SKLEP
.hack//G.U. Last Recode (PS4)

.hack//G.U. Last Recode (PS4)

.hack//G.U. Last Recode
  • Wersja: Także na:
  • Producent: CyberConnect2
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 01.11.2017
  • Europa: 03.11.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

7.0 Czytaj recenzję

.hack//G.U. Last Recode to składanka zawierają trzy zremasterowane gry z serii .hack//, a konkretnie całą trylogię .hack//G.U. wydaną pierwotnie na PlayStation 2. Za jej produkcję odpowiadało japońskie studio CyberConnect 2, a za wydanie Bandai Namco. Składana była dostępna na komputerach oraz PlayStation 4.

Gry wchodzące w skład trylogii to kolejno piąta, szósta i siódma odsłona serii .hack//. Stanowią one jednak odrębną historię, choć nie brakuje w nich nawiązań do oryginalnej tetralogii.
 
Za scenariusz.hack//G.U. odpowiada Kazunori Ito, ceniony scenarzysta anime (pracował m.in. nad Ghost in the Shell oraz Patlabor). Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, stosunkowo niedługo po wydarzeniach ukazanych w poprzednich częściach cyklu. Główni bohaterowie wciąż biorą udział w sieciowej grze pt. The World. My wcielamy się w postać Haseo poszukującego gracza o ksywce Tri-Edge, który sprawił, iż jego przyjaciółka Shino po przegranej potyczce zapadła w śpiączkę w prawdziwym świecie. Po niedługim czasie nawiązuje kontakt z innymi osobami zainteresowanymi sprawą przez co wychodzi na jaw, iż przypadek Shino nie jest odosobniony.
 
The World to swoista gra w grze, która udaje tytuły typu MMORPG. Akcję śledzimy z perspektywy trzeciej osoby (dostępny jest także widok z oczu) przeczesując pełne potworów dungeony lub odwiedzając miasta. Opcją sprzyjającą wczuwie jest log-off. Jak wskazuje nazwa, możemy się dzięki niej wylogować z The World i użyć komputera do przejrzenia poczty, for dyskusyjnych tudzież wiadomości.
 
Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, choć w momencie wyboru komendy następuje pauza. Przeciwnicy są widoczni w trakcie eksploracji. W ich trakcie kontrolujemy tylko Haseo, nad resztą zaś czuwa konsola, której możemy jednak wyznaczyć ogólną strategię działania lub podać, jaką konkretnie czynność ma wykonać. Istotne dla systemu walki są bronie - od nich zależy część naszych umiejętności (Haseo może się posługiwać kilkoma rodzajami oręża). Niektóre pojedynki wprowadzają ponadto powiew świeżości w postaci sekcji przypominających shootery. Zadaniem grającego jest wówczas pozbawić wroga całej energii.
 
Odpoczynek od walk gwarantują wspomniane miasta, gdzie da się uzupełnić zapasy, kupić nowy ekwipunek, ew. pogadać z mieszkańcami. Znajdują się tam również gildie z opcjonalnymi questami do wypełnienia oraz portale ułatwiające podróżowanie między lokacjami.
 
Co ciekawe, charakter danej miejscówki opisują hasła składające się z trzech słów. Od nich może zależeć występowanie potworów, przedmiotów i tym podobnych rzeczy.
 
Nowości
 
Remaster wprowadza kilka nowych rzeczy, przede wszystkim jeśli chodzi o oprawę audio-video, ale nie tylko. Wszystkie gry działają w 60 klatkach na sekundę oraz został w nich zmodyfikowany balans, dzięki czemu są one bardziej przystępne. Według twórców, średni czas przejścia poszczególnych części powinien być krótszy o godzinę, dwie. Dla tych jednak, którzy w ogóle nie mają zamiaru się męczyć i chcą skoncentrować się tylko na fabule, przygotowano patent zwany Cheat Mode, który pozwala podbić parametry naszych podopiecznych.

Do remastera dodano także nowy, czwarty epizod historii.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme