City of Brass

City of Brass

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.5
PS4 7.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Uppercut Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
04.05.2018
Europa:
04.05.2018
Producent:
Uppercut Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
04.05.2018
Europa:
04.05.2018

City of Brass - opis gry

City of Brass to gra action-adventure (dungeon crawler) z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Uppercut Games. Tytuł ukazał się na komputerach i konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła - City of Brass

Dalsza część tekstu pod wideo

Choć australijskie studio Uppercut Games założone zostało przez twórców dwóch pierwszych części serii BioShock, City of Brass zupełnie nie stawia na fabułę. Założenia są proste i stanowią pretekst do podjęcia działań. Gra inspirowana jest opowiadaniami z “Księgi tysiąca i jednej nocy”. Wcielamy się tu w złodzieja, który trafia do przeklętego Mosiężnego Miasta, chcąc napchać sobie kieszenie nieprzebranymi bogactwami. Zadanie to jednak nie będzie takie proste. Miasto jest bowiem pełne najrozmaitszych niebezpieczeństw, zarówno pułapek, jak i potworów.

Rozgrywka - City of Brass

Akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Na przejście czekają tu dwanaście poziomów (trzynaście, jeśli liczyć finałową walkę z bossem). Standardowo nasz podopieczny wyposażony jest w bułat i bicz. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ten drugi przedmiot. Za jego pomocą możemy nie tylko zmagać się z przeciwnikami (ogłuszać ich i przyciągać do siebie, co pozwala wykorzystywać przeciwko nim pułapki), ale też chwytać skarby i obiekty pozwalające na szybsze przemieszczanie się po planszach. Skarby pełnią funkcję tutejszej waluty. Miasto zamieszkane przez wiele dżinów, także tych nastawionych do nas neutralnie, a za kasę nabywamy u nich upgrade’y. Co więcej, dysponujemy także trzema życzeniami, które pozwalają np. zwiększyć asortyment sklepów czy skaptować nieprzyjaźnie nastawionego dżina, który może nam następnie pomóc podczas przeprawy przez miasto.

City of Brass posiada elementy roguelike. Po wpadce tracimy zdobyte upgrade’y (choć da się to obejść), a układ pomieszczeń zmienia się.

Grę można ukończyć w mniej więcej dwie godziny.

Wideo - City of Brass

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper