SKLEP

Forum - Platforma - Sony - PlayStation 2 - This is 4thePlayers

Czas na odrobinę chamstwa i brutalności
Fox460
Poziom: 63
REP.: 26165
Czytelnik
Fox460 dodano: 07.10.2017, 14:30 #1
Rozmawiamy o konsoli PS2 i o wszystkim z nim związane, w co gracie obecnie nawet jeżeli chodzi o te "wsteczną kompatybilność" z PS2 na PS4 . Ostatnio grałem w JAK and Dexter bardzo fajna i przyjemna platformówka, a niedługo zabieram się za Yakuze 2.
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!"
Thumbs of Fury!
Czarny Ivo
Poziom: 65
REP.: 13661
Czytelnik
Czarny Ivo dodano: 07.10.2017 15:02 #2
Ja obecnie gram w Silent Hill 2. To pierwsza część serii jaką ogrywam, więc nie mam do niej żadnego sentymentu czy nostalgicznego spojrzenia, może poza tęsknotą do starego rzemiosła dobrych gier, a jest naprawdę świetna, wciągająca i aż chce się grać. Świetny klimat, fajne zagadeczki. Zróżnicowane miejscówki z czego najbardziej zrył beret mroczny labirynt pod więzieniem. Na wielki plus zasługuje mapka, na której bohater zapisuje różne notki dzieki którym nawet po dłuższym czasie mniej więcej można się zorientować o co robili smy wcześniej i czego szukać. Na minus używanie przedmiotów, które odbywa się poprzez łączenie wszystkiego co potrzebne nawet w nielogiczny sposób a gra już sama będzie wiedzieć o co chodzi. Nie umiem teraz tego inaczej wytłumaczyć bo nie chce "spoilować". Jak na survival jest też dużo amunicji (normal), ale to mi akurat nie przeszkadza.
Fox460
Czytelnik
Fox460 dodano: 07.10.2017 17:19 #3
A najlepsze w SH2 był przeskok graficzny pokazując moc PS2 to kopara opadała. Wersja PC wydana dwa lata temu, to był istny PORT = BUBEL po prostu. SH miło wspominam i według mnie seria umarła po SH4 który jeszcze trzymał poziom, aczkolwiek był gorszy od trylogii. Ale miał ten swój klimat silent hillowski. Niestety po 2004 roku im dalej w las, tym bardziej odsłony były słabe.

A EDYCJA HD na PS3/X360 też była zrobiona na odwal się.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.10.2017 o godz. 17:20

shinkadamo
Poziom: 32
REP.: 1558
Czytelnik
shinkadamo dodano: 08.10.2017 10:25 #4
Crash Nitro Kart, Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex, Resident Evil: Code Veronika, Metal 2 i 3 - to gry, które cały czas są w czytniku mojej PS2.

Niech mi ktoś powie, czemu PS2 przy odtwarzaniu "Crasha 4", chodzi jak silnik odrzutowy? Nie mogli tej gry wydać na DVD, masakra.
CTR, CB, Spyro, Croc, MediEvil, we're still waiting...

Resident Evil 2 Remake, it's good to see you back!!!
Ashin
Poziom: 30
REP.: 3112
Czytelnik
Ashin dodano: 08.10.2017 15:32 #5
Ech u mnie szarak zaczyna się kurzyć. Ostatnio odpaliłem na nim Budokai Tenkaichi, przymierzam się do Dragon Quest VIII, ale PS4 psuje mi wszystkie szyki.
They see me trollin', they hatin'
noobkiller
Poziom: 44
REP.: 4058
Czytelnik
noobkiller dodano: 10.10.2017 23:59 #6
Poprawka: kompatybilność wsteczna. Naucz się w końcu, Fox.
Z angielskim mamy jak z chemią: CO2 to dwutlenek węgla, a nie węglan dwutlenku.
Fox460
Czytelnik
Fox460 dodano: 12.10.2017 01:23 #7

Ashin napisał:

Ech u mnie szarak zaczyna się kurzyć. Ostatnio odpaliłem na nim Budokai Tenkaichi, przymierzam się do Dragon Quest VIII, ale PS4 psuje mi wszystkie szyki.

Najważniejsze to się przemóc, ja sam postanowiłem kupić 3x raz PS2 i już go nie sprzedawać . Nawet pod LCD Monitor/TV znalazłem ustawienia i gry nie wyglądają w cale tak źle. Zaś na PS4 nie wyglądają w cale lepiej. Dlatego przy odrobienie wysiłku, wszystko się da, a PS2 daję mi równie dużo frajdy co jeszcze kilkanaście lat temu. Jedynie czego nie ma, to tego poczucie, że nowe gry i że wychodzi coś czego nie znamy.
Teraz za nic w świecie bym nie sprzedał PS2 już, a jakbym nabył PS3 co pewnie nastąpi po nowym roku, to też już zostanie w kolekcji konsol.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych