Forum - PPE i PSX Extreme - PPE.pl - opinie, uwagi, sugestie - Ban, ostrzeżenie za nieistniejące wyrazy w j. polskim?

Przejdź do strony

Strona

Jestem Ząbek!! Chcesz z rakiety?!
shinkadamo
Poziom: 58
REP.: 16297
Czytelnik
shinkadamo dodano: 27.02.2019, 20:11 #1
Miałem przerwę w portalu na 24h oraz otrzymałem ostrzeżenie z powodu:

Cytat:

Tak cie zabolało doopsko, że mi wpadłeś na profil minusa wlepić. Totalne dno.-person

Krytyka to rzecz naturalna. Na forach, w komentarzach i wywodach takie wyrażenia własnego zdania padają często. Mój powyższy komentarz to krytyczne wyrażenie opinii na temat osoby, która przekroczyła wręcz granice w moim odczuciu za bezszelestne ładowanie minusami za wręcz każdą wypowiedź nieodpowiadającą jego przekonaniom. Sprawa minusowania miała już wiele opinii, także mamy zatem wiele ku temu obiekcji i krytyczne wyrażanie zdań na ten temat. Jednak nie zmienia to faktu, że obiektywizmu w pewnych aspektach brakuje i powoduje to wykreowanie takich zdań zwrotnych.

Przyjrzyjmy się słowu naniesionemu na klawiaturę w postaci: "doopsko". Jakie ma znaczenie w języku polskim i co oznacza, by wyciągać na jego podstawie wnioski? W rodzimym języku nie ma słowa z podwójną samogłoską "o", czytane inaczej, niż właśnie "o", a zatem takie słowo nie istnieje, więc mogłem użyć także innego słowa, jak: "koopsko", które także nie istnieje w słowniku, nawet tym z wulgaryzmami, jeśli mamy podjąć w tym kierunku trop.

Przyjrzyjmy się teraz słowu: "dno". Poza określeniem "dna morskiego", słowo to oznaczać może z różnym dopełnieniem wyrażenie zerowego poczucia obiektywnego i merytorycznego dyskutowania, wyrażania własnych opinii, czy też podejścia do pewnych innych osób o innych gustach. Zatem słowo to w całym znaczeniu powyższego cytatu nie było niczym innym, jak wtórowanie oponentowi po prostu jego brak jakichkolwiek aspiracji do dalszego prowadzenia dyskusji.

Co zatem autor mojej "nagrody" miał na myśli? Wszyscy to doskonale wiemy. Ale to jest analogiczna sytuacja, jak w trakcie trwania ciszy wyborczej podczas wyborów parlamentarnych bez możliwości podawania wstępnych wyników głosowania, a jak wiemy - sporo w internecie krążyło przekształceń w postaci "pisuary", "ośmiorniczki" itd. i każdy wiedział o co chodzi, ale po prostu cisza nie została naruszona. Tutaj jest podobnie i jeśli o te dwa wyrazy w kontekście zdania zostałem zaskoczony informacją o wstawienie mojego konta w stan dobowej hibernacji, to można stwierdzić, że dla mnie jest to po prostu śmieszne, a czytając komunikat o banie mnie normalnie rozwaliło. W dodatku komentarz został popełniony jakiś czas temu i uważam to za szukanie dziury w całym, być może z nudów - takie wyrywkowe przeczesanie i on ma czyste konto, to go zaliczymy.

Ps. Poprzedni ban otrzymałem za słowo "pelikan" w moim własnym komentarzu, który celowo był nakierowany na moją własną osobę Bicz

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.02.2019, 20:14

Wałs0raj
Poziom: 53
REP.: 2914
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 27.02.2019 20:52 #2
Podwójne standardy tutaj są, nie zauważyłeś? Jeden za to dostanie bana, inny nie.
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 79
REP.: 43683
Czytelnik
Dobermann dodano: 27.02.2019 23:45 #3
polecam zapoznac sie z pojeciem kontekstu Mrugnięcie
tu nie chodzi o konkretne slowa a o ich przekaz.
Best regards #smiesznypiesek
shinkadamo
Poziom: 58
REP.: 16297
Czytelnik
shinkadamo dodano: 28.02.2019 06:12 #4
No to Ci powiem, że w takim razie 3/4 społeczności powinna być na urlopie na przemian bardzo często Mrugnięcie

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.02.2019 o godz. 06:13

Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 77
REP.: 34776
Czytelnik
bigbird dodano: 28.02.2019 06:31 #5
Za mało klików generujesz na stronie. Jak jakiś inny kretyn wywołuje gównoburzę w komentarzach gdzie sypią się teksty lawinowo i ludzie się gównem obrzucają przez parę godzin to wszystko jest ok i nikt tego nie rusza.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 92
REP.: 82483
Czytelnik
Cherubinek dodano: 28.02.2019 09:06 #6
Za pelikana dostałeś bana?.. Przecież Koks ciągle używa tego wyrażenia i to pod adresem konkretnej grupy osób.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Aragami
Poziom: 26
REP.: -355
Czytelnik
Aragami dodano: 28.02.2019 11:28 #7
[quote="shinkadamo"]Miałem przerwę w portalu na 24h oraz otrzymałem ostrzeżenie z powodu:

Cytat:

icz:

Jestem zdania że moderatorzy powinni nie posiadać tutaj konta i nie być związani z grami.
Bo tak mod A jest fanbojem Sony - i ktoś z sekty Xbox podpadnie to ma przechlapane
Mod B jest fanatykiem Nintendo i sytuacja analogiczna.
Tak samo na innych portalach np związanych z polityką - jeden za PiSiorem jest a inny za PO i niestety każdy interpretuje regulamin po swojemu.

Widziałem komentarze typu cytuję "Ja pie*dole jaki spoiler... Pojebalo was?"
I dalej widnieje czyli nie było chyba bana

Kuba_Sobek napisał w https://www.ppe.p(...)018.html

Cytat:

a historia w nim opowiedziana jest po prostu poj eba na i to w najgorszym sensie.

dałem odstęp bo nie mogłem tego zamieścić a on mógł
Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3803
Czytelnik
Ak-47 dodano: 28.02.2019 17:10 #8
https://twitter.com/Lukasz580
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 77
REP.: 34776
Czytelnik
bigbird dodano: 28.02.2019 19:02 #9
Maciek z Klanu chyba lepiej by sobie poradził z pracą moderatora niż to co mamy teraz.
Tylko umarli widzieli koniec wojny
BR78
REP.: 92227
Czytelnik
BR78 dodano: 28.02.2019 23:14 #10

Doye*ałeś tym memem tak że ze śmiechu chyba zaraz zejdę na zawał MrGreen

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.02.2019 o godz. 23:15

"Z wszystkich barów we wszystkich miastach na całym świecie ona musiała wejść do mojego".
Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3803
Czytelnik
Ak-47 dodano: 02.03.2019 13:40 #11

Aragami"][quote="shinkadamo napisał:

Miałem przerwę w portalu na 24h oraz otrzymałem ostrzeżenie z powodu:

Cytat:

icz:

Jestem zdania że moderatorzy powinni nie posiadać tutaj konta i nie być związani z grami.
Bo tak mod A jest fanbojem Sony - i ktoś z sekty Xbox podpadnie to ma przechlapane
Mod B jest fanatykiem Nintendo i sytuacja analogiczna.
Tak samo na innych portalach np związanych z polityką - jeden za PiSiorem jest a inny za PO i niestety każdy interpretuje regulamin po swojemu.

Widziałem komentarze typu cytuję "Ja pie*dole jaki spoiler... Pojebalo was?"
I dalej widnieje czyli nie było chyba bana

Kuba_Sobek napisał w https://www.ppe.p(...)018.html

Cytat:

a historia w nim opowiedziana jest po prostu poj eba na i to w najgorszym sensie.

dałem odstęp bo nie mogłem tego zamieścić a on mógł

Coś mi się wydaje, że wprowadzili filtry na łacinę podwórkową. Jakiś czas temu, jeszcze mogłem w komentarzu, czy na forum użyć wyrazu na cztery litery określającego dolną tylną część ciała, a parę dni temu mi się to już nie udało. Anyway, skłaniam się ku opinii, że moderatorzy są na poziomie macka z klanu i faktycznie są tutaj podwójne standardy. Za gifa z onanizującą się małpą bana nie wyłapałem, ale już za obrazek z tęczowym dildosem już tak... Zapewne naczelny pogania by szekle się zgadzały.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.03.2019 o godz. 13:41

https://twitter.com/Lukasz580
Wałs0raj
Poziom: 53
REP.: 2914
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 28.04.2019 11:00 #12
Dlaczego jeden dostaje bana za 'zielone błazny', a drugi za 'uberpeliksy' nie, choć na moje oko są tak samo obraźliwe. Powinniście traktować użytkowników równo.
sh3nron1337
Poziom: 55
REP.: 7470
Czytelnik
sh3nron1337 dodano: 28.04.2019 14:34 #13

Wałs0raj napisał:

Dlaczego jeden dostaje bana za 'zielone błazny', a drugi za 'uberpeliksy' nie, choć na moje oko są tak samo obraźliwe. Powinniście traktować użytkowników równo.

Bo moderatorzy tutaj to tez uzytkownicy, koledzy innych itd. Tak wiec jeden dostaje bana na 72h + ostrzezenie za pelikany a drugi dostaje bana na 24h bez niczego albo wogole nie dostaje. Ze tu panuje kolesiostwo to nie pierwszyzna.
Nie mowie ze ja jeste tutaj grzeczny i nie przywale jakims pelikanem i dostane na 24h albo 48h bana i rozumie to ale czasami sie dostaje bana + ostrzezenie za takie bzdury i widze kto to zrobil tak wiec nie mam watpliwosci ze komus za malo wylizalem MrGreen
Ten fajny koleś
Pieknykapec
Poziom: 52
REP.: 5387
Czytelnik
Pieknykapec dodano: 28.04.2019 15:13 #14
W regulaminie jest o słowach POWSZECHNOE przyjętych z wulgarne. Tak tylko przypominam
Na najbliższym E3 pokażą Raymana, obiecuję.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
REP.: 82483
Czytelnik
Cherubinek dodano: 28.04.2019 19:27 #15
Nigdy nie przeczytałem regulaminu. Jestem z tych, którzy nie lubią przepisów Mrugnięcie
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych