Forum - Platforma - Inne - Głośniki do konsol

Parapet
Poziom: 31
REP.: 1007
Czytelnik
Parapet dodano: 26.03.2019, 21:58 #1
Elo, elo. Jestem na kupnie nowych głośników ogólnego użytku :) Specjalista ze mnie żaden, więc mam problem. Obecnie jadę jeszcze na Logitech Z5500 i jestem w miarę zadowolony, ale sprzęt ma już w uj lat i trochę już niedomaga, a poza tym do słuchania muzyki się średnio nadaje.

Sprawa wygląda tak. Pokój ma jakieś 10x5 m. Budżet to max 3 tys. Chcę żeby z głośników leciał dźwięk z konsol (PS4, XOne, SWITCH) i TV, więc jakiś amplituner, czy jak to się nazywa, też musi być. Nie wiem czy iść w 5.1 czy może dobre stereo. W ogóle nic nie wiem :) Możecie coś doradzić?
Wałs0raj
Poziom: 53
REP.: 2938
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 27.03.2019 06:25 #2
Ja bym na twoim miejscu szedł w 5.1 i to bez żadnego zastanawiania.
Tak z ciekawości patrzyłem co to ten Logitech i przy tej wielkości pokoju to wiadomo, że nie domagają. Ja mam Denona x1400h i kolumny STX serii 200 7.1 i wg mnie są ok. Choć jak wiadomo każdy chwali swoje. Coś podobnego tylko w 5.1 do 3000zl byś się wyrobił i myśl przyszłościowo co by 4k obsługiwał Ampli.
Parapet
Czytelnik
Parapet dodano: 27.03.2019 06:29 #3
Dzięki za odp. A mógłbyś rzucić jeszcze jakimś konkretnym modelem ampli i głośników?
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 77
REP.: 34908
Czytelnik
bigbird dodano: 27.03.2019 06:33 #4
Kup sobie jakiś soundbar z Dolby Atmos. W zeszłym roku bym polecił Philips Fidelio B8/12, ale ciężko teraz je kupić. Dobry jest też LG SK9Y, który można czasem kupić za nieco powyżej 2k PLN.
Wałs0raj
Poziom: 53
REP.: 2938
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 27.03.2019 07:42 #5
Szukałem kino ok rok temu, sporo czytałem, ale właściwie wszystko zapomniałem, tak porównać co i jak to nie bardzo mam gdzie i żeby coś konkretnego to nie bardzo. Możesz poszukać na YT 'reduktor szumu' on ma niezłe tematy na te sprawy. Ostatnio znajomy kupił https://www.media(...)cription i średnio zadowolony, jeszcze inny ma Onkyo 656 sub sumiko s.01 fronty klipsch 160m tył w acoustics 3010 centralny w acoustics 2700, ale to chyba coś droższe i mówił zadowolony. Ogólnie fronty bierz podłogowe, nie podstawkowe(?).

bigbird czy naprawdę uważasz, że głośniczki wielkości denka od butelki po piwie wypełnią dźwiękiem tak duże pomieszczenie?
KE3UP
Poziom: 15
REP.: 79
Czytelnik
KE3UP dodano: 29.08.2019 15:41 #6
Ja mam Z5500 i nie wiem co nie domaga? Za ciche? Za słaby Bass? Źle 5.1 działa? Te głośniki maja przecież COAX OPTICAL I ANALOG co jeszcze potrzeba? Jak to wygląda u mnie na COAX jest Dekoder NETIA czyli cała TV idzie na tym wejściu, XBO idzie po OPTICAL i wszystko w DD zasuwa a komputer leci przez Analog do którego jest wpięty również Adapter Bluetooth i wszystko świetnie gra dźwięk też jest bardzo dobry nie wiem co chcesz zmieniać?
Parapet
Czytelnik
Parapet dodano: 01.09.2019 08:13 #7
Hej. Po prostu za słaby sprzęt na taki pokój. Te głośniki ogólnie są spoko. Zadowolony byłem przez lata, ale zmieniło mi się to i owo w mieszkaniu, z małego pokoju przeniosłem się do większego i w ogóle. Głośniki zaczęły niedomagać na większej przestrzeni. Bas bez mocy, dźwięki surround strasznie ciche. Musiałem mocno podglaśniać żeby było w miarę ok, ale wtedy zaś zaczynały się zniekształcenia plus żona była zła :)

Koniec końców kupiłem Denona x2400h, głośniki Wilson Cinematic i suba Magnata jakiegoś tam. Sprzęt może nie jakiś czadowy, ale jakość i tak dużo lepsza w porównaniu do tego co miałem. Wszystko wyraźnie gra nawet na 1/4 głośności, a po mocnym podkreceniu nie męczy jak poprzednio i nawet żona nie protestuje :) Świetnie słychać wszelakie dźwięki z otoczenia. Akurat grałem w RDR2 przy zmianie sprzętu i różnica była ogromna - połowy dźwięków wcześniej nawet nie słyszałem. Plus sama muzyka wypada dużo lepiej, choć to głośniki do kina nie muzy. A no i na dniach będę miał wymienianą instalację elektryczną, więc jeszcze sobie pociągne kabelki pod Dolby Atmos, którego Z5500 już nie obsługuje.

Sumując, Z5500 to fajny sprzęt. Używałem kupę czasu i sobie chwalę, zwłaszcza, że były tanie jak na swoje możliwości. Zresztą nie wyrzuciłem ich po zmianie tylko dałem synowi, więc jeszcze zostaną u mnie na chacie przez kilka kolejnych lat :) Niemniej po zmianie na nowy sprzęt wiem ile jakości traciłem na poprzednim audio. Poza tym przez lata nie było mnie stać na lepsze głośniki, a teraz już mogłem sobie pozwolić na taki zakup, więc why not? :)
KE3UP
Poziom: 15
REP.: 79
Czytelnik
KE3UP dodano: 02.09.2019 08:46 #8
No to teraz rozumiem :)

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych