SKLEP

Forum - Hyde Park - Filmy i seriale - Filmy blu-ray z bardzo dobrym dźwiękiem 5.1/7.1.

Wałs0raj
Poziom: 51
REP.: 2847
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 20.09.2018, 16:20 #1
Jak w temacie, polećcie coś dobrego z gatunku akcji, przygody, horroru, fantasy, sci-fi, komedii z bardzo dobrym dźwiękiem przestrzennym. Tylko proszę bez filmów, np. American Pie: zjazd absolwentów, gdzie tylko raz przez cały film było słychać klakson w prawym głośniku surround.
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 76
REP.: 34776
Czytelnik
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 77
REP.: 41779
Czytelnik
Dobermann dodano: 21.09.2018 10:27 #3
w sumie na mysl mi przychodzi jeden starszy (bo z '97), "the heat" - ktory jako jeden z niewielu filmow ma zachowany naturalny poziom glosnosci - czytaj jesli ustawisz glosnosc tak zebys dobrze slyszal rozmowy, to strzal z broni czy przelot samolotu urwie ci glowe - to w sumie jedyna produkcja jaka mi przychodzi na mysl pod wzgledem tak dobrej realizacji audio
Best regards #smiesznypiesek
Szacun dla graczy z padem w ręku
KrisPora_PL
Poziom: 27
REP.: 188
Czytelnik
KrisPora_PL dodano: 04.05.2019 13:46 #4
Jest dużo dobrych pod wzg. audio kawałków, ale mi zapadły w pamięci m.in. początek "Gladiatora" - lecące podpalone bełty, wrażenia bezcenne, dobre audio 7.1. w serii Transformers, klasyk Matrix - akcja w wieżowcu, odbijanie Morfeusza, te dźwięki spadających łusek, lądowanie w Normandii Szeregowiec Ryan - osobiście niestety tylko 5.1, ale i tak efektownie, podobnie sceny walki w Helikopter w Ogniu, nie wyłapałem wersji powyżej 5.1, itd itd można by się rozpisywać w nieskończoność
Tylko umarli widzieli koniec wojny
BR78
Poziom: 91
REP.: 89688
Czytelnik
BR78 dodano: 05.05.2019 12:13 #5

Dobermann napisał:

w sumie na mysl mi przychodzi jeden starszy (bo z '97), "the heat" - ktory jako jeden z niewielu filmow ma zachowany naturalny poziom glosnosci - czytaj jesli ustawisz glosnosc tak zebys dobrze slyszal rozmowy, to strzal z broni czy przelot samolotu urwie ci glowe - to w sumie jedyna produkcja jaka mi przychodzi na mysl pod wzgledem tak dobrej realizacji audio

Racja, "Gorączka" już na DVD ryła beret w temacie dźwięku, zwłaszcza akcja pod czas końcowej strzelaniny w mieście. Kule dosłownie fruwały po salonie a ja oglądałem z za sofy co by rykoszetem nie oberwać Mrugnięcie Na BluRay to już całkiem dźwiękowy killer, do tego sam film jest genialny i z zayebistą obsadą.
"Z wszystkich barów we wszystkich miastach na całym świecie ona musiała wejść do mojego".
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 77
REP.: 41779
Czytelnik
Dobermann dodano: 06.05.2019 12:44 #6
z the heat jest fajna sprawa bo wspomniana strzelanina nie byla nagrywana ze standardowym ADR (czyli defacto doklejaniem kazdego jednego dzwieku w posprodukcji) tylko rozstawili dziesiatki mikrofonow i nagrywali rzeczywisty dzwiek, stad ta scena daje tak piorunujace wrazenie i jest najlepszym przykladem tego jak sie powinno nagrywac dzwiek w filmach :)
Best regards #smiesznypiesek
Wałs0raj
Poziom: 51
REP.: 2847
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 06.05.2019 12:59 #7
Gorączka na blu-ray tylko 600zl xD dvd jeszcze w rozsądnej cenie da radę znaleźć. Ogólnie z tego co widzę to ciężko z filmami w 7.1, prędzej się znajdzie w 5.1.2 i właściwie tylko trylogię Władcy Pierścieni widziałem w 6.1 (ampli przerabiał na 7.1 jak oglądałem).

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych