Forum - Platforma - Nintendo - Screen protector tak czy nie :)

I am a monument to all your sins!
typfon
Poziom: 58
REP.: 13649
Czytelnik
typfon dodano: 26.02.2019, 08:31 #1
Koledzy, i koleżanki
jak tam u was wygląda temat z screen procetorami na przenośnych konsolach, używacie czy nie? mam wrażanie że w 3ds od samego patrzenia powstają mikro ryski :P a naprawdę staram się dbać o konsolę (grana tylko w domu, trzymana w futerale ze ściereczką z mikrofibry pomiędzy ekranami :) Kusi mnie założenie jakiejś szyby ale czytam tyle samo złego co i dobrego. Zastanawia mnie jak to jest u was :) korzystacie jesteście zadowoleni, czy po prostu zlewka :) i niech się dzieje wola nieba Mrugnięcie

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.02.2019, 08:39

Calypsone
Poziom: 32
REP.: 917
Czytelnik
Calypsone dodano: 26.02.2019 09:18 #2
Jest to pierwsza rzecz jaką robię po zakupie konsoli przenośnej, lub telefonu. Nawet się nie zastanawiaj, te folijki są tanie i niewidoczne, a ochrona to ochrona. Na moim 3ds mam też specjalną obudowę, by chronić konsolę przed zarysowaniami.
typfon
Czytelnik
typfon dodano: 27.02.2019 08:23 #3
jesteście/jesteś w stanie polecić coś sensownego, czytałem o Hori, ale w PL orginał pewnie nie do kupienia, a z zagranicy będę czekał 3 tyg jak nie lepiej ...

http://www.elect(...)_id=5985 używał ktoś może?
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 71
REP.: 21286
Czytelnik
RasMass dodano: 27.02.2019 08:45 #4
Ja do swojej Vity i 3DSa używam folii ClearPlex - jest dosyć droga, ale dużo lepsza od wszystkich innych folii czy szkieł na rynku (technologia używana przez NASA, jak reklamuje producent i przedstawiciel firmy). Jest praktycznie niezniszczalna, co sam testowałem, waląc młotkiem w ekran telefonu na którym była naklejona - nic się z telefonem nie stało Mrugnięcie
Jest też samoregenerująca się, więc jeśli powstanie jakaś ryska, to po paru godzinach nie ma po niej śladu.

Ja miałem dostęp do "folii testowych", więc za swoje nie zapłaciłem, ale jeśli będziesz chętny to w niektórych salonach Plusa możesz taką folię kupić i zostanie ci ona od razu naklejona - cena 79 zł.
Taka folia jest na miejscu docinana do wybranego smartfona/konsoli przez specjalną maszynkę, więc dopasowana jest idealnie.
Z tego co wiem, w Media Marktach i Saturnach też już tą folię kleją, ale nie wiem w jakiej cenie.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 27.02.2019 o godz. 08:50

"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&am
typfon
Czytelnik
typfon dodano: 27.02.2019 09:09 #5
nie wiem czy bym zaufał Media Marktom, ktoś korzystał z ich usług?
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 92
REP.: 82615
Czytelnik
Cherubinek dodano: 27.02.2019 09:13 #6

typfon napisał:

nie wiem czy bym zaufał Media Marktom, ktoś korzystał z ich usług?

Też bym nie zaufał. Dla mnie w ogóle market kojarzy się ze słabą jakością.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
typfon
Czytelnik
typfon dodano: 27.02.2019 09:15 #7
otóż to ... chyba się skuszę na ta z electronic dreams, jak ją będą mieli od ręki. Miałem nic nie kleić na wyświetlacze ale zaczynam popadać w paranoję ...
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 27.02.2019 10:56 #8
Ta folia o której pisałem na dwuletnią gwarancję, więc jeśli cokolwiek się z nią stanie to idziesz do punktu w którym ją kupiłeś i jest klejona nowa.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.02.2019 o godz. 10:56

"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&am
typfon
Czytelnik
typfon dodano: 27.02.2019 11:12 #9
a oni czyszczą ekran profesjonalnie przed zalorzeniem tej foli?
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 27.02.2019 12:51 #10
Tak, każdy sklep/salon który to sprzedaje ma od samej firmy ClearPlex całe osprzętowanie do zakładania tych folii - specjalny płyn do czyszczenia i jednocześnie przyklejania, specjalną "packę" (nie wiem jak to inaczej nazwać) do usuwania płynu i bąbelków powietrza. A jeśli zobaczysz jakikolwiek pyłek, to mają obowiązek ci nakleić nową folię i spisać protokół reklamacyjny. Oczywiście zachowaj paragon (najlepiej skseruj), bo to podstawa reklamacji.
typfon
Czytelnik
typfon dodano: 28.02.2019 07:48 #11
Wczoraj kupiłem folie hori od ElectronicDreams i mam kilka uwag może się komuś przydadzą. Po pierwsze na pewno nie jest to orginalna folia, sposób aplikacji jak i jakość przemawiają za takim stwierdzeniem. Aplikuje się ja dość łatwo, to była moja 3 folia w życiu, ostatnia zakładałem z 6 lat temu. Spasowanie oceniam na 9/10 jest troszkę niedokładnie docięta (zw. dolna) ale w normie. Jakość jednak mnie rozczarowała, używałem karty kredytowej jako aplikatora (aby pozbyć się bąbli) i folia się porysowała strasznie ... Przy włączonej konsoli tego nie widać więc tak zostanie ale to nie jest do końca to czego można by oczekiwać... No cóż na szybko będzie :)
Aragami
Poziom: 26
REP.: -349
Czytelnik
Aragami dodano: 28.02.2019 13:49 #12
tylko szkło żadna gówniana folia co sie rysuje. folie to przezytek
typfon
Czytelnik
typfon dodano: 28.02.2019 14:26 #13
na dolny ekran i tak szkła nie kupisz ...

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych