Forum - Hyde Park - Anime i manga - Anime - co polecacie?

Przejdź do strony

Strona

Metaverse
munvert
Poziom: 43
REP.: 970
Czytelnik
munvert dodano: 06.10.2017, 11:39 #1
Tutaj można pytać innych forumowiczów, uwzględniając nasze preferencje, co polecają zobaczyć.
( y^o^)y
Kuroyumu
Poziom: 41
REP.: 1623
Czytelnik
Kuroyumu dodano: 06.10.2017 14:12 #2
To może pierwszy się zapytam. Szukam jakiegoś anime w klimatach fantasy - klasyczne miecze, magia i potwory. Najlepiej coś w mocniejszym tonie. Niedawno obejrzałem Berserka (tą starą wersje) - było bardzo dobre, nowsze serie - tak średnio.
łatwo osądzać, trudniej zrozumieć
MSaint
Poziom: 59
REP.: 16403
Czytelnik
MSaint dodano: 06.10.2017 14:25 #3
Words Worth ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio to do głowy przychodzą mi dwie serie anime: Claymore, o walczących paniach - przez część czasu dość w miarę trzyma się mangowego pierwowzoru, niestety zakończenie jest według mnie do bani.
Drugie to Guin Saga, fantasy bardziej klasyczne na podstawie bardzo długiej serii książek. Plusem jest muzyka Nobuo Uematsu (ten pan od Fajnali). Niestety skończyło się na jednym sezonie.

https://myani(...)Claymore
https://myani(...)uin_Saga
https://www.youtube.com/user/MSaint
pawel1
Poziom: 29
REP.: 80
Czytelnik
pawel1 dodano: 06.10.2017 22:16 #4
Polecam Kroniki wojny na Lodoss

http://www.filmw(...)90-99331
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 77
REP.: 34633
Czytelnik
Gomlin dodano: 06.10.2017 22:23 #5

Kuroyumu napisał:

To może pierwszy się zapytam. Szukam jakiegoś anime w klimatach fantasy - klasyczne miecze, magia i potwory. Najlepiej coś w mocniejszym tonie. Niedawno obejrzałem Berserka (tą starą wersje) - było bardzo dobre, nowsze serie - tak średnio.

Polecam krótką aczkolwiek wartą uwagi serię - Legend of Legendary Heroes :)
Indeed
Vitav
Poziom: 47
REP.: 1113
Czytelnik
Vitav dodano: 07.10.2017 09:55 #6
Aaa ja to bym chciał coś w klimatach Shiki, Higurashi i Anothera. Problem leży w tym, że większość podobnych już pooglądałem. Przychodzi coś komuś do głowy?
Velius
Poziom: 33
REP.: 971
Czytelnik
Velius dodano: 07.10.2017 12:49 #7
Pozwole sobie napisac liste anime, które polecam od siebie jako "must watch". Naturalnie nie kazdemu lista podejdzie, wiadomo gusta, preferencje, no ale mysle ze mimo wszystko warto sprobowac bo akurat te wywarły na mnie ogromnie wrażenie. Zaznacze ze gustuje głównie w Seinen, Mystery, Horror, Supernatural i anime sportowych wiec slice of life tutaj raczej nie bedzie.

Pomijam tez mainstreamowe i znane tytuly jak One Piece, FMA, Death Note, Haikyu itp.

Higurashi no Naku Koro ni + Higurashi no Naku Koro ni Kai
- Masakra, jedno z moich ulubionych anime, ogladalem jednym tchem, dzieło sztuki.
Initial D - Street Racing + epickie akcje i muzyka eurobeat.
Kaiji - Kolejny epickie anime, pokazuje do czego może doprowadzić proste poręczenie pożyczki
Code Geass - Z reguły nie ogladam tego samego anime wiecej niz raz, CD obejrzalem trzy razy, jest tak dobre.
Cowboy Bebop - Coś poważniejszego, cudowne anime i epicka sciezka dzwiekowa
Full Metal Panic - Mechy + sensacja + świetna komedia i wyszlo z tego naprawde ciekawe anime
JoJo Bizzare Adventure - Nie da sie tego opisać słowami, trzeba obejrzec.
Parasyte - Mocne anime, świetna sciezka dzwiekowa i historia trzymajaca w napieciu, naprawde warto bo anime mocno niedocenione.
Major - Bardzo dobre anime o baseballu, nie trzeba nawet znac zasad sportu bo czlowiek uczy sie wraz z anime.

I kilka ekstra, które warto obejrzec:
Tengen Toppa Gurren Lagann, Shiki, Death Parade, Made in Abyss, Shinsekai Yori
Zgubiłem się w HyruleXD.
P-chan
Poziom: 65
REP.: 13007
Czytelnik
P-chan dodano: 07.10.2017 13:28 #8

Velius napisał:

- Masakra, jedno z moich ulubionych anime, ogladalem jednym tchem, dzieło sztuki.

To rozumiem, że w mangę też się zaopatrujesz:P.

Ja tam polecam osobiście to co ostatnio oglądałem czyli choćby "Koe no Katachi", "Kimi no na wa", Jak i inne filmy Makoto Shinkai, jak i choćby "Wilcze Dzieci", czy "Bakemono no Ko" od Mamoru Hosody...
Klasyki nie mam zamiaru wymieniać, bo to obowiązkowe rzeczy do zobaczenia...
Velius
Czytelnik
Velius dodano: 07.10.2017 14:19 #9

P-chan napisał:

Velius napisał:

To rozumiem, że w mangę też się zaopatrujesz:P.

Naturalnie. W kolejce tez czekaja VN, ale to takie zjadacze czasu ze bardzo wolno mi idzie ogrywanie tego, mimo ze niedawno sie wkrecilem w ten gatunek i bardzo mi sie spodobalo.

Zbieram tez mange Umineko bo niestety anime rozczarowalo, no ale co sie dziwic, nie da sie upchac 100+ godzin tekstu z nowelki w kilka odcinków serialu animowanego.

Szkoda ze nie moge edytowac poprzedniego posta bo zapomnialem o Kuroko no Basket, tez swietne anime.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.10.2017 o godz. 14:20

Zgubiłem się w HyruleXD.
P-chan
Czytelnik
P-chan dodano: 07.10.2017 15:21 #10
W sumie sam mam zamiar zabrać się również za VN'ki, ale z braku czasu to w sumie nie wiem kiedy przy tym tak na poważnie przysiądę, szczególnie jak czasu brakuje mi również na inne tytuły...
Velius
Czytelnik
Velius dodano: 07.10.2017 16:26 #11
Moze zalozymy nowy temat odnosnie VN zeby tutaj nie odchodzic od tematu. Ja zaczalem dosc niedawno, nigdy nie potrafilem sie wciagnac bo szybko sie nudzilem, albo za wolno sie wszystko dzialo. Wyjatkami sa takie rzeczy jak Danganronpa czy 999 albo Phoenix Wright, ale mówiac o takich 100% typowych VN to bylo ciezko mi zaczac.

Na szczescie probowalem sie przemóc i nie zaluje, jak sie posiedzi to potem nie mozna sie oderwac jak juz zaczna sie dziac różnego rodzaju akcje. Polecam zaczac of Fate Stay Night albo czegoś krótkiego jak Fault Milestone (jedna z moich pierwszych, poczatek wolny ale potem juz gralem jak nałogowiec).

Jak chcesz to mam chyba kodzik na jedynke na Steam to moge sprezentować :)
Zgubiłem się w HyruleXD.
P-chan
Czytelnik
P-chan dodano: 07.10.2017 17:51 #12
Faktycznie przydałoby się założyć nowy temat, bo trochę odbiegamy od tego tutaj, a można podyskutować na ten temat, bo lubię VN. A kodzikiem nie pogardzę, choć sam ze Steam'a nie korzystam, ale to najwyżej ogram sobie na koncie brata. Jakby co to pisz na PW. Kiedyś jak będzie okazja to się w jakiś sposób odwdzięczę...
Velius
Czytelnik
Velius dodano: 08.10.2017 10:20 #13
Poszlo na PW :)

A ja ide ogladac Psycho Pass bo podobno ciekawe anime.
Za Gomeza!
tedd
Poziom: 48
REP.: 4262
Czytelnik
tedd dodano: 09.10.2017 20:08 #14
Aktualnie oglądam pierwszy sezon Attack of Titans i polecam gorąco.
Powiedzmy sobie szczerze: przyszedłeś tutaj tylko dlatego, żeby móc pocałować Gomeza w dupę!
Bioter
Poziom: 71
REP.: 20012
Czytelnik
Bioter dodano: 10.10.2017 00:51 #15
Pomyśl o "Puella Magi Madoka Magica"
Podobnie jak Higurashi z pozoru słodka opowiastka ale w rzeczywistości dość mocny thriller psychologiczny.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych