Forum - Kąciki - Technologie - Dylemat po między dwoma modelami TV...

KEK.
NikoBellic91
Poziom: 45
REP.: 3307
Czytelnik
NikoBellic91 dodano: 12.02.2019, 22:49 #1
Witam. Na dniach mam zamiar zafundować sobie nowy TV. Mam dylemat między dwoma modelami OLED vs QLED, a mianowicie: LG OLED55B8PLA vs Samsung QLED QE55Q7FN. Przeczuwam, że większość wybierze ten pierwszy, ale prócz zajebistej jakości obrazu, zależy mi również na długiej żywotności, a trochę się naczytałem nt OLEDów. Telewizor będzie raczej intensywnie używany, zarówno przy grach (głównie), filmach, telewizji (W tym kanały informacyjne z paskami u dołu). Ogólnie mówiąc nie tylko ja sam będę z niego korzystał. No i właśnie chciałbym bardzo dobrej rady którego lepiej by było sobie sprawić. Gdyby nie ponoć wypalające się OLEDy, to nawet bym tu nie pisał posta tylko już jutro bym zamawiał :)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 89
REP.: 103478
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 20.02.2019 04:59 #2
Rzut monetą rozwiąże problem. Wszystko zależy jaki model Ci się trafi...
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 92
REP.: 81490
Czytelnik
Cherubinek dodano: 20.02.2019 08:01 #3
Aleś mu pomógł.... :-D
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 89
REP.: 103478
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 17.03.2019 19:27 #4

Cherubinek napisał:

Aleś mu pomógł.... :-D

No co niech zdecyduje los
powerbank
Poziom: 7
REP.: 5
Czytelnik
powerbank dodano: 25.04.2019 20:39 #5
Wypalające się OLEDy były kilka lat temu. Jeśli OLED ma maksymalnie dwa lata to można spokojnie brać. Mój kumpel ma OLED Philipsa i intensywnie na nim gra i żadnych objawów wypaleń. Poczytaj sobie jak telewizory radzą sobie z ryzykiem wypaleń i zobacz, że trochę się zmieniło odkąd w ogóle pojawiły się na rynku OLEDy
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 26.04.2019 09:10 #6
Ryzyko wypalenia istnieje zawsze, ale w nowych telewizorach jest ono minimalne. Kupię jak wyjdzie nowa generacja.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
powerbank
Czytelnik
powerbank dodano: 30.04.2019 19:01 #7
Dokładnie tak jak pisze Cherubinek - tak samo jak to bywało z martwymi pikselami.
PabelekPL
Poziom: 25
REP.: 717
Czytelnik
PabelekPL dodano: 23.05.2019 15:00 #8

NikoBellic91 napisał:

Witam. Na dniach mam zamiar zafundować sobie nowy TV. Mam dylemat między dwoma modelami OLED vs QLED, a mianowicie: LG OLED55B8PLA vs Samsung QLED QE55Q7FN. Przeczuwam, że większość wybierze ten pierwszy, ale prócz zajebistej jakości obrazu, zależy mi również na długiej żywotności, a trochę się naczytałem nt OLEDów. Telewizor będzie raczej intensywnie używany, zarówno przy grach (głównie), filmach, telewizji (W tym kanały informacyjne z paskami u dołu). Ogólnie mówiąc nie tylko ja sam będę z niego korzystał. No i właśnie chciałbym bardzo dobrej rady którego lepiej by było sobie sprawić. Gdyby nie ponoć wypalające się OLEDy, to nawet bym tu nie pisał posta tylko już jutro bym zamawiał :)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Sam dość mocno badam temat OLEDa do grania i przymierzam się do dokładnie tego samego modelu LG co Ty. Dwóch moich znajomych poszło już tą drogą z tym, że oni mają wyższe modele (C7 i C9). Jeden ma C7-ke od roku a drugi C9-kę od 6 miesięcy, obaj dużo grają, do tej pory nie mają żadnych problemów. Warto pamiętać, że technologia poszła dość mocno do przodu i obecne OLEDy to nie są te same co jeszcze kilka lat temu.

Ważną kwestią jest na pewno nie wyłączanie tych telewizorów z gniazdka ponieważ w trybie czuwania wykonują rekompozycję obrazu, która przekłada się na większą żywotność matrycy. Powidoki będą się pojawiać po graniu ale własnie rekompozycja obrazu nie powoli im stać się permanentną ozdobą matrycy. Jedną rzecz trzeba tutaj jasno znaczyć: OLED jest dość delikatny i podatny na bardzo agresywną eksploatację. Więc jeżeli masz nawyk zostawiania włączonego TV z grą na kilka h i grania naprawdę długo dzień w dzień to żadne algorytmy nie pomogą i na matrycy mogą pojawić się skazy.

Miałem okazję potestować trochę C9-kę i powiem szczerze, że takiej czerni nigdzie jeszcze nie widziałem. Jakość obrazu robi ogromne wrażenie. B8 ma trochę słabszy procesor niż C9 więcej będą różnice ale na podstawie testów wychodzi na to, że pod katem cena-jakość B8 to najsensowniejszy obecnie OLED.
powerbank
Czytelnik
powerbank dodano: 31.05.2019 19:56 #9
Ja bym kupił 9002: też nie najnowszy, a technologie higieny matrycy ma teraz każdy OLED: pamiętajmy, że większą żywotność uzyskano także dzięki zmniejszeniu jasności ekranu.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 20.06.2019 09:19 #10
Ja bym poczekał do nowej generacji Mrugnięcie
Tylko umarli widzieli koniec wojny
BR78
REP.: 92933
Czytelnik
BR78 dodano: 20.06.2019 09:25 #11
Bierz oba Mrugnięcie
"Z wszystkich barów we wszystkich miastach na całym świecie ona musiała wejść do mojego".
powerbank
Czytelnik
powerbank dodano: 25.06.2019 20:01 #12
Nowa generacja poza HDR nie przynosi nic nowego: jeśli chodzi o całkiem umiarkowane podejście: warto na nie czekać aby te nieco starsze telewizory trochę staniały: ja często zresztą w elektronice poluję na takie właśnie promocje.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Czytelnik
Cherubinek dodano: 26.06.2019 12:32 #13
Miałem raczej na myśli generację konsol Smiley

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych