tak więc będę musiał na dniach zamówić termopady i pastę. Pytanie jaka dokładnie? Bo przeglądałem już pewna stronę i jest tego kilka, a niezbyt mam pojęcie jakie konkretnie wybrać. Potrzebne mi do zwykłej PS4 FAT.
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 77
REP.: 34726
Czytelnik
bigbird dodano: 11.05.2019 21:05 #10
Jak za głośno działa wentylator to polecam podgłośnienie telewizora albo granie na słuchawkach. Hałas od razu znika.
Wałs0raj
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 12.05.2019 15:03 #11

Cytat:

termopady 1mm najlepiej gelid 12 w/Mk + pasta gelid gc-extreme (droga ale jedna z najlepszych do ps4,

Ja mam to i od pół roku działa jak trzeba.
Znany
Czytelnik
Znany dodano: 12.05.2019 22:39 #12

Wałs0raj napisał:

Cytat:

termopady 1mm najlepiej gelid 12 w/Mk + pasta gelid gc-extreme (droga ale jedna z najlepszych do ps4,

Ja mam to i od pół roku działa jak trzeba.

Dzięki! A jakie ilości? Ile tych termopadow potrzeba i ile pasty? Bo są po 1g i po 3g.
Wałs0raj
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 13.05.2019 21:22 #13

Cytat:

pastę Gelid Extreme i termopady Gelid 12W/kw grubości 1mm. Pasty wystarczyło niecały 1 gram, metodą, a raczej naczytałem się i dwie połączyłem, tzn. ziarnko grochu na krzyżyku. Termopady wziąłem pasek 12x2cm i wystarczyło. Przeciąłem na pół wzdłuż, wyszło 8 kwadracików (termopady od strony procesora, większe nie ma sensu, bo niewielkie dociski są), z drugiej strony 8 prostokątów na długość pamięci, ale trochę za wąskie, bo są dociski wielkości pamięci, choć oryginalne i tak miały wielkość ok. 0,5x0,5cm, czyli sporo mniejsze. Żeby zrobić tak naprawdę dobrze to trzeba by drugi pasek, czyli dodatkowe 22zł
Ludzi coraz wiecej,a czlowieka jakby mniej.
sephi_pl
Poziom: 42
REP.: 784
Czytelnik
sephi_pl dodano: 14.05.2019 11:30 #14

Znany napisał:

sephi_pl napisał:

Jednak wentylatory chłodzące jeszcze dorzuciły do pieca bo nie dość, że słyszę wentylatory od PS4, to jeszcze te chłodzące i czuję się w pokoju jakbym pod jakaś turbiną siedział... Tak więc będę musiał na dniach zamówić termopady i pastę. Pytanie jaka dokładnie? Bo przeglądałem już pewna stronę i jest tego kilka, a niezbyt mam pojęcie jakie konkretnie wybrać. Potrzebne mi do zwykłej PS4 FAT.

Kup 2 paski termopadów.Jeden to za mało.Termopady grubość 1mm(120x20x1).
Będziesz zadowolony,zobaczysz,a raczej usłyszysz różnicę ogromną.
Pietrazz
Poziom: 5
REP.: 0
Czytelnik
Pietrazz dodano: 16.05.2019 14:46 #15
Szczerze polecam wymianę pasty jak i termopadów. Sam jakiś czas temu miałem ten problem że konsola działała jakby miała zaraz skrzydeł dostać. Po wymianie cisza jak makiem zasiał. Mianowicie ostatnio mam inny problem, po wymianie pasty i termopadów oraz wyczyszczeniu całej konsoli z kurzu po pewnym czasie zauważyłem spadek fpsów w niektórych grach. Przeprowadziłem ponowną inicjację sytemu ps4 ale to nic nie pomogło. Np. w NBA 2k19 podczas gdy piłka wchodzi do gry lub jest przerwa w grze to widać przycinki gry, FIFA 19 za to podczas meczu nawet płynnie nie działa. RDR 2 chodzi płynnie dopóki nie wjadę do miasta, GTA V też chodzi bardzo słabo. W czym może być problem? Gdzie szukać przyczyny tego spadku płynności działania gier?
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych