The King of Dragons (SNES)

The King of Dragons (SNES)

The King of Dragons
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 04.03.1994
  • Europa: Sierpień 1994
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

7.64 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

The King of Dragons to chodzona bijatyka w klimatach fantasy wyprodukowana i wydana przez firmę Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a po kilku latach został przeniesiony też na konsolę Super Nintendo.

Fabuła gry ma charakter pretekstowy. Akcja dzieje się w fantastycznej krainie o nazwie Malus, która zostaje zaatakowana przez potwory, a przede wszystkim przez czerwonego smoka Gildissa. Do wyboru otrzymujemy pięć postaci, których zadaniem jest odeprzeć najeźdźcę. Fighter dobrze walczy w zwarciu, ale nie potrafi rzucać zaklęć; Dwarf jest bardzo szybki i zwinny, lecz jego ataki nie mają dobrego zasięgu; Elf posługuje się łukiem mogąc razi nieprzyjaciół z dystansu, ale jest słaby; Cleric ma dobre zaklęcia (potrafi nawet leczyć), ale kiepsko u niego z szybkością, zaś u Wizarda ceną za dobrą magię i szybkie ataki fizyczne jest niewielka wytrzymałość.

Rozgrywka przypomina Knights of the Round, inną chodzoną bijatykę Capcomu z czasów SNES-a. Wspomniane pięć postaci różni się nieco umiejętnościami. Sterowanie jest bardzo proste - korzystamy z dwóch przycisków odpowiedzialnych za skok i zwykły atak. Po wciśnięciu obu możemy też odpalić atak specjalny, ale konsekwencją tego jest utrata pewnej ilości energii. Trzy postacie (fighter, cleric, dwarf) mogą też blokować ataki przeciwników.

Na uwagę zasługuje szczątkowy system rozwoju. Podczas zmagań gromadzimy punkty (eliminując przeciwników, którymi mogą być różne fantastyczne istoty, lub zgarniając skarby), a jeśli na nasze konto trafi ich wystarczająco dużo, wówczas nasz podopieczny wskoczy na wyższy poziom doświadczenia. To nie wszystko. Jego potencjał bojowy mogą również podnosić ‘dopałki’ do broni i pancerzy.

Na przejście czeka szesnaście poziomów, co jest sporą liczbą jak na chodzone bijatyki, choć są one krótkie. Grę można przejść w mniej niż godzinę.

The King of Dragons posiada multiplayer dla maksymalnie dwóch osób.

Muzykę do gry napisała znana kompozytorka Yoko Shimomura.

Podobne gry