Gardening Mama
748V

Gardening Mama

Gardening Mama
  • Premiery
  • Świat: 19.03.2009
  • Europa: 01.05.2009
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Gardening Mama to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Cooking Mama Limited i wydana w Europie przez 505 Games. Tytuł ukazał się tylko na NDS-ie. Gardening Mama to spin-off popularniejszej serii Cooking Mama.

Gardening Mama modyfikuje formułę wspomnianego cyklu. Tym razem nie o gotowanie się rozchodzi, ale o uprawianie ogródka. Głównym trybem jest Let's Get Growing, w którym w nasze łapy, stopniowo, wpada coraz więcej wszelkiej maści roślin (nie tylko kwiatów, ale też owoców i warzyw). Poszczególne etapy pracy przedstawione są w formie minigierek. Jest to chociażby podlewanie, ucinanie chorych części, eliminowanie chwastów i szkodników czy ‘wytwarzanie’ tęczy za pomocą szlauchu. Jeśli uporamy się z jedną, będziemy mogli przejść do następnej. Po przejściu wszystkich jesteśmy oceniani. Zdobyć można jeden z trzech medali. Gdybyśmy nie byli pewni naszych umiejętności, możemy skorzystać z trybu Practice.

W grze mamy możliwość dekorowania ogrodów przy użyciu rozmaitych akcesoriów. Część z nich otrzymujemy za wykręcenie dobrych wyników głównym trybie. Myk dostępny jest w trybie Decorate the Garden. Oprócz tego istnieje także możliwość wpływania na wygląd tytułowej bohaterki w dość podobny sposób.

Poza trybem singlowym Gardening Mama oferuje też rozgrywkę wieloosobową. Grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie, które rywalizują w różnych minigrach. Co więcej, istnieje też opcja wymieniania się z innymi tym, co wyhodowaliśmy.

W Gardening Mama występują różne postacie znane z głównych odsłon serii, choć oprócz nich pojawiają się również nowe twarze.

Podobne gry