SKLEP
Under Night In-Birth Exe:Late[st]
578V

Under Night In-Birth Exe:Late[st]

Under Night In-Birth Exe:Late[st]
  • Producent: French Bread
  • Wydawca: PQube
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 20.07.2017
  • Europa: 09.02.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 12

Under Night In-Birth Exe:Late[st] to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studio French Bread i wydana w Europie przez PQube. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Produkcja była rozbudowaną o nową zawartość drugą edycją Under Night In-Birth Exe:Late.

Akcja gry rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości. W Japonii od setek lat występuje zjawisko zwane Hollow Night, podczas którego niektóre regiony kraju zaczynają spowijać ciemności. Pojawiają się tam wówczas tajemnicze istoty zwane Void żywiące się energią o nazwie Existence (tudzież EXS). Tylko nieliczni są w stanie je dostrzec i wejść z nimi w kontakt, co jest jednak ryzykowne - grozi to bowiem utratą lub zdrowia psychicznego. Istnieją jednak ci, którym udało się przeżyć takie spotkanie. Są oni nazywanie In-Birth i posiadają zdolności pozwalające im kontrolować EXS. Jedną z takich osób jest Hyde, czyli główny bohater, ale oprócz niego są też inni. Nie każdy jednak wykorzystuje swoje moce do czynienia dobrych uczynków.

Pod względem rozgrywki Under Night przypomina inne produkcje studia French Bread takie jak gry z serii Type Moon czy Melty Blood. W grze otrzymujemy do wyboru dwadzieścia barwnych postaci różniących się w znaczący sposób stylami walki. Podczas pojedynków towarzyszą nam dwa wskaźniki. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Grind Grid. Jego rola polega na informowaniu, kto ma przewagę. Przewagę osiąga się atakując, blokując tudzież stosując taunty. Innymi słowy, gra premiuje agresywną postawę i zniechęca do kunktatorstwa. Gdy nabijemy już sobie Grind Grid, będziemy mogli zrobić z niego użytek na kilka sposobów, np. zapełniając drugi wskaźnik EX (umożliwiający odpalanie widowiskowych technik).

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Jest to między innymi tryb fabularny, rozbudowany tryb treningowy do szlifowania umiejętności, Time Attack, Survival, Score Attack no i oczywiście multiplayer.

Nowości

Edycja Late[st] oferuje kilka nowości względem poprzedniej części. Są to cztery nowe grywalne postacie (Phonon, Mika, Enkidu oraz Wagner), cztery nowe plansze oraz trzy nowe tryby, a mianowicie Combo Challenge Mode (w którym uczymy się combosów), Tutorial oraz nowy tryb fabularny Chronicle Mode.

Twórcy wprowadzili też pewne modyfikacje do systemu walki wprowadzając np. patent o nazwie Veil Off przydający się przy kleceniu combosów.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme