Forum - Platforma - Sony - Wspieram procent sprzedaży gier oraz kapitał naszego kraju?

Przejdź do strony

Strona

Lobo84
Poziom: 33
REP.: 1340
Czytelnik
Lobo84 dodano: 19.01.2019, 09:07 #1
Witam wszystkich Państwa, którzy postanowili tu zajrzeć.:)
Sprawa z którą się do Was zgłaszam zastanawia mnie od dawna, jakoś nie dałem rady znaleźć odpowiedzi, więc tutaj zważywszy na duże grono ciekawych ludzikow z pewnością ja znajde, do rzeczy :
Czy kupując grę w media Markt w naszym kochanym kraju, który podlega pod kapitał Niemiecki wspieram statystykę sprzedaży gier w Polsce czy raczej Niemczech?
To tylko oczywiście przykład, jak powszechnie wiadomo podobnych "sklepów" u nas sporo.
Od kilku lat staram się wybierać naszych rodzimych właścicieli, często przepłacajac, no i zastanawia mnie czy to ma sens, czy moze jakiej klepki mi brak, tłumacze sobie ze kupując u naszych zwiększam tym szansę na polonizacje przyszłych tytułów, no i oczywiście kapitał krajowy.
Za ewentualne błędy i chaos wypowiedzi najmocniej przepraszam :)
Za odpowiedzi dziękuję
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 72
REP.: 23423
Czytelnik
RasMass dodano: 19.01.2019 11:27 #2
Część zysków takiego sklepu zawsze idzie co "centrali", część jest przeznaczana na kolejne "zakupy" w danych kraju - to tak w największym możliwym uproszczeniu :)
W przypadku międzynarodowych korporacji, zawsze są centrale w danych państwie, które oprócz narzuconych odgórnie zasad mają wolną rękę co do swojego rynku.
Temat rzeka oczywiście, może ktoś poniżej temat rozwinie :)
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3825
Czytelnik
Ak-47 dodano: 19.01.2019 11:51 #3

Lobo84 napisał:

Witam wszystkich Państwa, którzy postanowili tu zajrzeć.:)
Sprawa z którą się do Was zgłaszam zastanawia mnie od dawna, jakoś nie dałem rady znaleźć odpowiedzi, więc tutaj zważywszy na duże grono ciekawych ludzikow z pewnością ja znajde, do rzeczy :
Czy kupując grę w media Markt w naszym kochanym kraju, który podlega pod kapitał Niemiecki wspieram statystykę sprzedaży gier w Polsce czy raczej Niemczech?
To tylko oczywiście przykład, jak powszechnie wiadomo podobnych "sklepów" u nas sporo.
Od kilku lat staram się wybierać naszych rodzimych właścicieli, często przepłacajac, no i zastanawia mnie czy to ma sens, czy moze jakiej klepki mi brak, tłumacze sobie ze kupując u naszych zwiększam tym szansę na polonizacje przyszłych tytułów, no i oczywiście kapitał krajowy.
Za ewentualne błędy i chaos wypowiedzi najmocniej przepraszam :)
Za odpowiedzi dziękuję

Sorry, ale co ma piernik do wiatraka? Nie ważne, czy kapitał polski, japoński, chiński, wietnamski, czy izraelski. Większe sklepy tak jak media markt, czy empik sciągają gry od polskich dystrybutorów, czyli jak kupisz w sklepie unga bunga z kapitałem nigeryjskim, ale gra będzie pochodziła od polskiego dystrybutora jak cenega, EA, czy ubi to się wspiera polskie słupki sprzedażowe, bo niby jak inaczej?
https://twitter.com/Lukasz580
Tylko umarli widzieli koniec wojny
BR78
Poziom: 92
REP.: 92249
Czytelnik
BR78 dodano: 19.01.2019 12:14 #4

Najważniejsze aby płytka dobrze bujała się w czytniku, a gdzie trafi kasa za zakupiony oryginał to już mnie mało interesuje...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.01.2019 o godz. 12:15

"Z wszystkich barów we wszystkich miastach na całym świecie ona musiała wejść do mojego".
Lobo84
Czytelnik
Lobo84 dodano: 19.01.2019 14:06 #5
Ja się nie gniewam, kiedyś jednak w media markcie zauważyłem że okładka, środek jest w języku niemieckim, nie wiem jak to się ma teraz, bo od tego momentu przestałem tam chodzić.
Mnie osobiście ciekawi, jeśli mam wplyw to wolę by cześć pieniędzy szła na nasz stół :)
Ak-47
Czytelnik
Ak-47 dodano: 19.01.2019 14:18 #6

Lobo84 napisał:

Ja się nie gniewam, kiedyś jednak w media markcie zauważyłem że okładka, środek jest w języku niemieckim, nie wiem jak to się ma teraz, bo od tego momentu przestałem tam chodzić.
Mnie osobiście ciekawi, jeśli mam wplyw to wolę by cześć pieniędzy szła na nasz stół :)

Kupująć w MM, czy np takiej Ultimie to nie tylko wspierasz sklep, ale polskiego wydawce, jeśli gra jest oczywiscie z polskiej dystrybucji, bo niektóre sklepy sciagają z zagranicy gry, Ale jeśli chcesz wspierać POLSKIE sklepy, to jest np muve oficjalny sklep cenegi, albo ultima w którym kupuje od 11 lat.
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 77
REP.: 35244
Czytelnik
bigbird dodano: 19.01.2019 15:31 #7
Nie wiem czy wiesz ale każdy sklep Media Markt to osobna spółka zarejestrowana w Polsce i w Polsce płacąca podatki, także robienie tam zakupów także wspiera polską gospodarkę oraz przede wszystkim ludzi tam pracujących.
Lobo84
Czytelnik
Lobo84 dodano: 19.01.2019 15:39 #8
Kiedyś doszły mnie słuchy że od owego podatku potrafią się wykręcić jakąś luką prawną, plus pudełka o których wspomniałem i zdurniałem. Sądziłem że działa to na zasadzie biedronki czy lidla, niby maja Polskie towary, Polacy pracują ale w wiekszym stopniu wspierasz obcy kapitał.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 93
REP.: 85672
Czytelnik
Cherubinek dodano: 19.01.2019 17:53 #9
Lidl podobnie jak Kaufland nie płaci podatków. Twoja postawa kolego Lobo jest godna pochwały i też staram się tak czynić- gdy kupuję nową grę staram się to robić w polskim sklepie, choćby w Euro RTV albo X-komie.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Wałs0raj
Poziom: 53
REP.: 2995
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 20.01.2019 11:04 #10
Kupując w MediaMarkt wspierasz Niemców. Ja wybieram Media Expert, albo w ostateczności Neonet, w końcu są to polskie sieci, najwięcej pieniędzy w Polsce zostaje, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Tylko umarli widzieli koniec wojny
BR78
Poziom: 92
REP.: 92249
Czytelnik
BR78 dodano: 20.01.2019 11:20 #11

Wałs0raj napisał:

Kupując w MediaMarkt wspierasz Niemców. Ja wybieram Media Expert, albo w ostateczności Neonet, w końcu są to polskie sieci, najwięcej pieniędzy w Polsce zostaje, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Też lubię zakupy w Media Expert, jak na moje niewielkie miasteczko to mają naprawdę spory sklep i szeroki asortyment.
"Z wszystkich barów we wszystkich miastach na całym świecie ona musiała wejść do mojego".
Ak-47
Czytelnik
Ak-47 dodano: 20.01.2019 11:36 #12
A ja się kieruję pewną maksymą w kupowaniu gier - robię zakupy tam gdzie najtaniej :)
Lobo84
Czytelnik
Lobo84 dodano: 20.01.2019 15:21 #13
Mnie też właśnie tak się zawsze wydawało i wybieram naszych, w każdej dziedzinie się staram(oczywiście na ile to możliwe) bo pół kraju nam sprzedali. Idąc do biedry to kupuje towar z naszym kodem kreskowym, tankuje tylko na Orlenie itp itd
Dziękuję wszystkim którzy się udzielili :)
Lobo84
Czytelnik
Lobo84 dodano: 20.01.2019 15:24 #14
RTV Euro AGD też jest chyba Naszych, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, sklep internetowy oleole, dla chcącego nic trudnego :)
Pozdro
Wałs0raj
Poziom: 53
REP.: 2995
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 20.01.2019 15:48 #15
Euro jak mnie kiedyś potraktowało to kpina z klienta, nigdy w życiu już tam nic nie kupię.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych