mlodziany
Poziom: 66
REP.: 4141
Czytelnik
mlodziany dodano: 09.09.2018, 07:57 #1
Witam.Czytałem gdzieś ,że niektóre skinny przeznaczone na NS zdzierają delikatnie farbę z konsoli.Nawt widzialem zdjecia.Kupiłem Switcha w zeszły wtorek i w piątek przykleiłem lecz wczoraj niechcący na jakimś forum to zobaczyłem.Taka ochrona mija się z celem bo jeszcze bardziej niszczy konsole.Nie wiem czy sciagać ten skin ze Switcha(kosztowal 40zł) bo to nadmuchany pojedynczy problem, a internet go rozdmuchał,czy go zostawic?Jakie są Wasze spostrzeżenia? Co radzicie?
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 34487
Czytelnik
Gomlin dodano: 09.09.2018 18:01 #2
Mi się wydaje, że jak coś naklejasz to siłą rzeczy klej może ściągnąć farbę z plastiku
mlodziany
Poziom: 66
REP.: 4141
Czytelnik
mlodziany dodano: 28.09.2018 22:35 #3

Gomlin napisał:

Mi się wydaje, że jak coś naklejasz to siłą rzeczy klej może ściągnąć farbę z plastiku

to czyli co sciagnać i wyrzucić 4 dyszki w śmietnik?czy napisać do sklepu internetowego zeby oddali kase bo zdziera lakier.ale to bez sensu i wątpie by sklep coś zdziała.co robic.szkoda mi bo kurde odkładalem na konsolke dlugo i tak łatwo nie chce jej zajechać jakimś badziewiemUnhappy
Emma Watson
Reinvented
Poziom: 56
REP.: 14712
Czytelnik
Reinvented dodano: 29.09.2018 10:58 #4
Jako iż jestem pracownikiem drukarni, mogę się chyba śmiało wypowiedzieć. Bardzo dużo zależy od zastosowanego kleju, są folie winylowe idealne do zadruku, które posiadają mikrodziurki pozwalające na swobodny przepływ powietrza, proste w naklejaniu bo nie tworzą się tzw. bąble. Droga folia, ale warta swojej ceny. Są folie wylewane z wyszarzaną stroną klejenia i nie pozostawiają resztek kleju po ściągnięciu. Są firmy które produkują folie samoprzylepne taki np. Kronos które są dobre jakościowo i również nie powinny sprawiać większych problemów przy późniejszym demontażu, możesz też po prostu trafić na zwykły chiński szmelc który będzie się rwał na włókna gdy tylko zaczniesz go odklejać. Najlepiej jeśli folia jest zabezpieczona dodatkowym laminatem wtedy masz 100% pewność że jakoś to później zejdzie. Temat folii i papierów to bardzo zawiła sprawa. Sam okleiłem sobie PS4 na złoto-czarny kolor folią ploterową firmy Oracal 551, która również jest wylewana dzięki czemu łatwiej jest ją modelować pod dany obiekt więc śmiało mogę polecić bo odkleja się bez żadnych problemów. Jeśli masz możliwość, to zleć sobie wykonanie właśnie wydruku na folii wylewanej z szarym spodem, wraz z laminatem. Na pewno będziesz zadowolony :) A jeśli chodzi o aukcje z allegro to raczej sam bym nie zaryzykował.

Pozdrawiam!

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 29.09.2018 o godz. 11:04

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych