Forum - Platforma - Multiplatformowe - Resident Evil 2 Deluxe

Przejdź do strony

Strona

MrBobok
Poziom: 36
REP.: 448
Czytelnik
MrBobok dodano: 05.01.2019, 12:12 #1
Witam serdecznie na 10 dni przed premierą wszystkich fanów Nowej(starej) odsłony Residenta.
Mam pytanie do tych użytkowników którzy będą w posiadaniu właśnie wersji deluxe.
Czy za pierwszym podejściem do gry będziecie używać oryginalnej ścieżki dźwiękowej czy może jednak się skusicie na nową?
Ja pomimo wielkiej chęci sprawdzenia nowej załączę jednak OST z starego poczciwego residenta.
Jestem ciekaw jaki będzie Wasz wybór?
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 93
REP.: 85534
Czytelnik
Cherubinek dodano: 05.01.2019 15:28 #2
Jak remake to pełną gębą. Nową ścieżkę poproszę :-)
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
MrBobok
Czytelnik
MrBobok dodano: 05.01.2019 15:31 #3
Ciekawe podejście, dałeś mi do myślenia.
Podążaj za białym królikiem
Black Games
Poziom: 35
REP.: 1355
Czytelnik
Black Games dodano: 05.01.2019 16:28 #4
Tak nową poproszę :)
Tylko umarli widzieli koniec wojny
BR78
Poziom: 92
REP.: 92247
Czytelnik
BR78 dodano: 06.01.2019 10:24 #5
Nie wiem w której kolejności, ale wiem że ogram "RE2" z oryginalną ścieżką dźwiękową i w trybie "czarnobiałym", dokładnie jak jakieś 20 lat temu na pierwszym PSX, gdzie przechodziłem oryginał w wersji NTSC. Tak czy inaczej zapowiada się mocny powrót do Raccoon City.

"Z wszystkich barów we wszystkich miastach na całym świecie ona musiała wejść do mojego".
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 90
REP.: 106921
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 06.01.2019 11:16 #6
Pierwsze przejście na nowej, kolejne na klasycznej.
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 72
REP.: 23237
Czytelnik
RasMass dodano: 06.01.2019 11:55 #7
Jeśli od początku będzie dostępna zapowiadana graficzna "Wersja Noir" to od niej zacznę i dorzucę do tego ścieżkę oryginalną.
Za drugim razem będę grał jak na 2019 przystało :)
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
MrBobok
Czytelnik
MrBobok dodano: 13.01.2019 02:37 #8
Po ograniu wersji demo już nie jestem tego taki pewien czy ogram za pierwszym razem z starym OST. Nowe audio (używałem słuchawek) naprawdę jest świetne i w tej chwili daję 50 na 50, chyba zadecyduje rzut monetą Pickard.
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 79
REP.: 52912
Czytelnik
Fox460 dodano: 15.01.2019 12:38 #9
Dla mnie oryginalna bo ma niepowtarzalny klimat oraz pobudza ducha residenta ze starego Raccoon City. Nowe OST to miks starego z nowym takie 50/50, to jednak wybiorę stare a dlaczego..... Z prostego powodu, zapewne częściej będzie pogrywała nam muzyka. Bo w Remaku wchodzimy do pokoju z zapisem i cisza, w oryginalnym OST zawsze gdy wchodziliśmy do tego pokoju zawsze grała muzyka. Wątpię aby tutaj to zmieniono, choć jeżeli tak to trochę żal.
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
MrBobok
Czytelnik
MrBobok dodano: 15.01.2019 13:05 #10
Save room, tam zawsze była świetna muza która koiła moje zszargane nerwy. Ost z RE2 jest w czołówce moich ulubionych sundtracków obok Tenchu i Tomb Raider.
Jestem "kaŻULEM"
Mordqua
Poziom: 41
REP.: 3609
Czytelnik
Mordqua dodano: 29.01.2019 18:49 #11
Dlaczego niektórzy tak jarają się tym "noir" filtrem ? Oryginał był normalnie kolorowy więc co w tym sentymentalnego czy klimatycznego?? Muzykę z klasycznej wersji jeszcze rozumiem, ale to???
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 77
REP.: 35196
Czytelnik
bigbird dodano: 29.01.2019 20:52 #12

Mordqua napisał:

Dlaczego niektórzy tak jarają się tym "noir" filtrem ? Oryginał był normalnie kolorowy więc co w tym sentymentalnego czy klimatycznego?? Muzykę z klasycznej wersji jeszcze rozumiem, ale to???

Może dla biedaków co mieli tv czarno białe, albo dla piratów co mieli przerobionego szaraka na pal a kopię gry na ryneczku kupili w NTSC. :-)
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 72
REP.: 23237
Czytelnik
RasMass dodano: 30.01.2019 13:17 #13

bigbird napisał:

Mordqua napisał:

Może dla biedaków co mieli tv czarno białe, albo dla piratów co mieli przerobionego szaraka na pal a kopię gry na ryneczku kupili w NTSC. :-)

Ja tam grałem w wersję niemieckojęzyczną (a może to była pierwsza część?) :P
Za to we Front Mission 3 grałem w wersji "Noir" dopóki nie zaopatrzyłem się (czy raczej nie dostałem od rodziców) telewizora który nawet wersje NTSC odpalał w kolorze, od razu miałem "szacun na dzielni" za kolor MrGreen
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&qu
Gracz multi - platformowy
saptis
Poziom: 80
REP.: 44449
Czytelnik
saptis dodano: 12.02.2019 20:28 #14
Wlasnie ogralem w demo i bylo super, ale jakos malo tam muzyki, w oryginalnej wersji to wlasnie muzyka budowala klimat, a w nowym wydaniu mi tego brakuje.
Jak jest dalej, czy bedzie wiecej muzyki ?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.02.2019 o godz. 20:29

MrBobok
Czytelnik
MrBobok dodano: 12.02.2019 22:57 #15

saptis napisał:

Wlasnie ogralem w demo i bylo super, ale jakos malo tam muzyki, w oryginalnej wersji to wlasnie muzyka budowala klimat, a w nowym wydaniu mi tego brakuje.
Jak jest dalej, czy bedzie wiecej muzyki ?

Dwa dni temu ukończyłem scenariusz Leona w oryginalnej ścieżce dźwiękowej a wczoraj zabrałem się za Claire ale też z oryginału. W demie to co usłyszałem bardzo mi się podobało i było klimatycznie niestety to tylko 30 min gry ale z tego co słyszałem od innych forumowiczów to ponoć w remake jest mniej muzyki niż w oryginale. Niema podobno muzyki np: w save room. Wiem że to nie wyczerpuję tematu ale na razie w planie mam przejść jeszcze scenariusz Claire na ost i dopiero przy następnych scenariuszach będę grał na dźwięku z remake.
Sam OST można dokupić za 3€ to coś około 12 zł, jak bym wiedział przed premierą że będzie taki można kupić to nie brałbym deluxa bo stroje kompletnie mnie nie interesują.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych