Road Redemption
758V

Road Redemption

Road Redemption
  • Premiery
  • Świat: 04.10.2017
  • Europa: 04.10.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi, Roguelike
  • Liczba graczy: 1-4
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Road Redemption to gra traktująca o wyścigach motocyklowych inspirowana serią Road Rash. Za jej stworzenie odpowiadało niezależne Pixel Dash Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach (produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter), a później trafił też na konsole: PlayStation 4, Xbox One i Wii U.

W Road Redemption do naszej dyspozycji oddano do naszej dyspozycji wiele maszyn różniących się parametrami (gra nie posiada licencji, dlatego pojawiają się w niej poszczególne modele motocyklów są fikcyjne) oraz zawodników, jak Jack-o-Lantern czy znany z innych gier niezależnych Shovel Knight.

W trakcie rozgrywki odwiedzamy kilka miejscówek różniących się przeciwnikami, przeszkodami czy wyzwaniami. Gra stawia przed nami rozmaite zadania. Czasami musimy zakończyć wyścig w pierwszej trójce, ale zdarzają się też inne wytyczne, jak np. wyeliminowanie pewnej liczby rywali. Produkcja Pixel Dash Studios inspiruje się popularną w swoim czasie serią Road Rash od Electronic Arts, w której zawodnicy mogli się nawzajem obijać, aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Tu jest podobnie, przy czym warto dodać, że twórcy znacząco poszerzyli nasze możliwości względem cyklu EA. Możemy korzystać z chwytów, kopniaków, kontrataków, ataków specjalnych i broni różnego rodzaju (rurek gazowych, kijów bejsbolowych, szpadli, maczet, strzelb itd.). Sam model jazdy jest bardziej zręcznościowy/arcade’owy, ponadto twórcy zaimplementowali też elementy roguelike - trasy są generowane proceduralnie, a pomiędzy planszami zdrowie naszego zawodnika nie jest regenerowane. Warto jednak dodać, iż w Road Redemption dostępny jest system rozwoju pozwalający usprawniać motocykl/zawodnika/broń za zarobione pieniądze (otrzymywane za wyścigi, napady i inne), dzięki czemu wyzwania, z którymi sobie początkowo nie radziliśmy, stają się z czasem mniej wymagające.

Gra oferuje oprócz singla także multiplayer dla czterech osób.

Podobne gry