Forum - Platforma - Sony - Problemy wiodących gier wyścigowych ze sprzęgłem.

todei
Poziom: 34
REP.: 422
Czytelnik
todei dodano: 24.06.2018, 11:57 #1
Witam. Jestem posiadaczem PS4 i zestawu Thrustmaster T500RS wraz ze skrzynią biegów H i zauważyłem jeden( ale za to ogromny) problem współczesnych gier wyścigowych( GT sport, Assetto Corsa, Project Cars 2 i Dirt Rally), którym jestem bardzo zawiedziony i aż ręce opadają, że nic się w tej kwestii nie zmienia od wielu miesięcy. W grach tych występuje problem z obsługą sprzęgła! GT sport- gdy gramy karierę single player nie trzeba używać sprzęgła, żeby zmieniać biegi( wogóle jest nieaktywne) Assetto Corsa- przy ustawieniu siły force fedback na powyżej 50% skrzynia biegów przestaje działać albo psuje się skręt kierownicy. project Cars2 - ten sam problem co GT Sport ale z tą różnicą, że sprzęgło jest aktywne. Mimo tego i tak można zmieniać biegi bez używania go. Dirt Rally ma taki problem, że za każdym razem przy włączeniu gry należy wszystkie ustawienia przycisków i każdy bieg z osobna ustawiać na nowo. Dlaczego tak jest? Dlaczego, ktoś kto posiada taki sprzęt jak ja nie może cieszyć się nim w pełni. Pamiętam, że Project Cars 1 nie miało tego problemu i GT 6 zresztą też a teraz takie problemy. Oczywiście wszystkie opcje są powłączane tak jak trzeba( manualne sprzęgło itd), a samochody wybierałem te, które faktycznie w realu działają z skrzynią H. Może ktoś obyty w tym temacie mnie oświeci bo nadal mam nadzieję, że to ja popełniam jakiś błąd( chociaż szczerze wątpię bo chyba aż taki głupi nie jestemMrugnięcie)
sh3nron1337
Poziom: 56
REP.: 7937
Czytelnik
sh3nron1337 dodano: 25.06.2018 10:28 #2

todei napisał:

Witam. Jestem posiadaczem PS4 i zestawu Thrustmaster T500RS wraz ze skrzynią biegów H i zauważyłem jeden( ale za to ogromny) problem współczesnych gier wyścigowych( GT sport, Assetto Corsa, Project Cars 2 i Dirt Rally), którym jestem bardzo zawiedziony i aż ręce opadają, że nic się w tej kwestii nie zmienia od wielu miesięcy. W grach tych występuje problem z obsługą sprzęgła! GT sport- gdy gramy karierę single player nie trzeba używać sprzęgła, żeby zmieniać biegi( wogóle jest nieaktywne) Assetto Corsa- przy ustawieniu siły force fedback na powyżej 50% skrzynia biegów przestaje działać albo psuje się skręt kierownicy. project Cars2 - ten sam problem co GT Sport ale z tą różnicą, że sprzęgło jest aktywne. Mimo tego i tak można zmieniać biegi bez używania go. Dirt Rally ma taki problem, że za każdym razem przy włączeniu gry należy wszystkie ustawienia przycisków i każdy bieg z osobna ustawiać na nowo. Dlaczego tak jest? Dlaczego, ktoś kto posiada taki sprzęt jak ja nie może cieszyć się nim w pełni. Pamiętam, że Project Cars 1 nie miało tego problemu i GT 6 zresztą też a teraz takie problemy. Oczywiście wszystkie opcje są powłączane tak jak trzeba( manualne sprzęgło itd), a samochody wybierałem te, które faktycznie w realu działają z skrzynią H. Może ktoś obyty w tym temacie mnie oświeci bo nadal mam nadzieję, że to ja popełniam jakiś błąd( chociaż szczerze wątpię bo chyba aż taki głupi nie jestemMrugnięcie)

Zagraj w Forze Mostorsport.

Problem solved, do zamkniecia XD
todei
Czytelnik
todei dodano: 25.06.2018 18:50 #3
Daj spokój z takimi radami. Kiedyś już ogrywałem Forze i dla mnie, to jedyny póki co tytuł godny uwagi, ale nie kupię konsoli z powodu jednej gry. Nie wspominając nawet o zmianie kierownicy specjalnie dla Xboxa.
Wojaczesku_86
Poziom: 12
REP.: 2
Czytelnik
Wojaczesku_86 dodano: 16.07.2018 17:41 #4
A czy Driveclub obsługuje sprzęgło?
PEsEq
Poziom: 50
REP.: 3674
Czytelnik
PEsEq dodano: 16.07.2018 22:50 #5
W nowych autach, które mają po xxx kucy pod maską, masz sportowe skrzynie sekwencyjne. Nie ma sprzęgła. Oczywiście nie we wszystkich autach, no ale w większości. W autach WRC chyba też sekwencyjne są ale tu chyba jest pedał sprzęgła.. hmmm
A co do problemu, sprawdzałeś na poprzedniej generacji gier? No GT5. Tam sprzęgło chodziło normalnie z tego co pamiętam. Może kierownica nie lubi się z tymi grami. Tak strzelam

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.07.2018 o godz. 22:56

Wojaczesku_86
Czytelnik
Wojaczesku_86 dodano: 17.07.2018 08:34 #6
Może i nie lubi, może i teraz większość sportowych wozów nie ma sprzęgła, rozumiem. W takim razie nie opłaca się kupować g29 do ps4. Popełniłem błąd. Skoro nie ma na ps4 gier typu " Euro truck", gdzie można pojeździć i korzystać ze sprzęgła i skrzyni, to logitech zdziera tylko kasę za taki zestaw.
Wojaczesku_86
Czytelnik
Wojaczesku_86 dodano: 17.07.2018 10:08 #7
Zapomniałem dopisać, że GT 5 na ps3 nie widzi G29. Chyba jeszcze wtedy nie było jej na rynku. A GT sport? Sebastian Loeb? Driveclub?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.07.2018 o godz. 10:09

todei
Czytelnik
todei dodano: 18.07.2018 21:53 #8

Wojaczesku_86 napisał:

A czy Driveclub obsługuje sprzęgło?

Driveclub nie obsługuje sprzęgła.
todei
Czytelnik
todei dodano: 18.07.2018 21:56 #9

PEsEq napisał:

W nowych autach, które mają po xxx kucy pod maską, masz sportowe skrzynie sekwencyjne. Nie ma sprzęgła. Oczywiście nie we wszystkich autach, no ale w większości. W autach WRC chyba też sekwencyjne są ale tu chyba jest pedał sprzęgła.. hmmm
A co do problemu, sprawdzałeś na poprzedniej generacji gier? No GT5. Tam sprzęgło chodziło normalnie z tego co pamiętam. Może kierownica nie lubi się z tymi grami. Tak strzelam

Tak, wiem że nie wszystkie samochody mają skrzynię H ale sprawdzałem właśnie na takich które mają. Tego jestem pewny. W GT 5 sprzęgło działało tak jak w 6 ale tam z kolei działa zero- jedynkowo, tzn., że nie ma takiego czegoś jak delikatne odpuszczanie sprzęgła, żeby np.ruszyć z miejsca. Z resztą nawet to niepotrzebne bo silnik nie gaśnie jak w PC.
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 19.07.2018 00:33 #10
Przykro mi nie wiem jak pomóc. Ogólnie tylko w GT5 grałem na kierownicy ze sprzęgłem, ale krótko. Nie jara mnie jazda z takimi ficzerami. Wolę skrzynie sekwencyjna. A tak w ogóle to na PS4 gram tylko na padzie. Może ktoś inny pomoże.
todei
Czytelnik
todei dodano: 12.12.2018 15:11 #11
Znalazłem rozwiązanie problemu sprzęgła w GT Sport. Poprostu nie można zmieniać parametrów w skrzyni biegów ( podczas tuningu) bo wtedy sprzęgło robi się automatyczne. Kiedy zostawimy wszystko oryginalnie w ustawieniach skrzyni, to sprzęgło jest obsługiwane manualnie. Czy tak to powinno wogóle wyglądać, to już inna kwestia...
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 12.12.2018 15:23 #12
Czyli tak jak pisałem. :)
Sportowe, po tuningu fury mają sekwencyjne skrzynie-)
todei
Czytelnik
todei dodano: 03.03.2019 11:55 #13
Jesteś pewny, że tak jest? Że zmiana szkrzyni biegów z np. 5 biegowej na 6 biegową automatycznie powoduje, że sprzęgło jest automatyczne? Dlaczego nie było tego w GT5 i GT6? Tam, z tego co pamiętam, sprzęgło było ciągle manualne niezależnie od tuningu jesli tylko samochód miał skrzynię H... Wogóle w GT5 i 6 zawsze gra się dostosowywała w czasie rzeczywistym do gracza, czyli jeśli użyliśmy sprzęgła podczas wyścigu, to gra włączała nam manualne sprzęgło, a jeśli na początku wyścigu zmieniliśmy bieg bez sprzęgła, to wtedy mieliśmy automat. Najbardziej, to mnie wkurza Projekt Cars 2, który jest uznawany za dupną(wielką;p) symulację, a do dzisiaj nie obsługuje wogóle sprzęgła( każdy bieg można wrzucać bez nawet jeśli mamy włączone manualne) ...Tyle czasu po premierze a dalej tego nie naprawili. Brak słów na SMS. Biorą się za produkcję konsoli, a gry nie potrafią dopracować :/
PEsEq
Czytelnik
PEsEq dodano: 03.03.2019 13:57 #14
To zależy od samochodu. Dokładnie nie wiem. Ale w GT5 właśnie nie było to tak dopieszczone jak w GTS.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych