Forum - Platforma - Sony - PS2 na PC ?

GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 46
REP.: 3760
Czytelnik
TyskiPL dodano: 12.09.2018, 22:16 #1
Cześć,

Wpadłem na myśl, że chętnie zrobiłbym stream albo przynajmniej lets play z jednej gry na PS2.
Problem jest jednak taki, że PS2 nie mam.
PS3 60GB mam, ale tam nie da się streamować - nie próbowałem, ale skoro z emulatora PS2 nie da się spokojnie przejść do menu PS3 i PSN, tylko jest menu emulatora i trzeba je zamknąć, by przejść do menu systemowego, to domyślam się, że nawet jeśli jest Twitch dla PS3, to po prostu tutaj nie zda egzaminu.

Tak więc zastanawiam się - jeśli mam płytę z grą, jest jakaś szansa na odpalenie jej na PC?

Kiedyś miałem PS3 podpięte do komputera przez kartę telewizyjną i niby po kablu HDMI, ale jednak jakość obrazu nie była perfekcyjna. Poza tym obecnie mam laptop, więc wolałbym tego rozwiązania uniknąć, zaś nawet jeśli współlokator użyczy swój pecetowy kombajn, to nie chce się bawić w montowanie karty.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.09.2018, 22:18

Ak-47
Poziom: 47
REP.: 3813
Czytelnik
Ak-47 dodano: 14.09.2018 13:20 #2
na mój nieprofesjonalny łeb, to zostaje Ci tylko emulator na PC
https://twitter.com/Lukasz580
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 80
REP.: 58585
Czytelnik
Fox460 dodano: 16.09.2018 14:17 #3

TyskiPL napisał:

Cześć,

Wpadłem na myśl, że chętnie zrobiłbym stream albo przynajmniej lets play z jednej gry na PS2.
Problem jest jednak taki, że PS2 nie mam.
PS3 60GB mam, ale tam nie da się streamować - nie próbowałem, ale skoro z emulatora PS2 nie da się spokojnie przejść do menu PS3 i PSN, tylko jest menu emulatora i trzeba je zamknąć, by przejść do menu systemowego, to domyślam się, że nawet jeśli jest Twitch dla PS3, to po prostu tutaj nie zda egzaminu.

Tak więc zastanawiam się - jeśli mam płytę z grą, jest jakaś szansa na odpalenie jej na PC?

Kiedyś miałem PS3 podpięte do komputera przez kartę telewizyjną i niby po kablu HDMI, ale jednak jakość obrazu nie była perfekcyjna. Poza tym obecnie mam laptop, więc wolałbym tego rozwiązania uniknąć, zaś nawet jeśli współlokator użyczy swój pecetowy kombajn, to nie chce się bawić w montowanie karty.

Kup PS2 za grosze, musiałbyś mieć też urządzenie do nagrywania aby wrzucać gameplaye/streamowac bo takie też są do nagrywania/streamowania. PC tez możesz aczkolwiek najlepiej mieć sensowny sprzęt, takie uroki emulacji.
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych