Forum - Platforma - Sony - PSP-2003 dead?

Dantee
Poziom: 45
REP.: 972
Czytelnik
Dantee dodano: 10.08.2018, 23:30 #1
Cześć. Mam problem z moim PSP-2003. Postanowiłem odkurzyć konsolkę po jakimś roku nieużytkowania i zauważyłem, że padła bateria. Szybki risercz po allegro i bateria ląduje pod moją strzechą. Po wymianie dalej sprzęt się nie odpala. Na podłączeniu do ładowarki można śmigać, ale w momencie kiedy wyłączam kabelek od PSP gaśnie wszystko wraz z moją nadzieją na odświeżenie jakiegoś klasyka. Co udało mi się zlokalizować, jako złe:
- klapka od baterii delikatnie odstaje, gdyż z jednej strony uchwyt jest ułamany,
- nowa bateria ma 3600 mAh, natomiast stara na, której wcześniej pracowałem ma 3800 mAh,
- gdy podłączę kabel i włożę baterię, a następnie włączę PSP to wskaźnik pokazuje, że bateria jest pełna i nie ma "chodzenia" pasków świadczącego o ładowaniu,
- gdy w menu włączam informacje o baterii to na każdej pozycji nic się nie wyświetla.

Szpernąłem trochę w czeluściach internetu i znalazłem jako jedną z przypuszczalnych przyczyn problem z układem ładowania, ale zastanawiam się co mogło go wywołać, jak w momencie schowania konsoli nie było w niej żadnej ingerencji przez około rok.

Stąd zwracam się z prośbą: może ktoś miał podobny problem i jakoś konkretnie sobie z nim poradził? Chętnie wysłucham każdej porady.

Z góry dziękuję.
Eazy
Poziom: 43
REP.: 1517
Czytelnik
Eazy dodano: 22.08.2018 13:52 #2

Cytat:

- nowa bateria ma 3600 mAh, natomiast stara na, której wcześniej pracowałem ma 3800 mAh

Te wszystkie mega-ultra wielkie pojemności to jedna wielka bujda choć ludzie dalej się naciągają. Kilka takich już rozbierałem i w środku znajduje się bateria wielkościowo rodem tych z Nokii BL-5C(właściwie są identyczne tylko no bez brandów)

Cytat:

- gdy podłączę kabel i włożę baterię, a następnie włączę PSP to wskaźnik pokazuje, że bateria jest pełna i nie ma "chodzenia" pasków świadczącego o ładowaniu

Pytanie czym ładujesz? Kablem do komputera czy ładowarka sieciową? Akurat tak się składa że ja też się zaopatrzyłem w ten chiński bubel 3 tygodnie temu i pod komputerem bateria się nie chciała ładować dopiero pod ładowarka sieciową. Może być tak że właśnie ładujesz czymś co jest niekompatybilne z tą baterią i niby pokazuje że jest naładowana a tak naprawdę jest zero no i konsola nie pociągnie na pustej baterii.
Eazy
Poziom: 43
REP.: 1517
Czytelnik
Eazy dodano: 22.08.2018 13:52 #3

Eazy napisał:

Cytat:

- nowa bateria ma 3600 mAh, natomiast stara na, której wcześniej pracowałem ma 3800 mAh

Te wszystkie mega-ultra wielkie pojemności to jedna wielka bujda choć ludzie dalej się naciągają. Kilka takich już rozbierałem i w środku znajduje się bateria wielkościowo rodem tych z Nokii BL-5C(właściwie są identyczne tylko no bez brandów)

Cytat:

- gdy podłączę kabel i włożę baterię, a następnie włączę PSP to wskaźnik pokazuje, że bateria jest pełna i nie ma "chodzenia" pasków świadczącego o ładowaniu

Pytanie czym ładujesz? Kablem do komputera czy ładowarka sieciową? Akurat tak się składa że ja też się zaopatrzyłem w ten chiński bubel 3 tygodnie temu i pod komputerem bateria się nie chciała ładować dopiero pod ładowarka sieciową. Może być tak że właśnie ładujesz czymś co jest niekompatybilne z tą baterią i niby pokazuje że jest naładowana a tak naprawdę jest zero no i konsola nie pociągnie na pustej baterii.

PS. Moja to 2004 z wgranym CFW.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych