Independence Day (SAT)

Independence Day (SAT)

Independence Day
  • Premiery
  • Świat: Luty 1997
  • Europa: Lipiec 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

7.51 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Independence Day to gra akcji wyprodukowana przez studio Radical Entertainment i wydana przez Fox Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation i Sega Saturn. Powstał na podstawie filmu o tej samej nazwie.

Fabuła jest z grubsza ta sama co w filmie. Świat, a konkretnie Stany Zjednoczone zostają zaatakowane w dniu swojego święta niepodległości przez wrogo nastawionych najeźdźców z kosmosu, którzy przylecieli w ogromnym statku. Kampania składa się z trzynastu misji, pomiędzy którymi puszczane są też niekiedy fragmenty filmu nadające kontekst fabularny naszym działaniom.

Przed każdą misją możemy wybrać samolot, choć początkowo jest on tylko jeden. Z czasem jednak znajdujemy ich więcej i są to modele istniejące w rzeczywistości. Zaczynamy z F/A-18 Hornet, ale potem pojawiają się także  A-10 Warthog, Eurofighter Typhoon, F-15 Eagle, F/A-22 Raptor, Northrop YF-23, F-117 Nighthawk, Grumman X-29 czy Sukhoi Su-27. Aby uzyskać dostęp do nowej maszyny, musimy znaleźć jej ikonkę umieszczoną gdzieś na planszy. Każda z nich wyróżnia się parametrami. Samoloty można też jednak stracić. Otóż jeśli zostaniemy zestrzeleni, maszyna przepada, a jeśli przepadną wszystkie - zabawa się kończy.

Misje stawiają przed nami różne wytyczne, co więcej, na realizację niektórych z nich mamy tylko określony czas. Tu i ówdzie natknąć możemy się również na portale, które przenoszą w inne miejsca. Znaleźć tam możemy opcjonalne wyzwania.

Singlowa kampania jest króciutka - można ją ukończyć w mniej więcej godzinę. Oprócz niej dostępny jest też jednak multiplayer wydłużający żywotność rozgrywki (na PlayStation grać można było na podzielonym ekranie lub na dwóch telewizorach dzięki Link Cable).

Podobne gry