SKLEP
City Shrouded in Shadow (PS4)

City Shrouded in Shadow (PS4)

City Shrouded in Shadow
  • Wydawca: Bandai Namco Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 19.10.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Survival
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 16

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

City Shrouded in Shadow (w oryginale "Kyoeitoshi") jest grą akcji z elementami survivalu, pierwotnie zapowiedzianą na konsolę PlayStation Vita i przeniesioną na PlayStation 4. Za developing odpowiada studio Granzella, a za wydanie - firma Bandai Namco. Premierę w Japonii ustalono na trzeci kwartał 2017 r.

Przedstawiona w grze historia rozgrywa się w fikcyjnej japońskiej metropolii Ichi City, która staje się celem najazdów kolejnych gigantycznych potworów oraz złowróżebnych cieni. Podczas gdy olbrzymy toczą ze sobą walkę pomiędzy budynkami, na ulicach miasta trwa panika - mieszkańcy uciekają w popłochu, próbując jak najbardziej oddalić się od rozgrywającej się wkoło destrukcji. Wśród uciekinierów znajduje się para głównych bohaterów - Ken Misaki oraz Miharu Matsuhara. Muszą oni za wszelką cenę wydostać się z miasta i odnaleźć bezpieczne schronienie, unikając jednocześnie piętrzących się niebezpieczeństw.

Po objęciu kontroli nad jednym z dwójki głównych bohaterów, zadaniem gracza jest zaliczanie kolejnych plansz-dzielnic, na terenie których trwa właśnie walka dwóch monstrów. Każdą mapę rozpoczynamy blisko epicentrum starcia, musimy więc uważnie obserwować rozwój wydarzeń i ich wpływ na ukształtowanie terenu - każdy ruch wykonany przez potwory może spowodować duże zniszczenia, przez co konieczne jest np. unikanie spadającego gruzu oraz dobieranie nowych tras ucieczki w przypadku, kiedy stare zostaną zawalone lub zablokowane. Podczas gry możemy dokonywać wielu wyborów moralnych - również takich, przez które nasza partnerka może nas znienawidzić.

Jak dotąd potwierdzono obecność wielkich potworów (kaiju) z czterech różnych uniwersów, a ich występowanie będzie zależne od wybranej mapy. Lista obejmuje Godzillę oraz King Ghidorah (Godzilla), Ultramana,  False Ultramana oraz Alien Zaraba (Ultraman), EVA Unit-01 oraz Fourth Angel (Neon Genesis Evangelion, Gamerę oraz Soldier Legiona (Gamera). Twórcy podkreślają jednak, że nie uświadczymy podczas gry crossoverów, czyli np. walki Godzilli z Ultramanem - każdy gigant ma przyporządkowanego sobie przeciwnika.

Pomimo faktu, że nad tytułem pracuje studio Granzella, znane przede wszystkim z serii Disaster Report (u nas Disaster: Day of Crisis), to twórcy podkreślają, że City Shrouded in Shadow jest zupełnie nową marką.


Opis opracował: Daaku
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme