De Mambo
368V

De Mambo

De Mambo
  • Premiery
  • Świat: 13.07.2017
  • Europa: 13.07.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

De Mambo to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio The Dangerous Kitchen. Tytuł ukazał się na konsolach Nintendo Switch oraz PlayStation 4. Twórcy nazywali go “zrzynką z Super Smash Bros.”.

Zasady panujące w De Mambo są w istocie praktycznie takie same jak w przypadku popularnej serii Nintendo. Na dwuwymiarowej planszy pojawia się maksymalnie do czterech postaci (w kształcie kulek), a nasze zadanie polega na tym, by usunąć z niej rywali korzystając z tego, co mamy do dyspozycji. Sterowanie jest bardzo proste, wręcz intuicyjne. Korzystamy tylko z jednego przycisku odpowiedzialnego za atak oraz gałki/d-pada do poruszania się. Atak można ‘naładować’ w zależności od tego, jak długo przytrzymamy przycisk. W rezultacie mamy do dyspozycji trzy rodzaje umiejętności ofensywnych.

Rywalizacja odbywa się na przeróżnych planszach. Początkowo są one niezbyt skomplikowane, ale z czasem ulega to zmianie - zmienia się układ, pojawiają przeszkody typu lawa czy woda oraz elementy otoczenia, np. rury (jak w Super Mario), które pozwalają przemieszczać się z miejsca na miejsce. Wiele elementów otoczenia jest swoją drogą zniszczalnych, co więcej, gdy walka trwa dłużej zaczynają one też znikać same z siebie, co sprawia, że żaden pat nie jest w stanie utrzymać się zbyt długo.

De Mambo oferuje dwa główne warianty rozgrywki. W Survivalu, jak sama nazwa wskazuje, zabawa polega na odpieraniu kolejnych (niekończących się) fal przeciwników. Grać możemy sami lub w co-opie z innymi graczami. Drugi tryb to Tower of Destiny, czyli swoista kampania. Mamy w nim do czynienia z różnymi wyzwaniami, które sprowadzają się nie tylko do bitki, ale też np. do znalezienia wyjścia przed upływem czasu czy zebrania kilku przedmiotów.

Podobne gry