Mothergunship
994V

Mothergunship

Mothergunship
  • Premiery
  • Świat: 17.07.2018
  • Europa: 17.07.2018
  • Polska: 17.07.2018
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 12
  • przemoc

Mothergunship to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Posture Games i wydana przez Grip Digital. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Mothergunship to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, która czerpie inspiracje ze shmupów wykonanych w konwencji bullet hell, gdzie mamy do czynienia z najbardziej intensywnym tempem rozgrywki, niezliczoną liczbą pocisków zapełniających ekran, a co z tym idzie - z wysokim stopniem trudności. Podobnie jak w grach tego właśnie typu, produkcja Posture Games nie stawia szczególnie mocnego nacisku na fabułę. Wcielamy się tu w obrońcę ludzkości, członka ruchu oporu, mającego powstrzymać armię robotów z kosmosu.

W grze mamy do czynienia z podziałem na misje, w trakcie których trafiamy na statki nieprzyjaciela i próbujemy dać odpór wrogowi. Plansze są generowane proceduralnie, podobnie zresztą jak rozmieszczenie przeciwników itd. Mothergunship na tle konkurencji wyróżnia patent z broniami - rzecz polega tu mianowicie na konstruowaniu własnych, często niezwykłych pukawek. Potrzebujemy do tego części. Niektóre możemy zabrać ze sobą jeszcze przed rozpoczęciem misji, niektóre zdobywamy w trakcie jej wykonywania. Części dzielą się na trzy kategorie: connectors, barrels i caps. Barrels to właściwa broń, connectors pozwalają łączyć różne części, zaś caps to modyfikatory o najróżniejszych właściwościach. Jeśli natomiast nie mamy gnatów, zawsze pozostają nam pięści. Dodać też warto, że pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie pieniądze, które można przeznaczyć na zakup nowych przedmiotów w sklepach (z tych skorzystać da się jednak tylko wtedy, gdy pozbędziemy się wszystkich wrogów z pomieszczenia, gdzie znajduje się przybytek).

Mothergunship oferuje tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja).

Recenzje

Podobne gry