Forum - Platforma - Sony - Ps4 slim czy Ps4 PRO - maj 2018 ?

tpx86
Poziom: 8
REP.: 5
Czytelnik
tpx86 dodano: 22.05.2018, 15:27 #1
Witam!

Każda recenzja Ps4 PRO kończy się takimi samymi słowami:
"... Jeżeli już masz Ps4 to nie wymieniaj, jeżeli dopiero zamierzasz kupić, to kup Ps4 PRO".

Być może w czasie gdy recenzowano Ps4 PRO różnice w cenach nie były duże, natomiast na chwilę obecną ceny wyglądają tak: Ps4 slim - 899, Ps4 PRO 1499 = 600,- PLN drożej.

Czy warto dopłacić taką kwotę do mocniejszej wersji ?

1. Posiadam TV FHD, nie zamierzam kupować 4K.
2. Jeżeli nie 4K, to interesuje mnie wyższa jakość gier w FHD, to znaczy 1) więcej efektów / detali, 2) więcej FPS - jak dużo gier daje takie możliwości ? Tomb Raider. Jakieś inne jeszcze ? Jaki trend wyznaczają gry od Sony ? Czy Horizon Zero Dawn albo God of War lepiej wygląda w FHD na Ps4 PRO ?
3. Wygląda na to, że jedyną motywacją za Ps4 PRO była rozdzielczość 4K, a nie poprawianie jakości w niższych rozdzielczościach. Materiały porównawcze na YT w zasadzie zawsze porównują 4K vs FHD.
4. Może ten zapas mocy w Ps4 PRO przyda się na przyszłość ? Wiadomo coś na temat nadchodzących premier i pomysłów na wykorzystanie PRO?
5. Nie interesuje mnie VR
6. Kwestie techniczne - czy Ps4 slim ma jakieś konkretne wady ?

Jakie inne czynniki powinienem rozważyć przy zakupie ?
Enarso Ynos
FLACZEK1988
Poziom: 55
REP.: 3466
Czytelnik
FLACZEK1988 dodano: 22.05.2018 17:55 #2
Kupuj Slimke. Resztę kasy odłożę na ps5
Ps4 PRO(blem):
1. Bardzo głośno pracuje
2. Wykonane jest z beznadziejnego, strzelającego plastiku.
3. 4K jest ale chyba w dashu :)
4. Nie warto przepłacać.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 22.05.2018 19:01 #3
To Twoje zdanie i się nie zgodzę.
Mam PRO i jestem zadowolony. Nie pracuje jakoś specjalnie głośno względem Slim a zdarzyło mi się zaledwie kilka razy że faktycznie zaszumiało. W God of War to każdy model dostaje wycisk i wyje.
Slim też potrafi wejść na wyższe obroty. Mam Slim akurat w pokoju obok więc nie wymyśliłem sobie tego.
Lepsza płynność w grach i działaniu systemu oraz większy HDD są warte dopłaty nawet bez tv 4K. Z takim tv to mus.
Graficznie czasami jest trochę lepiej w zależności od gry (teraz jest ten upsampling czy jak się tam zwie i ponoć trochę poprawia jakość obrazu na tv FHD).
Gry będą działać na pewno płynnej (nawet te nie przystosowane mogą lekko lepiej działać bo jest "tryb turbo" w PRO).
Jak są pieniądze to warto. Jak liczysz każdy grosz to weź Slim.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.05.2018 o godz. 19:06

Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 78
REP.: 36096
Czytelnik
bigbird dodano: 22.05.2018 19:23 #4
Nie kupuj slimki bo to bez sensu. Poluj na okazję. Szukaj PROsiaka w zestawie z grami bo wtedy faktycznie można zrobić dobry deal. PROsiak z jedną grą na premierę czy dwoma starszymi i już wychodzi lepiej. W dużej ilości sklepów masz 50 zeta rabatu przy płatnością kartą Visa co łączy się z innymi przecenami czy rabatami. Koniec końców możesz skończyć z nową, lepszą wersją konsoli droższą od wersji amatorskiej o ledwo 200 czy 300 złotych.
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 44994
Czytelnik
Dobermann dodano: 22.05.2018 20:07 #5
ps pro poprawia produkcje vr, te "plaskie" gry zazwyczaj dostaja kopa jesli sie gra w full hd, a starsze produkcje moga nieznacznie szybciej dzialac przez tryb turbo - atutuow sporo, minus ze halasuje i wiecej kosztuje

wybor pozostawiam tobie
Best regards #smiesznypiesek

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych