Forum - Platforma - Sony - Playstation Classic

Przejdź do strony

Strona

Kunegunda_GoRyl
Poziom: 54
REP.: 4300
Czytelnik
Kunegunda_GoRyl dodano: 10.12.2018 16:12 #31
Tak patrzę na PS Classic, na dobór gier drapię się w głowę, odwracam wzrok na półkę, a tam leży stary, wysłużony i wciąż działający szarak. Do tego w zaprzyjaźnionym sklepie mówią mi że standardowe Playstation idzie kupić za 150 PLN... ten sprzęt może miał by jakiś większy sens, gdyby lista gier wyglądała tak jak ta, którą odkryto poprzez złamanie sprzętu, a która ostatecznie nie doszła do skutku.
Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 70
REP.: 19760
Czytelnik
RasMass dodano: 10.12.2018 16:55 #32
No i tak jak Dobremann napisał, podłączy się huba USB i problem z drugim portem pada będzie rozwiązany.
Ja poczekam jeszcze aż scenowcy dopracują wszystko co jest do dopracowania i dopiero potem będę coś podłączał :)
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&am
Gracz multi - platformowy
saptis
Poziom: 80
REP.: 44568
Czytelnik
saptis dodano: 12.12.2018 01:00 #33
Czytalem, ze sie nie da, tzn jak sie podlaczy huba usb to i tak dziala tylko jedno urzadzenie.

W co gracie ?
Ja aktualnie gram w Final Fantasy VII, troche po premierze na PSX (mialem oryginal) ukonczylem ta gre wzdluz i w szerz nabijajac mase godzin. Nie sadzilem, ze po tylu latach znowu bede gral, przyznam, ze calkiem fajnie sie gra.

REsident tez super - gram w wersje Arrange, ktora ma pare zmian i mi sie podoba - pierwszego REsidenta przechodzilem juz wiele razy, ale w ta wersje jeszcze nie gralem. Zaluje, ze nie ma REsidenta 2 i 3 bo tez bym gral.

Rayman troche trudny, ale ma bardzo ladna grafike.
Snejk natomiast ma klimat, ale trzeba sie przyzwyczaic do grania bez analoga.
To moje 4 najlepsze gry z Playstation Classic.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 12.12.2018 o godz. 01:03

saptis
Czytelnik
saptis dodano: 20.12.2018 22:49 #34
Ten "hack" PS classic - Bleemsync nie ingeruje w zawartosc konsoli. Wszystko jest odpalone z drugiego portu USB - w menu konsolki widac jedynie gry, ktore wgramy na pendrie, a gdy go wyciagniemy to mamy czysta konsole z oryginalnymi grami. Tam chyba nawet nie ma jak zbrickowac konsolki bo hack albo bedzie dzialac, albo nie.
Menu konsolki z Bleemsync jest takie same jak oryginalne, mozna zapisywac stan gry na memorce, robic quick save - czyli tak jak normalnie. Na USB dodac cala mase gier - podobno dzialaja nawet pendrive 128gb i dyski twarde z zewnetrznym zasilaniem.

Najwiekszym plusem jest mozliwosc wejscia w menu emulatora bez klawiatury - wystarczy nacisniecie select+trojkat. Jest tam opcja pozwalajaca na podbicie rozdzielczosci co naprawde bardzo poprawia wyglad gier - sprawdzalem rozne gry i np. Metal Gear Solid, REsident czy Final wygladaja o wiele, wiele lepiej.
Smieszne jest to, ze ta opcja jest normalnie wbudowana w emulator, ale Sony tego nie wlaczylo - widac, ze w ogole sie nie przylozyli zeby te gry jakos wygladaly.

Gdyby ktos chcial info z tutorialem to dajcie znac, ale naprawde warto bo dopiero teraz gry wygladaja tak jak powinny.

// Edytowano 12 razy, ostatni raz 20.12.2018 o godz. 22:58

saptis
Czytelnik
saptis dodano: 20.12.2018 23:00 #35
Ten caly "hack" PS classic - Bleemsync nie ingeruje w zawartosc konsoli. Wszystko jest odpalone z drugiego portu USB - w menu widac jedynie gry, ktore wgramy na pendrie, a gdy go wyciagniemy to mamy czysta konsole z oryginalnymi grami. Tam chyba nawet nie ma jak zbrickowac konsolki bo albo bedzie dzialac, albo nie. Menu jest takie same, mozna zapisywac na memorce, robic quick save, dodac cala mase gier - podobno dzialaja nawet pendrive 128gb i dyski twarde z zewnetrznym zasilaniem.

Najwiekszym plusem jest mozliwosc wejscia w menu emulatora bez klawiatury - wystarczy nacisniecie select+trojkat. Jest tam opcja pozwalajaca na podbicie rozdzielczosci co naprawde bardzo poprawia wyglad gier ,np. Metal Gear Solid, REsident czy Final wygladaja o wiele, wiele lepiej.
Smieszne jest to, ze ta opcja jest normalnie wbudowana w emulator, ale Sony tego nie wlaczylo - widac, ze w ogole sie nie przylozyli zeby te gry jakos wygladaly.

Dopiero z tym gry wygladaja tak jak powinny, a co wazne - w koncu mozna samemu sporzadzic liste gier.

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 20.12.2018 o godz. 23:10

RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 21.12.2018 11:07 #36
Dzięki za update Saptis MrGreen

Ostatnio jestem tak zapracowany, że nie śledziłem w ogóle doniesień w temacie. Mam nadzieję, że w święta coś ogarnę i przetestuję tego "hacka" :)
Parę tygodni od premiery i już można zrobić z PS Classic takie wspaniałe rzeczy, jestem pod wrażeniem pracy ludzi który się za to zabrali :)
"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&am
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 02.01.2019 22:44 #37
I jak, testowal juz ktos ?
Bleemsync daje na prawde duzo ciekawych mozliwosci:

RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 06.01.2019 13:16 #38
Gratulacje udanych prób.
Ja dzisiaj w końcu wygospodarowałem troszkę czasu, żeby się za ten temat zabrać. Zrobiłem wszystko krok po kroku, jak w filmiku na jutubie i instrukcjach znalezionych w necie, ale niestety donoszę, że była to próba nieudana. Coś nie zagrało, niestety nie wiem co. Trudno się mówi, będę próbował znowu :) Jak już mi się w końcu uda to się pochwalę.
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 07.01.2019 14:58 #39
Tutaj masz dobry tutorial:

Jak bedziesz robil wszystko tak jak tam jest opisane to musi zadzialac.
Niebawem ma sie pojawic nowa wersja Bleemsync z latwiejsza obsluga i wieksza iloscia opcji.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.01.2019 o godz. 15:00

RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 07.01.2019 18:42 #40
O, dzięki, dzięki. Korzystałem z innego tutoriala akurat.
Jak ogarnę ten to zdam relację z placu boju :)
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 10.01.2019 14:21 #41
Uprzejmie donoszę, że się udało: MrGreen

Odpaliłem Final Fantasy VIII i Crash Team Racing i wszystko śmiga, aż miło.
Jeszcze raz dzięki za linka, ten na którym ja za pierwszym razem pracowałem był jakiś dziwny i według niego musiałem na pena wrzucić masę jakiś dziwnych plików.

Mam sporo gier w formacie EBOOT.PBP, które odpalałem wcześniej na PSP - m. in. FF VII, VIII, IX po polsku - więc sobie pomyślałem, że przekonwertuję na .CUE i .BIN i spokojnie odpalę na PS Classic. Niestety się nie udało - konsola wykryła pliki, ale po odpaleniu konsola zawieszała się na znaczku "PlayStation" i tylko RESET pomagał. Będę musiał sobie sam z .ISO zrobić obrazy z wgranym spolszczeniem. Mam nadzieję, że się uda :)
Niedługo będę też chciał przetestować emulowanie innych konsol, no i chętnie pobawiłbym się w ustawieniach wyświetlania, ale nie chce czegoś popsuć. Muszę ogarnąć jakiegoś manuala :)
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 13.01.2019 01:39 #42
No i super.
Gier z PSP poki co nie da sie odpalic, ale moze cos wykombinuja - kto wie.
Z tego co czytalem to w przyszlym tygodniu ma sie pojawic Bleemsync 1.0 z wieloma istotnymi zmianami i nowosciami.
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 15.01.2019 17:59 #43
Chodziło mi o gry z PSXa, które emulowałem na PSP, a wszystkie one zapisane są w formacie EBOOT.PBP, który najczęściej przygotowywałem z .ISO.
Wpadłem na pomysł, że takie obraz - przykładowo ze spolszczonych FF VIII - będę mógł ponownie przekonwertować na .ISO, a następnie na .CUE i .BIN. Tak też zrobiłem, ale niestety PS Classic takiego obrazu już nie chciał mi odpalić.
Niedługo ogarnę temat zmodyfikowania .ISO, "dogrania" do niego spolszczeń - w grach dla których takie spolszczenia są - i będzie można pograć po naszemu :)
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 29.01.2019 14:26 #44
Pojawila sie nowa wersja programu Autobleem, ktory jest znacznie lepsza alternatywa dla Bleemsync. Co ciekawe program zostal stworzony przez naszego rodaka, dziala bardzo dobrze i ma wiele ciekawych funkcji, a jego obsluga jest bardzo latwa.
Program ma mozliwosc integracji z Retroarch, obsluguje tematy i jest bardzo przejzysty. Nie ingeruje w pamiec konsoli - wszystko leci z USB, gry moga byc w folderach z ich nazwami, wiec nie trzeba ich juz numerowac. Calosc po pobraniu samego programu nie wymaga nawet polaczenia z internetem, Autobleem sam uzupelnia ewentualne braki w plikach i dobiera okladki.

Link oraz info:
https://githu(...)leemsync

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.01.2019 o godz. 14:31

RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 29.01.2019 16:56 #45
Rewelacja Saptis! Dzięki za info i za to, że trzymasz rękę na pulsie :)

Najbardziej cieszy mnie to, że Autobleem wspiera pliki PBP! To dla mnie świetna wiadomość, jako że mam od groma gier zapisanych właśnie w tym formacie - odpalałem je sobie dotychczas na PSP, a teraz będę mógł wygodnie odpalić je także na PS Classic. Do tego widzę masę przydatnych funkcji - przede wszystkim koniec z zabawą w numerowanie folderów, ciekawi mnie ta kwestia "uzupełniania braków w plikach" i dobierania okładek.

Muszę przestudiować informację na temat tego programiku i zobaczyć to na własne oczy :)
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych