Fist of the North Star: Lost Paradise
2029V

Fist of the North Star: Lost Paradise

Fist of the North Star: Lost Paradise
  • Premiery
  • Świat: 08.03.2018
  • Europa: 02.10.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • od lat 18
  • przemoc

Fist of the North Star: Lost Paradise to gra action-adventure wyprodukowana przez Ryu ga Gotoku Studio i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Powstał ona na podstawie popularnego anime Hokuto no Ken/Fist of the North Star.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Świat został zniszczony przez nuklearną katastrofę, lecz mimo to zdołały się ostać pewne niedobitki ludzkości. Ci, którzy przeżyli, muszą rywalizować w surowych warunkach o deficytowe towary w rodzaju surowców i żywności. Gdzieś na rubieżach tego pełnego przemocy świata znajduje się jednak miasto Eden, tzw. miasto cudów, zasilane energią i wodą dzięki reliktowi dawnej cywilizacji zwanemu „Sphere City”. Pewnego dnia przybywa doń główny bohater gry, Kenshiro, wojownik posługujący się pradawnym stylem Hokuto Shinken, którego sprowadza tam pogłoska o tym, że jego ukochana, Yuria, wciąż żyje.

Gameplay

Fist of the North Star: Lost Paradise to swoista fuzja serii Yakuza (w Japonii Ryu ga Gotoku) z popularnym anime Hokuto no Ken/Fist of the North Star. Słowem, wydarzenia rozgrywają się tu w uniwersum anime, ale rozgrywka jest żywcem wyjęta z Yakuzy. Jednym z tego przykładów jest chociażby widowiskowy system walki, który pozwala robić użytek z różnych efekciarskich technik Kenshiro, zarówno tych znanym z anime, jak i zupełnie nowych stworzonych na potrzeby gry. Istotną jego częścią są sekwencje qte, podczas których musimy wcisnąć przyciski, których symbole pokazują się na ekranie. Eliminowani w ten sposób przeciwnicy wydają z siebie przedśmiertne komiksowe okrzyki, z których także możemy zrobić użytek. Na uwagę zasługuje także specjalny wskaźnik, dzięki któremu główny bohater wchodzi w specjalny stan (zaczyna wówczas płonąć) podnoszący jego potencjał bojowy.

Gra posiada elementy RPG. Nasz podopieczny zdobywa z czasem doświadczenie, które pozwala wbijać na kolejne levele. Na uwagę zasługują również klejnoty odblokowujące nowe zdolności, które zdobywamy w różnych okolicznościach, oraz talizmany pozwalające korzystać z mocy innych postaci.

Wzorem Yakuzy poza walką czeka tu na nas sporo innych atrakcji, jak wyścigi samochodowe, minigra pozwalająca wcielić się Kenshiro w barmana, zarządzanie nocnym klubem itd. Można nawet pograć w Hokuto no Ken z Segi Master System.

Recenzje

Podobne gry