Agent
2652V

Agent

Agent
  • Producent: Rockstar North
  • Wydawca: Rockstar Games
  • Wersja językowa: Inna
  • Premiery
  • Prace wstrzymane
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja

Agent to gra akcji o charakterze szpiegowskim, za którą odpowiada Rockstar North, producenci serii Grand Theft Auto. Tytuł miał pojawić się w formie wyłączności na PS3, jednak wciąż nie wiadomo, czy gra kiedykolwiek zostanie wydana.

Historia przedstawiona w grze miała rozgrywać się w latach 70-tych ubiegłego wieku, w realiach okresu Zimnej Wojny.Świat po raz pierwszy usłyszał o Agencie w roku 2007, gdy Michael Shorrock z Sony napisał na oficjalnym blogu PlayStation, że następne, wielkie IP tworzone przez Rockstar powstaje tylko i wyłącznie z myślą o PS3. Zapewnił wówczas, że nie jest to L.A. Noire, lecz zupełnie nowa, niezapowiedziana wcześniej gra.

Przez niemal dwa lata o Agencie było cicho, aż do czasu targów E3 w roku 2009. Włodarze firmy Rockstar rozpalili wyobraźnię fanów zapowiadając, że gra ma potencjał by osiągnąć taki sukces jak seria Grand Theft Auto. Jeszcze we wrześniu 2009 roku na blogu Rockstar można było przeczytać, że gra ma szanse na debiut w 2010 roku. W marcu 2010 roku Take-Two zapewniło fanów, że gra wciąż powstaje, a dwa miesiące później potwierdzono, że zmierza w formie wyłączności na PS3. W trakcie targów E3 2011 Jack Tretton z Sony zaznaczył jednak, że nie jest pewny wyłączności Agenta, a decyzja w tej kwestii należy do Rockstar. W połowie 2011 roku Leigh Donoghue, były pracownik Rockstar North zamieścił w Sieci pierwsze zdjęcia z gry, jednak szybko okazało się, że pochodziły one z 2008 roku. Do tej pory deweloper nie potwierdził ani nie zaprzeczył informacjom, jakoby projekt został skasowany.

Podobne gry