Forum - Platforma - Sony - PS Vita - zakup, porady, gry

Przejdź do strony

Strona

Metaverse
munvert
Poziom: 46
REP.: 929
Czytelnik
munvert dodano: 13.05.2018, 21:33 #1
Witam!

Noszę się z zamiarem kupna PS Vity - nie ukrywam, że głównie przez wzgląd na ogranie Persony 2 Innocent Sin, Persony 3 Portable i Persony 4 Golden (Persona 5 na PS4 narobiła mi takie smaki na te gry, że.. MrGreen ), niestety mam zerowe doświadczenie w tej materii. Czy są jakieś rzeczy jakie powinienem zwracać uwagę na aukcjach? Jakie są widełki cenowe, żebym nie przepłacił? Generalnie miło będzie, jak ktoś podzieli się swoimi wrażeniami.

Przejrzałem też listę innych potencjalnie gier i okazuje się, że jest kilka takich tytułów które mnie interesują (Metal Gear Solid HD Collection, Danganronpa, Soul Sacrifice, Final Fantasy X/X-2, Zero Escape: Virtue’s Last Reward, Valkyria Chronicles II, The Legend of Heroes: Trials of Cold Steel) - jeśli coś jest jeszcze wartego uwagi a pominąłem to też chętnie wysłucham propozycji (Uncharted i Killzone zignorowałem świadomie bo jakoś średnio wyobrażam sobie takie gry na przenośnej konsoli :P).

Liczę na Waszą pomoc Mrugnięcie
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Maciej2801
Poziom: 92
REP.: 110939
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 14.05.2018 04:53 #2
Gry od Vanillaware, a Uncharted i Killzone gra się zajebiście na Vicie.

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 14.05.2018 o godz. 04:54

Duckingman
Poziom: 39
REP.: 3392
Czytelnik
Duckingman dodano: 14.05.2018 11:37 #3
Jeśli chodzi o zakup konsoli to w przypadku używek ja bym polecał kupić nie od kogoś, ale ze sklepu który da Ci na sprzęt jakąś gwarancję (Cex np. daje 24-miesięczną). Lepiej dopłacić ok. 50 zł więcej i mieć pewność, że jak się okaże, ze cos nie działa do końca prawidłowo w konsoli to Ci ją przyjmą z powrotem. Nówek nie opłaca się sprowadzać z Azji bo ich wartość niestety podpada już pod obowiązkowe opłacenie VATu, a to sprawia, że konsolka będzie w cenie jak na premierę.

Co do Persony to na Vicie jest również dostępna pierwsza część która regularnie trafia do wyprzedaży gdzie jest za kilkanaście złotych zł. Podobnie z czwartą która 2-3 razy w roku jest przeceniana do poziomu 20-kilku złotych. Części 2 i 3 niestety jeszcze nigdy do promocji nie trafiły (wiem bo czekam MrGreen) i są w jak dla mnie przegiętej cenie ponad 100 zł za każą.

Na Vitę jest naprawdę masa gier wartych uwagi. Wszystko zależy od gatunków jakie Cię interesują. Jeśli lubisz jRPG (a chyba lubisz) to na Vicie masz dosłownie masę genialnych gier z tego gatunku (przede wszystkim wszystko od Nihon Falcom). Jeśli zainteresował Cię Monster Hunter to poza Soul Sacrifice Delta warto zapoznać się z obydwoma Toukidenami i Freedom Wars. Tak jak Maciej2801 napisał warto również sprawdzić gry od Vanillaware. Edycje Uncharted i Killzone na Vicie to fenomenalne gry. Moim zdaniem lepsze od większości odsłon tych serii na większych konsolach. Do tego wszystkiego możliwość ogrania gigantycznej liczby genialnych platformerów. Wszystkie części i spin-offy Crasha, Sly'a, Jaka i Racheta (bez najnowszej odsłony), a do tego dwie odsłony LBP, Tearaway, Epic Mickey i masa innych.
Metaverse
munvert
Czytelnik
munvert dodano: 14.05.2018 13:33 #4
Dzięki wielkie za szybki i wyczerpujące odpowiedzi! Chyba wiem już wszystko poza jedną kwestią - jak to jest z pamięcią? Ta najmniejsza mi wystarczy (ba Vicie raczej będę zainstalowany jeden tytuł, gram, kończę go, usuwam i instaluje coś nowego) na moje użytkowanie?
Duckingman
Czytelnik
Duckingman dodano: 14.05.2018 14:38 #5
Ja mam dwie karty 4GB i mi to w zupełności starcza, ale ultra wygodne z pewnością nie jest. Jedna jest dla gier pudełkowych bo prawie każda gra pudełkowa trochę pamięci potrzebuje. Zwłaszcza te które chcą pobierać łatki (All Stars Battle Royale z tego co pamiętam ma łatkę ważącą 700MB). Druga jest dla gier z PS Store które w ramach wymagań Sony muszą zawsze zmieścić się na takiej karcie i rzeczywiście tak jest (raz tylko miałem problem z Persona 4: Dancing All Night bo musiałem wybierać czy ściągnąć łatkę czy dodatki bo wszystko na 4GB karcie się nie mieściło), ale czasem nic innego na karcie się już nie zmieści (po instalacji Killzone Najemnik z tego co pamiętam zostawało 29MB wolnej przestrzeni). Zatem dla wygody karta 8GB to minimum, ale jak widać na moim przypadku da się też bawić z Vitą przy użyciu 2 kart 4GB (z jedną moim zdaniem nie ma szans bo trzeba by ją w kółko formatować pod największe gabarytowo tytuły). Tylko, że te ceny kart nie są znów aż tak drogie jak niektórzy to przedstawiają. Nowa karta 8GB która spokojnie starcza kosztuje ok. 100 zł, a 16GB ok. 170 zł. W porównaniu do cen kart SD to rzeczywiście spora różnica, ale przy cenie konsoli już nie tak znacząca. To już nie te czasy gdy na premierę karta 4GB kosztowała 30$.
Metaverse
munvert
Czytelnik
munvert dodano: 14.05.2018 15:26 #6
100 złociszy to nie jest wcale tak dużo, okej wiem już chyba wszystko - pora zebrać gotówkę i ruszyć do Cex po swoją Vitę. Swoją drogą Persona 4 normalnie kosztuje 40 zł co też nie jest tak dużo, mam tylko nadzieję, że gry na Vite są w miarę często przeceniane, nigdy na to nie zwracałem uwagi ale liczę, że parę przecen w przeciągu roku się zdarza ;>
Metaverse
munvert
Czytelnik
munvert dodano: 14.05.2018 15:39 #7
A i jeszcze jedno pytanie - zwykłe słuchawki od telefonu zadziałają czy muszę kupić jakieś dedykowane? Sporo jeżdżę pociągiem i wolałbym jednak grać na słuchawkach Mrugnięcie i jest jakaś znacząca różnica między wersją 3G a Wifi?
Duckingman
Czytelnik
Duckingman dodano: 14.05.2018 15:44 #8
Jak dotąd duże wyprzedaże na PS Store dla PS Vita zdarzały się kilka razy w roku (ostatnia w kwietniu) gdzie rabaty bardzo często osiągają 70%, a co miesiąc przy okazji promocji dla gier na PS4 jest kilka promocji dla gier na PS Vita dzięki opcji cross-buy (również w tym miesiącu tak jest). Poza tym używane gry pudełkowe które były wydane w Europie idzie teraz wyrwać za niewielkie pieniądze (30-50 zł). Gorzej ze sprowadzanymi z Azji. Te nawet jako używane trzymają ceny w wysokości ponad 100 zł, ale z kolei te najczęściej trafiają do wyprzedaży na PS Store.

Zwykłe słuchawki na standardowego jacka starczą. Ja w każdym razie nie mam problemu z żadnymi zestawami słuchawkowymi jakie testowałem z moją Vitą.

3G miał dodatkowo moduł 3G jak sama nazwa wskazuje. Na dzień dzisiejszy nie ma już chyba żadnej aplikacji która to wykorzystuje, a i udostępnianie sieci ze smarfona w dzisiejszych czasach nie jest niczym trudnym wiec nie ma sensu za to dopłacać.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 14.05.2018 o godz. 15:48

Gość
Gość
Rht4r dodano: 14.05.2018 18:17 #9
Nie warto dopłacać do modelu 3G i kartę polecam 16GB bo to optymalna pojemność i cenowo też może być. 4GB a nawet 8GB może być mało z czasem.
Maciej2801
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 14.05.2018 19:52 #10
Ja mam karte 32 Gb dałem za nia 200 zł karta nowa
Duckingman
Czytelnik
Duckingman dodano: 14.05.2018 20:03 #11

Maciej2801 napisał:

Ja mam karte 32 Gb dałem za nia 200 zł karta nowa

Załapałeś się na wyprzedaż gdy wycofywali Vitę z polskiego rynku pod koniec 2016? Mnie niestety wszyscy ubiegli i udało mi się tylko zgarnąć w Avansie za 10 zł kartę 4GB, oraz w Euro konsolę (OLED bez 3G za to z kartą 4GB i nieważnym już voucherem na kilka gier cyfrowych MrGreen) za 390 zł. Jak teraz patrzę na używki to nie mogę się nadziwić swojemu szczęściu MrGreen
Maciej2801
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 15.05.2018 04:52 #12
W zeszłym miesiacu na OLX facet sprzedawał, a swoja Vitę z OLEDem kupiłe 4 lata temu za 400 zł nówke bo gościu wygrał w jakiś chrupkach i nie była mu potrzebna, a to taka zajebista konsolka. Szkoda tylko iż tylni panel sie rysuje...
Duckingman
Czytelnik
Duckingman dodano: 15.05.2018 08:41 #13
Ja wczoraj wieczorem ruszony wspomnieniami odnalazłem karton od moje Vity bo zastanawiałem się na jakie gry ja właściwie miałem ten wygasły voucher (w sumie nic nie straciłem bo to był ten zestaw https://www.plays(...)ga-pack/) i przy tej okazji znalazłem rachunek który przypomniał mi, że za samą konsolkę zapłaciłem 269 zł bo voucher był nieważny, a w zestawie brakowało karty 16GB. Kartę 4GB natomiast kupowałem oddzielnie za 20 zł bo mieli ją specjalnie odłożoną dla osoby która będzie chciała kupić konsolę. Pamięć widać zawodna jest :) W sumie to był ten jedyny raz kiedy cieszyłem się, że Euro uniemożliwia kupowania ostatnich sztuk jakie są na sklepie przez stronę internetową bo gdyby tak było pewnie ktoś by mnie ubiegł MrGreen

Co do rysowania Vity to ja swoją jak nie gram cały czas trzymam w pokrowcu i dzięki temu ani panel tylni, ani ekran przedni nie ma żadnych rysek (na żadnym nie przyklejałem folii ochronnych bo ich nie lubię).
Maciej2801
Czytelnik
Maciej2801 dodano: 15.05.2018 15:54 #14
u mnie tylko tylni ma rysy
Kraszu
Poziom: 38
REP.: 954
Czytelnik
Kraszu dodano: 16.05.2018 08:53 #15
Odkąd zakupiłem Vite, to PS4 mi się kurzy - wspaniały sprzęt. Niestety skończyły się czasy, w których po szkole/pracy miałem praktycznie codziennie wieczór tylko dla siebie i pykałem na dużej konsoli po minimum dwie godziny. Obecnie tak nie jest i dlatego w pewnym momencie wymyśliłem sobie zakup Vity, która idealnie wpasowała się w moje aktualne potrzeby.

Bardzo przydatna jest dla mnie opcja błyskawicznego uśpienia. Dosłownie w pół sekundy kończę rozgrywkę, kiedy tylko chcę i tyle samo czasu potrzebuję aby wrócić do gry. Vita zawsze leży sobie na stoliku obok łóżka i zawsze jest gotowa do akcji. Jestem typem gracza, który naprawdę długo potrafi męczyć jeden tytuł i aż tak bardzo się nie martwię o brak gier mimo, że jestem nastawiony raczej na porządne gry AAA, a nie drób i japońszczyzne. Na Vicie jest kilka dużych tytułów, jest klasyka z PS2 z obsługą trofeów, są najlepsze gry z PSP, są klasyki z PSX.
Vita jest idealnym uzupełnieniem PS4/PS3 bo pozwala na grę na swoim koncie, do którego wielu graczy jest przywiązanych. Ja też kupowałem tego handhelda z myślą uzupełnienia stacjonarki, ale obecnie śmiało mogę powiedzieć, że jest to dla mnie główna platforma. Regularnie gram w Killzone i nadal mam rodochę z rozwalania tej gry na 100% - obecnie męczę każdą planszę wykonując kontrakty dodatkowe + czyszczenie ze znajdziek. Wiedźmin mnie wynudził i nie chce mi się w to grać, a kieszonkowy Killzone to intensywna dawka akcji, która ciągle daje radę.

Także ja z czystym sumieniem polecam ten sprzęt. Jeżeli tylko masz upatrzone gry, to nawet nie ma się nad czym zastanawiać. W momencie, kiedy osobiście zaczniesz się interesować dostępną biblioteką to szybko wypatrzysz kolejne gry, które Ci się spodobają. Mi na przykład ostatnio wpadły w oko Salt and Sanctuary i Assassin's Creed Chronicles Trilogy (2D zawsze lepiej smakuje na handheldzie).

Posiadam karte 8GB i póki co nie zamierzam nic dokupować. Mój plan też jest taki żeby męczyć wyłącznie jeden tytuł. Czy to pudełko, czy cyfra, powinno mi wystarczyć przy odpowiedniej organizacji i nie graniu we wszystko po trochu. A jeżeli zacznie mi to doskwierać, to zainwestuję w kolejną ósemkę, tudzież szesnastkę w porywach.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych