SKLEP

Forum - Platforma - Sony - Problem z padem

Przejdź do strony

Strona

Music is the healer
RasMass
Poziom: 66
REP.: 11998
Czytelnik
RasMass dodano: 20.01.2019, 14:15 #1
Hej.

Nie wiem czy ktoś miał podobny problem, ale od jakiegoś tygodnia dzieją się dziwne rzeczy z moim padem.

Mianowice:
Po naładowaniu go na maxa i odłączeniu, pad wytrzymuje mi nie więcej niż 15 minut. Po 10 minutach grania jest już tylko jedna "kreska" naładowania.
Nigdy wcześniej takiego problemu nie miałem, od początku po naładowaniu pada, grałem spokojnie parę godzin, czas ten się drastycznie nie skrócił w ciągu paru lat użytkowania, dlatego też obecna sytuacja mnie mocno zaskoczyła - stało się to nagle, wcześniej nie było żadnych symptomów. Zdziwiłem się kiedy pad mi padł, a po podłączeniu zamiast wolno migającego pomarańczowego koloru - jak przy zwykłym ładowaniu - pad świecił i gasł na pomarańczowo, ale bardzo szybko - nigdy się z taka sytuacją jeszcze nie spotkałem.

Myślicie, że bateria uległa jakiemuś nagłemu uszkodzeniu, miał ktoś podobny problem?
Może da się coś z tym zrobić i nie trzeba będzie kupować nowego?
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 77
REP.: 41328
Czytelnik
Dobermann dodano: 20.01.2019 15:57 #2
akumulator padl, zwyczajny objaw, kup nowy aku i zamien - po problemie :)
Best regards #smiesznypiesek
Music is the healer
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 20.01.2019 16:32 #3

Dobermann napisał:

akumulator padl, zwyczajny objaw, kup nowy aku i zamien - po problemie :)

Spoko, w takim razie tak właśnie zrobię :)

Ale czy to nie dziwne, że aku padł tak nagle, że nie było żadnych wcześniejszych objawów?
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 88
REP.: 72554
Czytelnik
Cherubinek dodano: 20.01.2019 21:35 #4
A ile czasu miałeś tego pada?..
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Tylko umarli widzieli koniec wojny
BR78
Poziom: 91
REP.: 89150
Czytelnik
BR78 dodano: 21.01.2019 07:57 #5

Może za mocno go ściskałeś i nie wytrzymał presji podczas gry, przegrzał się i wysiadł...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.01.2019 o godz. 07:58

"Z wszystkich barów we wszystkich miastach na całym świecie ona musiała wejść do mojego".
Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 21.01.2019 10:07 #6
z aku w padach to raczej standardowa sytuacja ze sobie powli traca pojemnosc az w pewnyym momencie z dnia na dzien padaja, plus taki ze koszt nowego aku to 20-30 zeta plus jakies 5-15 minut na wymiane i sprawa zalatwiona na kolejne 2-3 lata Mrugnięcie
Music is the healer
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 21.01.2019 12:47 #7

Cherubinek napisał:

A ile czasu miałeś tego pada?..

Od połowy 2015, więc miał prawo odmówić już posłuszeństwa :)

@Dobermann Nowa bateria już zamówiona, więc niedługo będę mógł działać dalej, dzięki za pomoc :)

@BR78 Do ściskania to ja mam kobietę, pada tylko smyram paluszkami Mrugnięcie

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 21.01.2019 o godz. 12:52

Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 88
REP.: 72554
Czytelnik
Cherubinek dodano: 21.01.2019 13:42 #8
Dobrej zabawy, także tej przy ściskaniu :-)
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Gracz multi - platformowy
saptis
Poziom: 79
REP.: 43985
Czytelnik
saptis dodano: 13.03.2019 11:03 #9
Ja mam nieco inny problem z joypadem, a mianowicie od jakiegos czasu podczas grania zdaza sie losowo, na chwile, ze postac na ekranie nie reaguje na polecenia, albo sama sie obraca lub idzie jakby cos sie zacielo. Nie wiem co jest grane, jakies zakocenia czy cos - dodam, ze wystepuje to na dwoch roznych joypadach.
Probowalem zresetowac kontroler (jest taki maly przycisk od spodu) i podlaczyc go kablem zeby sie zsynchronizowal.

Mam nadzieje, ze bluetooth w konsoli nie siada.
Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 13.03.2019 16:09 #10
e to raczej lewa galka od pada sie wyrobila mechanicznie (ten analogowy uklad na ktorym zamocowany jest drazek) ja tak mialem w jednym z padow z ps3 i skonczylo sie na przelutowaniem takiego ukladu, do ps4 wyglada to tak > https://alleg(...)04572632

najlepiej zebys od kogos pozycyzl pada i zweryfikowal czy smiga bez problemu, jesli tak to wiadomo ze trzeba wymienic analogi :)
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 13.03.2019 16:15 #11
W dwoch joypadach ? Nie, wszystko dziala jak nalezy.
Czasami postac na ekranie nie reaguje na to co robie na joypadzie, albo sama sie rusza.
Nie chodzi tylko o analogi, przyciski tez nie reaguja - jakby chwilowo nie bylo polaczenia z konsola i postac albo sie nie rusza albo powtarza ostatni "sygnal" z kontrolera idac w innym kierunku niz ja steruje.

Jakby cos zaklocalo sygnal bluetooth, albo konsola gubila polaczenie z joypadem,

// Edytowano 12 razy, ostatni raz 13.03.2019 o godz. 16:20

Music is the healer
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 13.03.2019 16:42 #12
Mi się takie kwiatki zdarzały w sytuacji kiedy ściągałem dwie, trzy gry na raz przez wi-fi - konsola się krztusiła i postacie na ekranie reagowały z opóźnieniem, albo wcale.
Może wstrzymaj ściąganie plików na chwilę i wtedy sprawdź - oczywiście o ile coś aktualnie ściągasz.
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 86
REP.: 91612
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 16.03.2019 10:48 #13
R.I.P. Pad
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 19.03.2019 22:36 #14

Maciej2801 napisał:

R.I.P. Pad

Dwa naraz ? Z czego drugi nie za duzo uzywany.
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 86
REP.: 91612
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 20.03.2019 20:23 #15
To było do RasMassa
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych