SKLEP
Sonic Advance 2
322V

Sonic Advance 2

Sonic Advance 2
  • Producent: Dimps
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 19.12.2002
  • Europa: 28.03.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-4

Sonic Advance 2 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez japońskie studio Dimps i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na przenośnej konsoli Game Boy Advance. Po latach udostępniono go też w ofercie Virtual Console na Wii U.

Sonic Advance 2, podobnie jak poprzednia część (także wydana na GBA) oraz klasyczne odsłony cyklu wydawane w latach 90. na Mega Drive, jest dwuwymiarową platformówką. Fabuła ma charakter pretekstowy i ogólnie rzecz biorąc sprowadza się do powstrzymania Doctora Eggmana, który chce zbudować imperium porywając zwierzęta i przemieniając je w roboty. Do Sonica dołącza kilka postaci: Knuckles, Amy Rose, Tails oraz (to zupełnie nowa twarz) Cream, której towarzyszy chao o imieniu Cheese.

Każda z występujących w grze grywalnych postaci dysponuje unikalnymi zdolnościami. Na przykład Tails oraz Cream potrafią latać, z kolei Amy wywija swoim młotem. Rozgrywka wygląda podobnie jak w przypadku klasycznych częściach serii. Mamy tu do czynienia z dość tradycyjnym dwuwymiarowym platformerem, którego na tle konkurencji wyróżnia jednak tempo. Na planszach porozmieszczane są licznie złote pierścienie. Pełnią one funkcję nie tylko znajdziek, ale też zależy od nich stan postaci. Kontakt z przeszkadzajką oznacza utratę wszystkich pierścieni. Jeśli w sytuacji takiego kontaktu nie będziemy mieć żadnego, wówczas tracimy życie. Na przejście czeka siedem światów. Te natomiast składają się z dwóch ‘aktów’ (leveli) oraz walki z bossem. Co warto dodać, levele są większe niż w poprzednich odsłonach cyklu.

Oprócz zwykłych pierścieni znaleźć możemy też tzw. specjalne pierścienie. Jeśli uzbieramy ich siedem, będziemy mogli przenieść się do bonusowej planszy. Od tych zwykłych różnią się one tym, że wykonano je w stylu pseudo-3D. Zadanie w nich polega na zebraniu określonej liczby pierścieni i zmieszczeniu się w czasie, za co otrzymujemy chaos emerald.

Poza głównym trybem zabawy dostępne są również inne atrakcje. Tryb Time Attack, w którym próbujemy wykręcić jak najlepszy czas, multiplayer (wyścigi), a także możliwość hodowania chao, które można przenosić następnie do GameCube’owej wersji Sonic Adventure 2.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme