Forum - Platforma - Sony - Playstation Classic

Przejdź do strony

Strona

Gracz multi - platformowy
saptis
Poziom: 80
REP.: 44568
Czytelnik
saptis dodano: 22.11.2018, 18:46 #1

Konsolka Playstation Classic ukaze sie 3 grudnia w cenie 99eur. w zestawie z dwoma kontrolerami.
Bedzie na niej 20 gier:

Battle Arena Toshinden
Cool Boarders 2
Destruction Derby
Final Fantasy VII
Grand Theft Auto
Intelligent Qube
Jumping Flash!
Metal Gear Solid
Mr. Driller
Oddworld: Abe's Oddysee
Rayman
Resident Evil Director's Cut
Revelations: Persona
Ridge Racer Type 4
Super Puzzle Fighter II Turbo
Syphon Filter
Tekken 3
Tom Clancy's Rainbow Six
Twisted Metal
Wild Arms

Ja juz zamowilem chociaz przyznam, ze lista oferowanych gier jest slaba - brakuje calej masy hitow, ktore zdefiniowaly marke Playstation, podoba mi sie zaledwie kilka tytulow - Snejk, REsident, Rayman, Tekken 3 i Ridge Racer.
Sporzadzilem nawet swoja liste wpisujac gry, ktore bym chetnie tam zobaczyl.

1. Crash Team Racing,
2. Resident Evil 3,
3. Wipeout XL,
4. GTA 2,
5. Gran Turismo 2,
6. Tony Hawks Pro Skater 2,
7. Crash Bandicoot 2,
8. Resident Evil 2,
9. Final Fantasy IX,
10. Tomb Raider,
11. Hercules,
12. Castlevania symphony of the night,
13. Silent Hill,
14. Spyro the Smok,
15. Crash Bash,
16. Tony Hawks Pro Skater 3.

Pewnie jakis czas po premierze pojawi sie jakis hack i bedzie mozna ja "przerobic" - tak jak NES mini i SNES mini. Mam obydwie te konsolki, jednak ich nie "przerabialem", ale tam lista gier nie jest tak wybrakowana jak w przypadku Playstation Classic.

//Edytowano 5 razy, ostatni raz 22.11.2018, 18:55

Centymetr powyżej granicy zdrowego rozsądku
RasMass
Poziom: 70
REP.: 19760
Czytelnik
RasMass dodano: 22.11.2018 20:18 #2
U mnie sprzęt też już zamówiony, tylko czekam do 3 grudnia i odbieram nową zabaweczkę. Prawdą jest, że zestaw gier które zaproponowało Sony jest niestety słaby, ale poczekajmy chwilkę, a zaraz będziemy mogli skompletować sobie takie zestaw jaki będziemy chcieli.
Ja jednak wolę grać w produkcję z PSX-a na TV CRT z którego ciągle zresztą przy starszych sprzętach korzystam w mojej komórce, którą właśnie przerabiam sobie na oldschoolowa gralnie. PS Classic będzie sobie leżał w salonie przy PS4, NESie i SNESie mini i po prosu będzie dobrze tam wyglądał. Jak wpadną znajomi się szybko odpali Tekkena na dużym TV, coby powspominać dobre czasy :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2018 o godz. 20:18

"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&am
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 01.12.2018 09:14 #3
Specyfikacja konsolki:

- SoC Mediatek 8167A Quad Core Cortex-A35 1.5 GHz / PowerVR GE8300
- Audio Chip: Mediatek MT6392A
- Motherboard Sony LM-11 (1-984-020-11)
- RAM 1GB DDR3-1866 Samsung K4B4G1646E-BYMA
- eMMC 5.1 16 GB KLMAG1JETD-B041

Jest niezle, kto wie - moze po zhackowaniu systemu uda sie na tym nawet odpalic gry z innych konsol. 16GB pamieci na dane to duzo, ale te 20 gier moze juz i tak zajmowac okolo 14GB.
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 01.12.2018 12:45 #4
Liczę na to, że uda się podłączyć dysk zewnętrzny, bo takie kasowanie tego co jest w pamięci wewnętrznej i wrzucanie co chwilę czegoś innego będzie na dłuższą metę męczące.
A specyfikacja zdecydowanie pozwala na to, aby wrzucić i bez problemu odpalić emulatory innych starych sprzętów.
PS Classic zapowiada się dla mnie coraz lepiej w dłuższej perspektywie i coś mi się zdaje, że będzie to świetny multi-platformowy emulator :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.12.2018 o godz. 12:45

"Zostałem stworzony bez udziału mojej woli, w podziemiach tajnej fabryki Coca-Coli. W wyniku badań nad bezsensem istnienia, poczęto istotę niezdolną do myślenia. Nauczono mnie jeść wyłącznie w MacDonaldzie, pożeram więc ludzi stojących przy kasie.&am
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 01.12.2018 17:51 #5
Podlaczyc dysk ? - hmmm, ale jak, przeciez nie ma usb jak w duzych konsolach.

Wlasnie czytam, ze ktos kto zamawial w Niemczech w Amazonie juz dostal konsolke. Dzisiaj bylem w sklepie, w ktorym zamowilem, ale jeszcze nie mieli - szkoda bo mialem nadzieje, ze pogram na weekend.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.12.2018 o godz. 17:51

RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 01.12.2018 18:31 #6
Przecież pady są podłączane przez USB, więc wymyśliłem sobie, że w taki sposób będzie można podłączyć dysk albo pendrive.
Nie wiem czy dobrze sobie to wymyśliłem, ale chciałbym żeby tak właśnie było :)

Ja też liczyłem, że uda się już w weekend odebrać, ale do sklepu do którego zamówienie zrobiłem konsola dotrze dopiero w poniedziałek.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.12.2018 o godz. 18:35

saptis
Czytelnik
saptis dodano: 01.12.2018 20:10 #7
No tyle to tez wiem, ale tam podlaczyc dysk ? Nie wydaje mi sie zeby to dzialalo, zreszta bez sensu bo nie daloby sie grac w dwojke.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 01.12.2018 o godz. 20:13

RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 02.12.2018 08:19 #8
Może jacyś spece wpadną na to jak podłączyć dysk czy pena i przy grach singlowych byłoby świetnie. W środku będzie za to na tyle pamięci żeby wrzucić gry w które można pograć w mutli i wszyscy będą zadowoleni :)
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 02.12.2018 09:15 #9
Widzialem jakis czas temu, ze do SNES mini da sie podlaczyc Pendrive odpowiednia przejsciowka - znalazlem opis i to zdjecie:

// Edytowano 7 razy, ostatni raz 02.12.2018 o godz. 09:17

RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 02.12.2018 11:07 #10
No i jakiż to piękny wynalazek, w który nota bene trzeba się będzie zaopatrzyć :)
Zapewne też jest szansa na coś takiego dla PS Classic :)
Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3815
Czytelnik
Ak-47 dodano: 02.12.2018 16:08 #11
A ja nie ogarniam tej maszynki, To jest żerowanie na nostalgii. Lepiej zaopatrzyć się w PS1 i kupować płytki :)
https://twitter.com/Lukasz580
RasMass
Czytelnik
RasMass dodano: 02.12.2018 16:41 #12

Ak-47 napisał:

A ja nie ogarniam tej maszynki, To jest żerowanie na nostalgii. Lepiej zaopatrzyć się w PS1 i kupować płytki :)

Już kiedyś pod jakimś newsem to tłumaczyłem, ale mogę na forum napisać to jeszcze raz:
Ja jestem posiadaczem PSXa i mam masę gier na ten sprzęt, problem jest jednak w tym, że tego sprzętu pod OLEDa nie podłączę, a żona się nie zgadza abym w salonie trzymał kineskopowca. Dlatego też stary TV, jak i stare konsole mam w swojej komórce, którą zaadaptowałem sobie na retro gralnie, tam trzymam wszystkie sprzęty, które bez sensu jest trzymać w salonie i z nich nie korzystać, a tylko eksponować. Jeśli chce zagrać w coś starszego to idę spokojnie usiąść sobie w komórce i odpalam co chcę.
W salonie za to mam PS3, PS4, NESa i SNESa Mini, a teraz dojdzie do tego PlayStation Classic, po to abym mógł czasami ze znajomymi powspominać stare dobre czasy, odpalić Tekkena czy - to już po możliwości wgrania innych romów - Vigilante8 i masę innych świetnych gier.
No i sprzęt będzie się po prostu dobrze prezentował pod TV :)
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 92
REP.: 81514
Czytelnik
Cherubinek dodano: 02.12.2018 17:23 #13
A ja kupię kiedyś, ale cena wyjściowa jest za wysoka. Mogę dać 50€ max.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3815
Czytelnik
Ak-47 dodano: 02.12.2018 17:52 #14

RasMass napisał:

Ak-47 napisał:

Już kiedyś pod jakimś newsem to tłumaczyłem, ale mogę na forum napisać to jeszcze raz:
Ja jestem posiadaczem PSXa i mam masę gier na ten sprzęt, problem jest jednak w tym, że tego sprzętu pod OLEDa nie podłączę, a żona się nie zgadza abym w salonie trzymał kineskopowca. Dlatego też stary TV, jak i stare konsole mam w swojej komórce, którą zaadaptowałem sobie na retro gralnie, tam trzymam wszystkie sprzęty, które bez sensu jest trzymać w salonie i z nich nie korzystać, a tylko eksponować. Jeśli chce zagrać w coś starszego to idę spokojnie usiąść sobie w komórce i odpalam co chcę.
W salonie za to mam PS3, PS4, NESa i SNESa Mini, a teraz dojdzie do tego PlayStation Classic, po to abym mógł czasami ze znajomymi powspominać stare dobre czasy, odpalić Tekkena czy - to już po możliwości wgrania innych romów - Vigilante8 i masę innych świetnych gier.
No i sprzęt będzie się po prostu dobrze prezentował pod TV :)

A weź mi powiedz, czemu się nie da ps1 podłączyć pod płaski, tylko crt?
https://twitter.com/Lukasz580
saptis
Czytelnik
saptis dodano: 02.12.2018 18:33 #15
Niektore nowe tv. nie maja w ogole wejscia EURO RGB i component, tylko HDMI.

Jestem pewien, ze Playstation classic zainteresuje wiele osob gdy tylko zostanie zhackowane.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych