Forum - PPE.pl - PPE.pl - opinie, uwagi, sugestie - PPE a sprawa poważnej i dorosłej "redaktorki"

Przejdź do strony

Strona

PEsEq
Poziom: 51
REP.: 3809
Czytelnik
PEsEq dodano: 01.06.2018 11:42 #31
Od siebie dodam.
Do redakcji. Więcej serca w swoją pracę na wzór redakcji pisma drukowanego i będzie dobrze
Go ahead, make my day!
montana
Poziom: 81
REP.: 42101
Administrator
montana dodano: 01.06.2018 14:07 #32

Cytat:

Encyklopedia. Parę miesięcy temu dodałem grę. Crime Cities naszego Techlandu. Zrobiłem to starannie, przygotowałem się, zależało mi aby zrobić to dobrze. Po dziś dzień na moimi profilu nie widnieje informacja, że grę dodałem, mało tego, gra nawet w encyklopedii się nie pojawiła.

To ja się może do tego odniosę. Czy na pewno ją dodałeś? Czy utknęła gdzieś w kopiach roboczych? Pytam całkiem poważnie, bo odpowiadam za wpisy userów w Encyklopedii i twojego w ogóle nie kojarzę.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 01.06.2018 15:02 #33
Encyklopedia ahhh! Ciągle to samo tłumaczenie. Ciągle ten sam bałagan.
Dodałem już jakiś czas temu wpis ze sprostowaniem na temat premiery Lumines Remastered.
https://www.ppe.p(...)red.html
Według PPE to premiera się już odbyła i w kalendarzu też tak wisi cały czas. Dzięki wielkie. Na pewno bym kupił MrGreen
Widać jedna osoba do obsługi tego to za mało.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 01.06.2018 o godz. 15:04

Go ahead, make my day!
montana
Administrator
montana dodano: 02.06.2018 21:59 #34
Nie doczytałeś za bardzo, bo ja odpowiadam za wpisy USERÓW, a nie redakcji. Po drugie jest opcja zgłoś błąd i przez nią właśnie się je zgłasza, bo nikt przecież nie śledzi wszystkich komentarzy, które są dodawane do Encyklopedii. Jeżeli od kogoś czegoś wymagasz to najpierw sam rób to dobrze.
Fred
Poziom: 37
REP.: 1132
Czytelnik
Fred dodano: 03.06.2018 15:21 #35
https://www.ppe.p(...)edz.html

????? taka zapowiedz to przedszkolak napisze, nie ma ani daty premiery ceny, info o edycji kolekcjonerskiej. Po jakiego grzyba robicie z ludzi idiotów??????

Aktualizacja
Już autor zmienił tytuł newsa, jednak niesmak pozostał, gdyby nie krytyka pewnie by tak zostało na wieki

Pozwoliłem sobie przejrzeć resztę wpisów i oczywiście zastosowane podobny "trik"
https://www.ppe.p(...)cja.html - brak daty premiery tylko gdybanie - kolejny częściowy clickbait - nie wiem kogo zje... za to bo autor to redakcja ppe

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 03.06.2018 o godz. 15:31

Gość
Gość
Rht4r dodano: 03.06.2018 19:55 #36

montana napisał:

Nie doczytałeś za bardzo, bo ja odpowiadam za wpisy USERÓW, a nie redakcji. Po drugie jest opcja zgłoś błąd i przez nią właśnie się je zgłasza, bo nikt przecież nie śledzi wszystkich komentarzy, które są dodawane do Encyklopedii. Jeżeli od kogoś czegoś wymagasz to najpierw sam rób to dobrze.

Oh przepraszam. Już nie będę nic krytykować... Bo nie ma sensu tutaj jak widać MrGreen
Go ahead, make my day!
montana
Administrator
montana dodano: 03.06.2018 21:03 #37
Uściślam pewne sprawy i jak już jesteśmy tacy czepialscy to proszę bardzo. Jak się chce to do wszystkiego można się przyczepić. Konstruktywna krytyka mi nie przeszkadza, ale co innego to, a co innego czepianie się dla samego czepiania. Dużo na pewno trzeba zrobić i nie ma co tego ukrywać, ale większość użytkowników też nie jest bez winy.
Rozbo
Poziom: 35
REP.: 2073
Administrator
Rozbo dodano: 03.06.2018 21:20 #38

Fred napisał:

https://www.ppe.pl/publicystyka/4125/days-gone-ps4-zapowiedz.html

????? taka zapowiedz to przedszkolak napisze, nie ma ani daty premiery ceny, info o edycji kolekcjonerskiej. Po jakiego grzyba robicie z ludzi idiotów??????

Aktualizacja
Już autor zmienił tytuł newsa, jednak niesmak pozostał, gdyby nie krytyka pewnie by tak zostało na wieki

Pozwoliłem sobie przejrzeć resztę wpisów i oczywiście zastosowane podobny "trik"
https://www.ppe.p(...)cja.html - brak daty premiery tylko gdybanie - kolejny częściowy clickbait - nie wiem kogo zje... za to bo autor to redakcja ppe

Fred, możesz wierzyć lub nie, ale nie miałem złych intencji. Zmieniłem nazwę szybko, bo zorientowałem się z mojego faux pas.

Jeśli uważasz, ze przedszkolak napisałby tego typu zapowiedzi to zapraszam do spróbowania. Nie mówię, że to jakaś wysublimowana forma publicystyki, ale wymaga dużo roboty. Robię to co tydzień i przed każdym takim artykułem robię dokładny research. To zazwyczaj kilka godzin pracy. Wpisy są ustandaryzowane (np. jasny podział kolejno - data premiery, edycje specjalne, lokalizacja, proces powstawania itd.) bo potem łatwo nam szybko uzupełniać tekst, gdy pojawią się nowe informacje.

Za Days Gone brałem się z myślą o tym, że po wysypie informacji o gameplayu dostarczę Wam trochę ciekawych informacji i uważam że tam są. Jeśli nie wyszło to do końca fortunnie, to posypuję głowę popiołem. Być może za wcześnie wziąłem grę na warsztat, ale tak bywa.

Mimo to nie wstydzę się zapowiedzi, bo wkładam w nie sporo serca. Np. tydzień wcześniej zapowiedź Spider-Mana - uważam, że jedna z lepszych w sieci, bo zgromadziłem tam masę informacji. Przy Days Gone i TLoU, które tu przytaczasz jest faktycznie mniej, ale czy to oznacza, że te artykuły są bez wartości? Wydaje mi się, że nie i sporo ciekawych rzeczy można się z nich dowiedzieć.

Pozdrawiam
Rozbo
Rozbo
Administrator
Rozbo dodano: 03.06.2018 21:22 #39

PEsEq napisał:

Od siebie dodam.
Do redakcji. Więcej serca w swoją pracę na wzór redakcji pisma drukowanego i będzie dobrze

Zapewniam Cię, tutaj też jest serce :-) Może mniej czasu na ogarnięcie wszystkiego (nad tym już pracujemy!), ale serce nadal wkładamy z taką samą siłą.

Pzdr
Dantee
Poziom: 46
REP.: 988
Czytelnik
Dantee dodano: 03.06.2018 21:33 #40
@Rozbo, twój wpis na forum:

Cytat:

Robię to co tydzień i przed każdym takim artykułem robię dokładny research.

Cytat:

myślą o tym, że po wysypie informacji o gameplayu dostarczę Wam trochę ciekawych informacji i uważam że tam są.

Cytat:

Mimo to nie wstydzę się zapowiedzi, bo wkładam w nie sporo serca. Np. tydzień wcześniej zapowiedź Spider-Mana

Twój wpis @Hyde Park:

Cytat:

Ostatni tydzień z dzieciakami upłynął mi ostatnio na bardzo pozytywnych wrażeniach. Dla moich dwóch synów do niedawna absolutnym guru była mama, tym razem jednak przypuściłem kontratak ;-) Okazało się, że jestem dla nich niekwestionowaym guru, jeśli chodzi o komiksowych bohaterów. Siedzę i godzinami opowiadam im historie, bawię się z nimi Lego Marvelami i odpowiadam na historie w stylu "tata, a czemu Hulk ma fioletowe spodnie"? Fajnie :-)

Napisałem tego samego dnia co publikacja o 18:46 w komentarzu, że masz błędy. Reakcji brak, to podłączam się, że ktoś wreszcie coś odpisał, bo do mojej ostatniej wypowiedz dalej nikt z redakcji się nie odniósł, a szkoda, bo liczyłem na jakąś składną polemikę.
Rozbo
Administrator
Rozbo dodano: 03.06.2018 21:36 #41

Dantee napisał:

@Rozbo, twój wpis na forum:

Cytat:

Robię to co tydzień i przed każdym takim artykułem robię dokładny research.

Cytat:

myślą o tym, że po wysypie informacji o gameplayu dostarczę Wam trochę ciekawych informacji i uważam że tam są.

Cytat:

Mimo to nie wstydzę się zapowiedzi, bo wkładam w nie sporo serca. Np. tydzień wcześniej zapowiedź Spider-Mana

Twój wpis @Hyde Park:

Cytat:

Ostatni tydzień z dzieciakami upłynął mi ostatnio na bardzo pozytywnych wrażeniach. Dla moich dwóch synów do niedawna absolutnym guru była mama, tym razem jednak przypuściłem kontratak ;-) Okazało się, że jestem dla nich niekwestionowaym guru, jeśli chodzi o komiksowych bohaterów. Siedzę i godzinami opowiadam im historie, bawię się z nimi Lego Marvelami i odpowiadam na historie w stylu "tata, a czemu Hulk ma fioletowe spodnie"? Fajnie :-)

Napisałem tego samego dnia co publikacja o 18:46 w komentarzu, że masz błędy. Reakcji brak, to podłączam się, że ktoś wreszcie coś odpisał, bo do mojej ostatniej wypowiedz dalej nikt z redakcji się nie odniósł, a szkoda, bo liczyłem na jakąś składną polemikę.

Dantee, ale przepraszam Cię - łapiesz mnie za słówka przy odpowiadaniu na komentarz na forum? To oczywiste, że tego typu wpisy nie podlegają dodatkowej redakcji. Przeprowadzamy tu dyskusję a nie robimy beletrystyki.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.06.2018 o godz. 23:28

Dantee
Czytelnik
Dantee dodano: 03.06.2018 21:41 #42
Uważasz, że poprawna forma wypowiedzi, zgodna z zasadami gramatyki, powinna aspirować do miana "beletrystyki"? Aha.
Rozbo
Administrator
Rozbo dodano: 03.06.2018 23:22 #43

Dantee napisał:

Uważasz, że poprawna forma wypowiedzi, zgodna z zasadami gramatyki, powinna aspirować do miana "beletrystyki"? Aha.

Nie. Uważam, że czepianie się błędów, które popełniłem, dyskutując na forum z innymi forumowiczami (gdzie obowiązuje swobodny ton wypowiedzi) jest już takim trochę zagraniem poniżej pasa. Nie spotkałem się dotąd z forum, które podlegałoby korekcie, ale może się nie znam.

Zresztą skoro już jesteśmy tacy skrupulatni, to powtórzenia nie są błędem gramatycznym tylko stylistycznym, także wytykając komuś błędy, robisz je sam.

W ogóle zauważyłem, że wytykanie cudzych błędów idzie Ci niezmiernie dobrze. Jest to o tyle przykre i tak po ludzku słabe, że specjalnie pod wpływem Twojego wpisu przykładam teraz szczególną uwagę na powtórzenia w moich tekstach i dodatkowo je sprawdzam pod tym kątem. Pracuję też nad tym, żeby poprawić jakość materiałów innych redaktorów (ale to dalsza perspektywa). Od czasu zamieszczenia wątku na forum popełniłem co najmniej z dwadzieścia newsów/artykułów na PPE. Skoro tak trafnie wyłapałeś powtórzenia w Hyde Parku (gdzie również, zgodnie zresztą z konwencją cyklu, dominuje dość swobodna forma wypowiedzi), to zapraszam do sprawdzenia pozostałych tekstów. Bądź chociaż fair, jeśli już wysuwasz tego typu zarzuty.

Bardzo się cieszę, że poruszyłeś w tym wątku wiele palących problemów, ale - wybacz, że to powiem - Twój ostatni wpis, w którym się czepiasz powtórzeń w forum i HP, jest po prostu małostkowy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.06.2018 o godz. 23:25

PEsEq
Poziom: 51
REP.: 3809
Czytelnik
PEsEq dodano: 04.06.2018 21:19 #44

Rozbo napisał:

PEsEq napisał:

Od siebie dodam.

Zapewniam Cię, tutaj też jest serce :-) Może mniej czasu na ogarnięcie wszystkiego (nad tym już pracujemy!), ale serce nadal wkładamy z taką samą siłą.

Pzdr

Wiem:)
Ale to tak dla motywacji:)
Jestem z PE (nr1) i Ppe (2010r) od początku, nie chciałem by mój komentarz był atakiem, bo to nie tak.
Szanuję Waszą pracę, inaczej by mnie tu nie było:) Fajnie, że się rozwijacie, nawet kiedyś chciałem dołączyć do Was MrGreen ale brak mentora, ciężka sytuacja w domu pozbawiły mnie tego... Nie mogłem się skupić na pisaniu,bo musiałem ciężko pracować w innej pracy, nie mogłem sobie pozwolić na freestyle, bo wieczorami już nie miałem siły a także motywacji, niestetyUnhappy ale nie ma tego złego. Aktualnie wszystko u mnie dobrze, czego każdemu życzę:)
I pamiętaj Rozbo, pilnuj ppe, co by jakości nie przysłaniała tandeta:)
Dantee
Czytelnik
Dantee dodano: 04.06.2018 21:33 #45
Forum - Mea Culpa, jak by to nazwać? Z rozpędu wpadły mi w oko twe błędy i olałem fakt, że faktycznie forumowe wypowiedzi buduje się na innych zasadach - przepraszam.

HP - tutaj przepraszał nie będę, gdyż luźna forma nie powinna zwalniać redaktora od tego, że swój tekst powinien przygotować zgodnie z zadami STYLISTYCZNYMI oraz gramatycznymi. Przede wszystkim dlatego, że jest to wypowiedź publikowana w sieci, którą trochę osób czyta.

Odbicie przez Ciebie piłeczki jednak dość mocno zawisło gdzieś w mojej głowie. Kolejny raz podkreślam, że temat by nie powstał, tylko skłoniły mnie do tego czynniki zewnętrzne. Jednym z nich była korespondencja pod newsem z adminem serwisu Personem. Zapytałem: "czy można błędy redaktorów w jakimś miejscu zgłaszać oraz proponować jakieś rozwiązania?". Zostałem skierowany przez ów administratora na to forum, na którym właśnie piszę. Może w takim razie moja czepialska polemika oraz "wytykanie cudzych błędów", które tak doskonale mi idą powinny w ogóle nie powstać? Może uwagi kogokolwiek kto wypowiedział się pod tym tematem powinny być zakopane 500 metrów pod ziemią? Może zamiast wziąć tę cholerną krytykę do serca od zwykłych użytkowników, którym zależy, (naprawdę zależy) kolejny raz przytaczany szef powinien powiedzieć: "Panie Rozbo to jest naprawdę niepokojące, że zebrała się grupa jakichś banitów i podkreśla Pańskie, i Pana kolegów błędy"?

Dla mnie byłoby plamą na honorze, że ktokolwiek publicznie (mówię tu oczywiście o tym co jest publikowane na PPE nie na forum) podkreśla moje błędy. Drugim ciosem, że nawet jak ktoś wskaże gdzie zrobiłem błędy to ja tego nie poprawiam. Trzecim, że takich ktosiów, którzy chcą mi pomóc jest paru (chociażby w tym temacie).

Kolejny raz porównam to do mojej pracy: jeżeli nie pracowałbym dobrze, zgodnie z przyjętymi zasadami, tak aby firma się rozwijała, tak aby szef był zadowolony, tak aby było coraz więcej klientów - to bym dostawał mniejszą wypłatę, to szef zacząłby poszukiwać innego pracownika na moje miejsce, to przyczyniałbym się do powolnego upadku firmy...

Jeszcze odnośnie Twoich pozostałych publikacji: przepraszam, chętnie bym to wykonał, ale mam niewiele czasu. Czytam to co akurat wpada mi "w ręce", także jedynie mogę odnieść się do tego co akurat przeczytałem: "10 najlepszych gier Pokemon", czyli:

https://www.googl(...)ie=UTF-8

Pierwsze co wpadło mi po przeczytaniu publikacji: autor pisze tak, jakby w każdą z tych gier grał, a nie grał - skąd ta teza? Ano stąd, że jakby grał to przede wszystkim nie kopiowałby/modyfikowałby/ubogacał opinii z innych serwisów i najważniejsze - nie napisałby o grze 3-5 zdań, a całe referaty. Tekst i temat został potraktowany olewatorsko. Dlaczego? Autor nie pisze jako fan, a jako suchy zgorzkniały wszechwiedzący pierdziel (oczywiście nie wiem czy redaktor jest fanem czy nie, a jedynie odnoszę się do publikacji). Analiza/porównanie jest przygotowane mocno nieskładnie, choć rozumiem, że miało być "na krótko" i są podkreślone te najważniejsze. Autor również powtarza, że ciąg znaków powstał we współpracy z innymi, co też jest mocno naciągane, szczególnie jak weźmiemy pod uwagę to co wyżej napisałem.
No i "słodziaki" w tekście: "Dzięki takiemu zestawowi dopieszczonych świeżości"?! i nie zabrakło już kultowych Igorowych: "albowiem" i "lecz", które spokojnie mogłyby być zastąpione przez inne bardziej płynne słowa, nadając tym samym więcej dynamizmu do tekstu, a które pojawiają się niemalże w każdej jego publikacji.

Czy ja zawsze muszę być tym złym? Unhappy
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych