F1 2010 (PC)

F1 2010 (PC)

F1 2010
  • Premiery
  • Świat: 21.09.2010
  • Europa: 24.09.2010
  • Polska: 28.09.2010
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-12
  • od lat 3
  • online

Ocena społeczności

7.44 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

F1 2010 to gra studia Codemasters Birmingham (DiRT, Grid). Ukazała się 23 września 2010 na PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Jest to pierwsza część serii opartej na wyścigach Formuły 1. Produkcja posiada pełną licencję na poszczególne części składowe tych wyścigów.

W związku z pełną licencją, w grze znajdziemy znanych doskonale kierowców (w tym Roberta Kubicę), zespoły wraz z bolidami, oraz tory wyścigowe, które znalazły miejsce w oficjalnym kalendarzu prawdziwego sezonu 2010.

 

F1 2010 powinien zadowolić fanów zarówno symulacyjnego potraktowania gry o królowej sportów motorowych, jak i amatorów, którzy nie chcą sobie stawiać zbyt wysoko poprzeczki w postaci wyśrubowanego poziomu trudności. Możemy włączyć wiele asyst, które każdemu pozwolą bezstresowo przejechać dany tor. Oczywiście, jeśli ktoś czerpie przyjemność ze zbijania kolejnych setnych sekundy z czasu okrążenia nie będzie zawiedziony - bez wspomagaczy bolid potrafi uciec spod kontroli kierującego. Na pojazd ma wpływ wiele czynników, jak nierówności terenu, warunki atmosferyczne, czy wreszcie ustawienia mechaniczne oraz aerodynamiczne naszego bolidu.

 

W grze dostępny jest tryb kariery - na samym początku weźmiemy udział w konferencji prasowej, gdzie podamy swoje imię, nazwisko oraz pseudonim, pod którym będziemy rozpoznawalni. Oczywiście, karierę przyjdzie nam zacząć w jednym ze słabszych zespołów.

 

Oprawa graficzna F1 2010 może robić wrażenie. Silnik EGO możemy znać z takich produkcji jak GRID czy DiRT, lecz w przypadku omawianej gry został on zmodyfikowany, aby jak najlepiej oddać specyfikę bolidu rozpędzającego się do ponad 300 km/h.

 

F1 2010 powinno zaspokoić głód fanów królowej sportów motorowych. Produkcja wystarczy na długie godziny, a fakt braku innej gry z pełną licencją F1 tylko pomógł twórcom ze studia Codemasters. Pozycja powinna się spodobać zarówno zagorzałym fanom F1 jak i kibicom okazjonalnym, którzy chcą poczuć namiastkę sportowej rywalizacji na torze.

Podobne gry