Night Trap: 25th Anniversary Edition (XONE)

Night Trap: 25th Anniversary Edition (XONE)

Night Trap: 25th Anniversary Edition
  • Premiery
  • Prace wstrzymane
  • Gatunek: Przygodowa, Powieść graficzna
  • Liczba graczy: 1
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Night Trap: 25th Anniversary Edition to gra przygodowa w konwencji interaktywnej powieści wyprodukowana i wydana przez studio Screaming Villains. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja była remasterem Night Trap, gry wydanej pierwotnie w latach 90. na Sega Mega-CD.

Night Trap: 25th Anniversary Edition bazuje na tych samych założeniach co pierwowzór sprzed ćwierćwiecza. Fabuła gry to horror klasy B (lub nawet C). Pozwala nam ona wejść w buty członka grupy S.C.A.T. (Sega Control Attack Team). Cel misji? Rozwiązanie zagadki tajemniczego zniknięcia pięciu nastoletnich dziewcząt w rezydencji Martinów. Policja trafia na mur, dlatego sprawa zostaje oddana właśnie S.C.A.T. Koniec końców trafiamy do rezydencji z grupą kolejnych dziewczyn. Jak się okazuje, na miejscu czyhają na nie istoty zwane Augerami, wampiry żywiące się ludzką krwią.

Night Trap nie było i nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale interaktywną powieścią, a jeszcze konkretniej - interaktywnym filmem, podczas którego śledzimy sekwencje FMV (z udziałem żywych aktorów) dostarczające informacji popychających fabułę naprzód. Nasze poczynania sprowadzają się do obserwowania wydarzeń z kamer umieszczonych w ośmiu pomieszczeniach wspomnianej rezydencji, a gdy przychodzi co do czego - także do aktywowania pułapek. Pułapki musimy włączyć w odpowiednim momencie (informują o tym specjalne czujniki), ale musimy uważać, by nie wpadły w nie niewinne dziewczyny czy inni goście. Czasami musimy też podsłuchiwać rozmowy bohaterów, aby wyłuskać z nich przydatne informacje.

Zrematserowana edycja Night Trap, oprócz poprawionej oprawy graficznej, wprowadza też kilka innych nowości, jak usunięte sceny, komentarze twórców czy theater mode, w którym możemy obejrzeć wszystkie sceny z gry.

Podobne gry