Forum - Platforma - Sony - jRPG dla świeżego

Hermanizacja
Poziom: 32
REP.: 44
Czytelnik
Hermanizacja dodano: 26.09.2018, 17:04 #1
Witajcie. Poszukuję ciekawego (najlepszego?) jRPG na PS4. Ostatni raz grałem w ten gatunek na GBA w Naruto RPG - Uketsugareshi Hi no Ishi kilka lat wstecz i pamiętam że bawiłem się bajecznie. Co moglibyście polecić?
Metaverse
munvert
Poziom: 46
REP.: 921
Czytelnik
munvert dodano: 26.09.2018 19:10 #2
Nie jestem jakimś wielkim ekspertem, ba, nawet takim średnim nie jestem ale świetnie mi się grało w Personę 5. Perła tej generacji.

Zależy też jak rozumiesz "jrpg" bo w niektórych rankingach znajdziesz np. Niera Automata czy Dark Souls 3 :p
Hermanizacja
Poziom: 32
REP.: 44
Czytelnik
Hermanizacja dodano: 26.09.2018 21:07 #3

munvert napisał:

Nie jestem jakimś wielkim ekspertem, ba, nawet takim średnim nie jestem ale świetnie mi się grało w Personę 5. Perła tej generacji.

Zależy też jak rozumiesz "jrpg" bo w niektórych rankingach znajdziesz np. Niera Automata czy Dark Souls 3 :p

Czytałem że Persona 5 jest świetna, 93 na metacritic nie jest przypadkiem Mrugnięcie Chodzi mi o klasyczne jrpg czy walka turowa.
Michal Z
Poziom: 34
REP.: 576
Czytelnik
Michal Z dodano: 29.09.2018 19:11 #4
Persona jest turowa. Jeżeli chcesz naprawdę klasyczny, turowy jrpg, to na PS4 jest również Final Fantasy VII, IX, X + X-2.
Caladean
Poziom: 69
REP.: 22572
Czytelnik
Caladean dodano: 01.10.2018 12:50 #5
Persona 5 jest genialna aczkolwiek jeśli oczekujesz typowego jRPG to konstrukcja gry może cię trochę zrazić. Cały etap szkolnego życia jest trochę inny niż w typowych jRPG i konieczność chodzenia na lekcje, nauki, dorabiania na boku itd. może nie przypaść ci do gustu. W grze jest dużo micro-managementu czasem żeby rozwijać social linki, skille itd. Mnie to osobiście trochę nudziło, mimo że jRPG lubię.

Gdybym miał polecić najlepsze jRPG na PS4 to chyba wybrałbym Dragon Quest XI.
Enarso Ynos
FLACZEK1988
Poziom: 55
REP.: 3444
Czytelnik
FLACZEK1988 dodano: 01.10.2018 21:00 #6
Dragon Quest XI
Odin Sphere: Leifthrasir
Ni No Kuni 2
Star Ocean 4 Last Hope
Ze sporym naciskiem na Dragon Questa. Typowy, trochę staroszkolny jrpg. Przyjazny nowicjuszom.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych