Sinner: Sacrifice for Redemption
1393V

Sinner: Sacrifice for Redemption

Sinner: Sacrifice for Redemption
  • Premiery
  • Świat: 18.10.2018
  • Europa: 18.10.2018
  • Polska: 18.10.2018
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Sinner: Sacrifice for Redemption to gra akcji wyprodukowana przez chińskie studio Dark Star i wydana przez Another Indie. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Sinner: Sacrifice for Redemption to gra, która garściami czerpie z serii Dark Souls autorstwa From Software - zarówno pod względem rozgrywki, jak i estetyki czy stylu narracji. Głównym bohaterem jest Adam, rycerz, któremu doskwiera brak pamięci. Jakaś tajemna siła prowadzi go do miejsca, w którym się znalazł. Jego zadaniem jest poradzić sobie z kilkoma próbami będącymi w istocie pokutą za dawne grzechy.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja chińskiego studia Dark Star przypomina nie tylko popularny cykl From Software, ale też np. Malicious. W grze nie uraczymy eksploracji - zamiast tego nasze zmagania sprowadzają się do walk z bossami, których jest ośmiu. Co warto przy tym dodać, siedmiu z nich bazuje na motywie grzechów głównych. Motyw ten ma także bezpośrednie przełożenie na gameplay. Otóż przed każdym pojedynkiem główny bohater zostaje w jakiś sposób osłabiony. Może to być osłabienie wytrzymałości tarczy, zmniejszenie siły ataków czy pozbycie się połowy mikstur leczniczych. To nie wszystko. Zmiany te są bowiem stałe. Dla przykładu wytrzymałość tarczy zostaje osłabiona już do końca gry. Słowem, Adam staje się z każdą walką coraz słabszy, co podnosi nam poprzeczkę.

Stopień trudności jest dość wysoki. Starcia wymagają zapoznania się z ruchami przeciwnika, co oznacza, że pierwsze próby będą dla nas najprawdopodobniej nieudane. Warto jednak wspomnieć, że gra jest nieliniowa, co oznacza, że sami możemy wybrać, z którym bossem się zmierzyć. Po wygranym starciu zwiększa się maksymalna ilość energii bohatera, co rekompensuje nam inne straty. 

Oprócz ‘głównego wątku’ Sinner oferuje także dodatkowe wyzwania, które wydłużają żywotność rozgrywki. 

Podobne gry