Sine Mora EX (NS)

Sine Mora EX (NS)

Sine Mora EX
  • Premiery
  • Świat: 26.09.2017
  • Europa: 26.09.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • od lat 16
  • wulgarny język

Ocena społeczności

6.73 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sine Mora EX jest grą z gatunku shoot’em up, która powstała w efekcie współpracy Grasshopper Manufacture i Digital Reality. Produkcja Sudy 51 zadebiutowała na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC 8 sierpnia 2017 roku.

Gra wygląda z pozoru jak klasyczny przedstawiciel shoot’em up, w którym obserwujemy akcję z boku i lecimy w prawą stronę, eliminując jednostki wroga. Interesującym rozwiązaniem jest jednak brak paska energii czy liczby żyć - w Sine Mora EX wszystko kręci się wokół upływającego czasu. Licznik odliczający sekundy do zera określa, jak długo egzystować będzie gracz. Zamiast wybuchnąć od przyjętego pocisku, grający traci tylko cenne sekundy, z kolei jeśli zniszczy wrogi obiekt - zyskuje stosowny czas. W miarę postępów zyskujemy także power’upy, które nabijają licznik, zwiększając moc strzałów czy uzupełniają pasek specjałów.

Każdy z siedmiu grywalnych pilotów samolotu, których odblokowujemy w miarę zaliczanych rozdziałów gry, dysponuje unikatowymi mocami. Scenerie w Sine Mora EX są bardzo zróżnicowane i towarzyszą im liczne atrakcje. Każdy rozdział to także odmienne typy jednostek. W jednej chwili gracza przemierza prehistoryczny las, atakując gigantyczne owady, aby w następnym zanurzyć się w morskich głębinach i stawić czoła opancerzonej łodzi podwodnej. Innym razem gracz musi dostać się do odlewni, poprzez szyb wentylacyjny strzeżony przez śmiercionośne promienie. Sporą atrakcją są starcia z bossami, których w grze jest łącznie kilkanaście.

Sine Mora EX jest odświeżoną wersją gry z 2012 roku, którą to producent przygotował specjalnie z myślą o PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC. Ta wersja zawiera wsparcie dla układu ekranu 16:9, angielski dubbing, tryb kooperacji w fabule dla 2 graczy, 3 nowe tryby rywalizacji (Race, Tanks, Dodgeball) oraz świeże wyzwania. Ekskluzywnie dla PS4 Pro, PC oraz Xbox One X gra wspiera 4K w 60 klatkach na sekundę.

W kwestii oprawy Sine Mora EX zachwyca fantastycznymi tłami oraz żywą kolorystyką. Za projekty walk z bossami opowiada Mahiro Maeda, który pracował m.in. nad filmem Kill Bill vol.1. Ścieżka dźwiękowa to dzieło Akiry Yamaoki, słynnego kompozytora stojącego za muzyką do serii Silent Hill.

Podobne gry