SKLEP

Forum - Kąciki - Technologie - Kalibracja obrazu Samsung KS 7500

"Ładny tyłek Sully"
mashi1986
Poziom: 65
REP.: 33322
Administrator
mashi1986 dodano: 06.10.2017, 13:57 #1
Jak w temacie - być może ktoś z Was posiada podobny model Samsunga i fajnie go sobie skalibrował. Jasne - każdy ma własne gusta i ustawia obraz pod siebie, ale może dzięki temu wątkowi uda nam się wspólnie znaleźć ustawienia idealne :P

Ja osobiście gram na ustawieniach fabrycznych. Nie włączyłem trybu gry ponieważ (moim zdaniem) obraz wiele na tym traci (tak wiem - lag leci na łeb na szyje) i jestem zadowolony. Czekam na opinie innych posiadaczy tego sprzętu.

Pozdro
Lepiej sprawdź poduszki
Skórożarłoczek skryty
Poziom: 42
REP.: 4041
Czytelnik
Skórożarłoczek skryty dodano: 07.10.2017 13:09 #2
Ja mam KS9000 i użyłem http://www.lagom.nl/lcd-test/ do ustawień. Głównie pomoglo mi z czernią, bo HDR był strasznie ciemny, grając np. w takiego Horizon ZD.
U mnie tryb gry jest włączony. Zgadzam się, że wygląda lepiej bez, ale grając nawet w singlu przy wykonywaniu powiedzmy precyzyjnego strzału, będę pudłować przez laga :

A jak masz ustawioną czerń na PS4? Auto, full czy limited?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.10.2017 o godz. 13:10

"If anyone is ever going to find his way in this world, he has to start by admitting that he doesn't know where the hell he is."
Kupię 8-my dzień tygodnia.Oferty na PW.
lucjan
Poziom: 71
REP.: 23677
Czytelnik
lucjan dodano: 09.10.2017 07:06 #3
Ja obstawiam do kupna ze 2 modele Samsunga 55 MU7002 i MU8002 i zastanawiam się nad profesjonalną kalibracją http://skalibrujtv.pl/trasy-wyjazdow
"Ładny tyłek Sully"
mashi1986
Poziom: 65
REP.: 33322
Administrator
mashi1986 dodano: 09.10.2017 07:22 #4
Czerń w PS4 mam ustawioną na "AUTO" - nigdy w tych ustawieniach nie grzebałem :)

Poza tym lubię "zimny obraz" i czyste barwy. Po przełączeniu TV w tryb gry obraz robi się bardzo ciepły i np. w takim Destiny 2 grafika na tym strasznie cierpi. Poważnie, mam wtedy wrażenie jakbym grał w zupełnie inną grę..

Próbowałem wielu ustawień dostępnych w internecie - na polskich i zagranicznych kanałach YT - lecz za każdym razem efekt był podobny, dlatego zdecydowałem się na wyłączenie trybu gry. Dostosowałem sobie sam kolory, nasycenie, barwę itp. i jestem zadowolony.
pTq
Poziom: 30
REP.: 312
Czytelnik
pTq dodano: 24.10.2017 13:57 #5

lucjan napisał:

Ja obstawiam do kupna ze 2 modele Samsunga 55 MU7002 i MU8002 i zastanawiam się nad profesjonalną kalibracją http://skalibrujtv.pl/trasy-wyjazdow
Pro kalibracja jest dobra do oglądania filmów gdzie ma to odwzorować obraz jaki chciał osiągnąć reżyser/operator i nie sprawdzi się w grach.Przerabiałem to u kumpla maniaka kinowego ma topowy model sharp-a,na bluray-u różnica była kolosalna, po podłączeniu konsoli nie dało się grać i tak trzeba było skalibrować tv po swojemu.
pTq
Poziom: 30
REP.: 312
Czytelnik
pTq dodano: 24.10.2017 14:06 #6

mashi1986 napisał:

Czerń w PS4 mam ustawioną na "AUTO" - nigdy w tych ustawieniach nie grzebałem :)

Poza tym lubię "zimny obraz" i czyste barwy. Po przełączeniu TV w tryb gry obraz robi się bardzo ciepły i np. w takim Destiny 2 grafika na tym strasznie cierpi. Poważnie, mam wtedy wrażenie jakbym grał w zupełnie inną grę..

Próbowałem wielu ustawień dostępnych w internecie - na polskich i zagranicznych kanałach YT - lecz za każdym razem efekt był podobny, dlatego zdecydowałem się na wyłączenie trybu gry. Dostosowałem sobie sam kolory, nasycenie, barwę itp. i jestem zadowolony.
Sprawdź stronkę hdtv.uk solidni kolesie jeśli chodzi o testy telewizorów i świetni ludzie na forum, może znajdziesz set który ci podpasi.Najlepiej włącz tryb gra(input lag robi swoje a responsywność sterowania jest ważna) i poświęć tą godzinkę żeby skalibrować sobie wszystko ręcznie osobno pod gry,osobno pod tv.Telewizor pamięta ustawienia dla każdego hdmi in osobno a żaden schemat nie podpasuje ci bardziej niż twój własny.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych