Forum - Kąciki - Technologie - PS4 + Xbox one X czy PS4 Pro + Xbox one s

Tayjtan
Poziom: 43
REP.: 486
Czytelnik
Tayjtan dodano: 07.09.2018, 15:58 #1
Hej, jestem posiadaczem Playstation 3 i 4 jeśli chodzi o konsole i TV 4K z HDR. Mam pewien dylemat...czy zamienić PS4 na PS4 Pro i dokupić xboxa one s czy może olać wymianę konsoli od sony na mocniejszą i kupić tylko xboxa? Bardzo lubię exy od sony, ale dla urozmaicenia chcę mieć xboxa i będzie to powrót od czasów x360, miło wspominam Gears of war i Forze Horizon. Przeszedłem również na tej konsoli, m.in. GTA V i Red Dead Redemption. Niestety sprzedałem konsolę kilka lat temu, ale już tęsknie...z chęcią wysłucham waszych podpowiedzi. Pozdrawiam.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.09.2018, 15:59

Wałs0raj
Poziom: 52
REP.: 2908
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 07.09.2018 19:54 #2
Popatrz na jakiej konsoli w więcej gier zagrasz, które cię interesują i wtedy weź do tego mocniejszą konsolę. Weź pod uwagę, że exy Sony wyglądają też świetnie na podstawowym modelu.
Tayjtan
Czytelnik
Tayjtan dodano: 07.09.2018 20:06 #3
Chyba nie ma jakiejś dużej różnicy pomiędzy PS4, a PS4 Pro jeśli chodzi o jakość grafiki w exach. Natomiast między xbox one s, a x różnicę są dużo większe. Zwykle na początku najwięcej czasu spędza się na nowym sprzęcie jednak główną konsolą ze względu na exy na ten moment pozostanie sprzęt od Sony.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 08.09.2018 10:49 #4
Jednak z PRO też jest różnica na plus jak ma się UHD tv. Mam i polecam.
Tayjtan
Czytelnik
Tayjtan dodano: 08.09.2018 22:09 #5

Rht4r napisał:

Jednak z PRO też jest różnica na plus jak ma się UHD tv. Mam i polecam.

Czy różnica jest warta dopłacenia ok. 1200 zł ? W tej cenie można mieć już w zasadzie prawie Nintendo Switch.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 08.09.2018 22:25 #6
To kwestia zasobności portfela i wymagań. Jak wyciągnąć max z gier dla PS4 i cenisz jakość obrazu to warto (Spiderman i Detroit a także GoW to potwierdzają), a jak przymykasz oko to Switch też się przyda do zestawu Mrugnięcie
W Mario Kart 8 na Switch daje się spokojnie grać na UHD tv i choć troszkę widać aliasing to dramatu nie ma.
Ja wybrałem możliwie najwyższą jakość/ostrość obrazu i już bym się nie wrócił do grania na podstawowym modelu PS4. Animacja też się poprawia w tych najgłośniejszych, najbardziej zażynających konsolke exach (GoW, Detroit).
Gears Of War 4 (i ulepszona część 3) na Xbox One X pieści oczy jakością obrazu. I nie tylko ta gra.
Masz zagwozdke.
Ja bym wybrał PRO skoro lubisz exy od Sony i XONE S dla choćby ogrania HALO, Forza Horizon 4, Gears i paru innych.
Ty decydujesz. Opcji masz wiele i chyba nie pomagam hehe.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 08.09.2018 o godz. 22:28

Xmachine
Poziom: 69
REP.: 30915
Czytelnik
Xmachine dodano: 14.09.2018 20:35 #7
Moim zdaniem zostaw sobie PS4 takie jak masz do grania w exy sony, a dokup sobie Xboxa One S lub najlepiej One X i ogrywaj na nim całą resztę.
Arni_STI
Poziom: 39
REP.: 1666
Czytelnik
Arni_STI dodano: 06.11.2018 15:50 #8
Popieram, jak masz już PS4, to szkoda zmieniać, bo dostaniesz za nią np 700zł i przesiadka na PRO będzie kosztowna i sporo zawracania tyłka, natomiast kupiłbym XoX jesli zależy ci na grafice i masz TV 4K HDR LUX OCH ACH Mrugnięcie lub XOS jeśli masz tylko TV HD i chcesz nadrobic tamte tytuły.

Sam będąc w podobnej sytuacji kupiłem za śmieszne pieniądze x360 dla ogrania paru staroci z końca ubiegłej generacji i za równie śmieszne pieniądze odsprzedam tracąc troszkę drobnych... myślę nad zakupem XOS (mam TV FHD) na jakiejś promocji ale kiełkuje myśl zmiany komputera na taki z W10, wówczas ten 1000zł zamiast na konsolę, to dorzucę do ceny kompa (minus VAT, bo na FV) a kompa zmienić muszę i tak i tak, po prostu zamiast kupić za 2000 kupię za 3000 i podłączę pod TV Mrugnięcie przy okazji ogra się exy PC, ciekawe czy to wypali

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych