Forum - Platforma - Microsoft - Problem z Xbox One i routerem Linksys WRT32x - podwójny nat

trifek
Poziom: 6
REP.: 0
Czytelnik
trifek dodano: 06.01.2019, 13:47 #1
Cześć.
Mam router: linksys wrt32x I mały problem z xbox one. Xbox zgłasza mi błąd: DOUBLE NAT DETECTED. https://suppo(...)detected … Jak można to naprawić?

Mam internet światłowodowy z połączeniem bezpośrednim (z gniazdka kabel wchodzi do routera i następnie z routera do Xboxa).
Takie porty przekierowałem na xboxa: 3074, 80, 53350, 88, 3544, 53, 500, 4500, jednak w dalszym ciągu nie działa.

Co może być przyczyną?
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 77
REP.: 35003
Czytelnik
bigbird dodano: 06.01.2019 20:28 #2
A masz publiczny (czy jak to niektórzy mówią zewnętrzny) adres IP? Bo bez tego to nawet nie zaczynaj konfiguracji.
trifek
Czytelnik
trifek dodano: 07.01.2019 13:10 #3
a jak to sprawdzić tak na 100%? Mój operator twierdzi że mam.... 
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 79
REP.: 43353
Czytelnik
Dobermann dodano: 07.01.2019 13:27 #4
cos krecisz, poniewaz linksys wrt32x nie ma wejscia na gpona ani ffth (czyli wejscia swiatlowodowego) a to oznacza ze router podlaczyles pod router operatora - pamietaj ze operator nigdy nie dostarcza modemu, operator dostarcza router, a to oznacza ze masz wlasnei powdowjny nat poniewaz router operatora daje swoj nat a towj dorzuca ten drugi, aby to rozwiazac nalezy router operatorski przestawic w tryb bridge, dzieki temu wylaczasz na nim caly routing (urzadzenie staje sie "przezroczyste" dla sieci) i wtedy w taki skonfigurowany router z tybem bridge podlaczasz swoj. to czy sie to da zrobic zalezy od operatora i samego urzadzenia, poniewaz wiekszosc operatorw blokuje taka mozliwosc, zarowono sprzetowo (w oprogramowaniu routera operatorskiego jest to zablokowane dla zwyklego usera i musisz znac login i haslo operatora) jak i w samej usludze - gdzie rowniez musza to odblokowac na centrali (na wypadek jakby ktos zlamal zabezpieczenie na routerze), niektorzy opetarzy pozwalaja na to ale wymaga to zlozenia odpowiedniego wniosku i wtedy ich pomoc techniczna to zdalnie konfiguruje.

mozesz jeszcze na tym operatorskim routerze podlaczyc konsole i tam ja wpuscic w strefe DMZ, dzieki temu przedzie przed routerem i poza siecia wewnetrzna, wiec nie bedzie miala zadnego natu.

takze powodzenia :)
Best regards #smiesznypiesek
trifek
Czytelnik
trifek dodano: 07.01.2019 15:23 #5
tzn w mieszkaniu nie mam nic - tylko gniazdo w ścianie, które wkładam kabel internetowy i do tego podłączam router. Nie mam żadnego urządzenia po drodze
bigbird
Czytelnik
bigbird dodano: 07.01.2019 15:29 #6

trifek napisał:

tzn w mieszkaniu nie mam nic - tylko gniazdo w ścianie, które wkładam kabel internetowy i do tego podłączam router. Nie mam żadnego urządzenia po drodze

Ale podwójny nat świadczy o tym, że przed routerem jest coś jeszcze (modem od dostawcy).
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 79
REP.: 43353
Czytelnik
Dobermann dodano: 07.01.2019 15:41 #7

bigbird napisał:

trifek napisał:

Ale podwójny nat świadczy o tym, że przed routerem jest coś jeszcze (modem od dostawcy).

dokladnie tak, jesli masz w scianie wtyk ethernetowy, to sie musisz skontaktowac z dostawca bo to znaczy sie ze nat jest juz na jego poziomie i w tym momencie nic nie zrobisz bez jego ingerencji
Best regards #smiesznypiesek
trifek
Czytelnik
trifek dodano: 07.01.2019 22:03 #8
Rozumiem. Piszę w takim razie do dostawcy. Mam nadzieję że pomoże :/
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 92
REP.: 81562
Czytelnik
Cherubinek dodano: 08.01.2019 10:30 #9
Pomoże, ale nie za darmo :-)
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
american
Poziom: 13
REP.: 20
Czytelnik
american dodano: 08.08.2019 08:23 #10
Cześć
Nie będę zakładał nowego tematu, także mam problem z natem w Xboxie, wyskakuje że nat jest zamknięty, próbowałem już chyba wszystkiego,dodam że mam neta z Play.Po pracy będę dzwonił do nich o co chodzi
bigbird
Czytelnik
bigbird dodano: 08.08.2019 08:57 #11

american napisał:

Cześć
Nie będę zakładał nowego tematu, także mam problem z natem w Xboxie, wyskakuje że nat jest zamknięty, próbowałem już chyba wszystkiego,dodam że mam neta z Play.Po pracy będę dzwonił do nich o co chodzi

Nie masz co dzwonić bo Play na razie nie ma w ofercie publicznego adresu IP bez którego ZAWSZE będzie nat zamknięty.
american
Poziom: 13
REP.: 20
Czytelnik
american dodano: 08.08.2019 09:26 #12

bigbird napisał:

american napisał:

Cześć

Nie masz co dzwonić bo Play na razie nie ma w ofercie publicznego adresu IP bez którego ZAWSZE będzie nat zamknięty.

Ale działał normalnie,raz był otwarty raz umiarkowany,a teraz zamknięty,czytałem w necie że porty muszą odblokować
I am a monument to all your sins!
typfon
Poziom: 58
REP.: 13542
Czytelnik
typfon dodano: 13.08.2019 15:32 #13
nie wiem jak wygląda to na sprzęcie z Play ale DHCP nie można włączyć ... ??
ja mam i nigdy nie miałem problemów z NATem Unhappy

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych