Top Gear
332V

Top Gear

Top Gear
  • Premiery
  • Świat: 27.03.1992
  • Europa: 19.11.1992
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Top Gear to gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Gremlin Graphics i wydana przez firmę Kemco. Tytuł ukazał się tylko na konsoli Super Nintendo. W pracach nad nim uczestniczyli twórcy serii Lotus.

Top Gear to jedna z pierwszych gier wyścigowych wydanych na Super Nintendo. Stawia ona przed nami wyzwanie zostania najszybszym kierowcą na świecie. Do wyboru mamy cztery samochody różniące się parametrami, w tym między innym zużyciem paliwa, ale też maksymalna prędkość, działanie boosta oraz przyczepność. Na przejście czeka tu ponad trzydzieści wyścigów, które odbywają się w kilku krajach, między innymi Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Japonii itd. Aby zakwalifikować się do następnego, musimy zająć przynajmniej piąte miejsce.

Przed rozpoczęciem rozgrywki możemy wybrać, jaką skrzynię biegów chcemy: automatyczną czy manualną. W tym drugim przypadku biegi podczas wyścigu musimy oczywiście zmieniać sami. W rywalizacji pomaga nam nitro, którego możemy użyć (maksymalnie trzy razy), by gwałtownie przyspieszyć. Ważne jest także wspomniane zużycie paliwa, o czym informuje specjalny wskaźnik. Z czasem nam go ubywa, dlatego konieczna może być wizyta w pit-stopie, aby napełnić bak (całkowicie lub tylko częściowo).

Podczas wyścigu rywalizujemy nie tylko z innymi kierowcami, ale także musimy uważać na porozstawiane na drodze przeszkody. W grze zaimplementowano system haseł, który umożliwia kontynuowanie zabawy przy kolejnych sesjach z konsolą bez utraty osiągniętego postępu. Hasła, warto wspomnieć, nie są przypadkowym ciągiem liter i cyfr (jak w wielu innych grach), ale mają związek z motoryzacją.

Top Gear oprócz trybu singlowego oferuje także multiplayer dla dwóch osób na podzielonym ekranie.

Podobne gry