SKLEP
Sine Mora EX
384V

Sine Mora EX

Sine Mora EX
  • Premiery
  • Świat: 08.08.2017
  • Europa: 08.08.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • od lat 16
  • wulgarny język

Sine Mora EX jest grą z gatunku shoot’em up, która powstała w efekcie współpracy Grasshopper Manufacture i Digital Reality. Produkcja Sudy 51 zadebiutowała na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC 8 sierpnia 2017 roku.

Gra wygląda z pozoru jak klasyczny przedstawiciel shoot’em up, w którym obserwujemy akcję z boku i lecimy w prawą stronę, eliminując jednostki wroga. Interesującym rozwiązaniem jest jednak brak paska energii czy liczby żyć - w Sine Mora EX wszystko kręci się wokół upływającego czasu. Licznik odliczający sekundy do zera określa, jak długo egzystować będzie gracz. Zamiast wybuchnąć od przyjętego pocisku, grający traci tylko cenne sekundy, z kolei jeśli zniszczy wrogi obiekt - zyskuje stosowny czas. W miarę postępów zyskujemy także power’upy, które nabijają licznik, zwiększając moc strzałów czy uzupełniają pasek specjałów.

Każdy z siedmiu grywalnych pilotów samolotu, których odblokowujemy w miarę zaliczanych rozdziałów gry, dysponuje unikatowymi mocami. Scenerie w Sine Mora EX są bardzo zróżnicowane i towarzyszą im liczne atrakcje. Każdy rozdział to także odmienne typy jednostek. W jednej chwili gracza przemierza prehistoryczny las, atakując gigantyczne owady, aby w następnym zanurzyć się w morskich głębinach i stawić czoła opancerzonej łodzi podwodnej. Innym razem gracz musi dostać się do odlewni, poprzez szyb wentylacyjny strzeżony przez śmiercionośne promienie. Sporą atrakcją są starcia z bossami, których w grze jest łącznie kilkanaście.

Sine Mora EX jest odświeżoną wersją gry z 2012 roku, którą to producent przygotował specjalnie z myślą o PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC. Ta wersja zawiera wsparcie dla układu ekranu 16:9, angielski dubbing, tryb kooperacji w fabule dla 2 graczy, 3 nowe tryby rywalizacji (Race, Tanks, Dodgeball) oraz świeże wyzwania. Ekskluzywnie dla PS4 Pro, PC oraz Xbox One X gra wspiera 4K w 60 klatkach na sekundę.

W kwestii oprawy Sine Mora EX zachwyca fantastycznymi tłami oraz żywą kolorystyką. Za projekty walk z bossami opowiada Mahiro Maeda, który pracował m.in. nad filmem Kill Bill vol.1. Ścieżka dźwiękowa to dzieło Akiry Yamaoki, słynnego kompozytora stojącego za muzyką do serii Silent Hill.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme